Најдобрите статуси на фејсбук

Дискусија во 'Насмевка' започната од vendiii, 3 јули 2011.

 1. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.692
  Допаѓања:
  20.026
  Пол:
  Женски
  Me nervous?
  No bro.
   
 2. DushkoFH

  DushkoFH Активен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Машки
  I belive u Sis ^^
   
 3. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.692
  Допаѓања:
  20.026
  Пол:
  Женски
  Надвор врни:
  - Не видовме лето
  - Тибам ХААРПот
  - Оваа година летото падна во вторник
  - Здраво Новембар
  - Каде на зимување летово
  Ќе има сонце:
  - Умревме, не се диши
  - Не сме сончеви колектори
  - Ќе одам до Гана на ладно малку


   
  На Milobebence, Someonespecial, DushkoFH и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.692
  Допаѓања:
  20.026
  Пол:
  Женски
  И јас ќе одев на Мечкин камен да го слушам Ѓорѓе ама ми текна дека не сум глуп.
   
  На homer simson му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Tetrapak

  Tetrapak Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2017
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  1.356
  Пол:
  Машки
  Гледам је како спава....
  Безбрижна....Опуштена...Дали је могуче да женско вако може хркати крв ти је*ем?!
   
  На Milobebence и simonna.a им се допаѓа ова.
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.487
  Допаѓања:
  47.242
  Пол:
  Женски
  Otići ćeš na potpuno novo mesto, ali da se
  transformišeš, moraš ostaviti neke stvari iza sebe.
   
  На simonna.a, Feminka192 и Таа Сум им се допаѓа ова.
 7. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.692
  Допаѓања:
  20.026
  Пол:
  Женски
  Ne razbrav i ne razbrav, koja e prichinata, koe e zadovolstvoto i koj e feelingot kaj vas so vadite CUFKI duri vozite ili stoite na semafor.
   
 8. Tetrapak

  Tetrapak Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2017
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  1.356
  Пол:
  Машки
  Порано со 100 денари ќе купев леб,сок,зејтин,смоки...сега камери ставиле секаде :^)
   
  На homer simson, Hanna27, P.S.love и 6 други им се допаѓа ова.
 9. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.692
  Допаѓања:
  20.026
  Пол:
  Женски
  Ние двајца многу можевме, но среќа немавме да сум нормален...
   
 10. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.692
  Допаѓања:
  20.026
  Пол:
  Женски
  Dosega dva pati vo zivotot imam ucevstvuvano vo Trojka... Nekolku dena odposle me bolese celo telo. Prviot pat cepevme drva, vtoriot pat turkavme cel sprat od kukja.
   
  На Anonimni123 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.487
  Допаѓања:
  47.242
  Пол:
  Женски
  Uvek je lakše kad dopustimo da inat upravlja stvarima za koje smo suviše slabi da se suočimo. Ali šta posle?

  Čuvaj one koji te ne pokušavaju menjati. Nema svako privilegiju biti voljen upravo onakav kakav je.
   
  На Таа Сум му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Blazenka.G

  Blazenka.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2016
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  3.889
  Пол:
  Женски
  Единствено во Македониja те прашуваат "Каj си" а ти стоиш покраj него.
   
  На simonna.a и evangelina.ina им се допаѓа ова.
 13. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.692
  Допаѓања:
  20.026
  Пол:
  Женски
  А, има шанси, Широк Сокак со влажно да го помините?
  Поешево почист е асфалтот.
   
 14. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.969
  Допаѓања:
  159.703
  Пол:
  Женски
  Божидар Божиновски
  1 hr ·
  Добра вечер на сите освен на тие шо ќе пишат срцепарателни статуси за роденденот на Македонија.


  Е, така да си знаете за денес/утре :bandit: :D
   
  На simonna.a му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Blazenka.G

  Blazenka.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2016
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  3.889
  Пол:
  Женски
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.487
  Допаѓања:
  47.242
  Пол:
  Женски
  Ljubav te nikada ne može ostaviti praznim. Ljudi su ti koji to rade.
   
  На P.S.love, Таа Сум, SV1911 и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.487
  Допаѓања:
  47.242
  Пол:
  Женски
  Nekim ljudima je sasvim u redu igrati se tuđim osećanjima, ali kad se uloge zamene, onda im ne odgovara.
   
  На P.S.love, Таа Сум, simonna.a и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.487
  Допаѓања:
  47.242
  Пол:
  Женски
  Ako sam ne naučiš smiriti sopstvene oluje, ne očekuj da će neko drugi znati umesto tebe. Niko ne može biti u tvojoj koži, niti ti možeš promeniti svoju.
   
  На Таа Сум, simonna.a и H.VAGA им се допаѓа ова.
 19. Feminka192

  Feminka192 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  2.538
  Пол:
  Женски
  важи и за двата пола за жал во голем број случаи :D

   
 20. Consultant

  Consultant Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2014
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  98
  На Feminka192 му/ѝ се допаѓа ова.