1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобрите твитови

Дискусија во 'Насмевка' започната од anichka94, 27 јануари 2014.

 1. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.038
  Да не бидеме старомодни.
  Или нека се преименува "најдобрите статуси во најдобрите твитови "
  Или нека си остани овааа...

  Еве јас ќе почнам прва :D

  Ми се собраа..
  Кој бе?
  Медината од ладново

  Ја себеси не можам да се сварам сабајле, а не па кафе.

  Купив двор до нејзиниот... дали и` се додворувам


  Девојки играјте спортска, ку* ќе фатите!
   
  На blackangel22, Papillon.Papi, Elena69221 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
  Македонски бог на главата за викенд :
  - О ле ле!
  :rofl:
   
  На Anonimnaa4 и Papillon.Papi им се допаѓа ова.
 3. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.509
  Пол:
  Женски
  Кај мене на фејзбуков нема кој не краде твитови. И уште си ги рачунаат ко нивни, мал е бројот на тие што го пишуваат изворот. |(

  Како да ти го опишам Скопје 2014? Замисли си: огромен џин јадел салата од историја, митологија, нацизам и популизам и повратил врз градот. - @Sulimanovic


  Целата надеж на светот е собрана во 'is typing'.


  Книгата "Касни порасни" е чист пример за македонска плата. Секогаш касни, а никако да порасне...


  Најголемо разочарување додека јадеш костени, фаќаш некој убав, го лупиш а внатре скапан. Така и со луѓето.
   
  На Istata od vcera, Menasss, ivona48 и 4 други им се допаѓа ова.
 4. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.509
  Пол:
  Женски
  Сакам да кажам...

  [​IMG]
   
  На Sigma*, N1ky, narcis98 и 5 други им се допаѓа ова.
 5. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.414
  Пол:
  Женски
  Цел ден шмекам женски со лопата пред куќа.
  Мислат дека сум министер.

  Заминуваме! Проект на граѓаните на Р.М

  За да станеш богат, треба да си легнеш богат.

  Ех да беше жена, деснава.. :rofl: :rofl:
   
  На Istata od vcera, Menasss, NaAstorMajkata и 11 други им се допаѓа ова.
 6. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
  Сакам да кажам...

  Да требаше машките да чистат по дома ќе се викаше генерал, а не генералка!“ :emo:
   
  На Сега Те Спржив, Menasss и Papillon.Papi им се допаѓа ова.
 7. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Женски
  - Кајмаче бураз ич да не ти е гајле ако испаднеш... Има Граџевина у Скопје колку ти душа сака.... Има да пееш на скеле као славеј !!! :rofl:

  Еден од „појаките“ твитови што ги имам прочитано! :D
   
  На Menasss, Whitecloud95, mims-89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Среќен Св. Каролина Гочева ден

  ’пуштете реклами, ми се моча’

  Пола држава магистрираше од препишани теми и докторираше од копирани трудови а вие за украден твит сте се фатиле.

  Јас сум возрасен човек и сам решавам за своите постапки понатаму во животот!
  ДОБРО И КАЖАВ НЕЛИ МАМОО?!

  Среќен 1ви март на сите припадници на Каролинската вероисповед.

  Дај едно кругче. Еве ти ама не мењај брзини.

  Ја сум да ме грабнеш и б...апнеш една.

  Мамо...?→Прашај го татко ти↑↓Прашај ја мајка ти←Тато...?

  Другар ми вика: -Брат, друго е кога сметките ќе бидат на мое име бе... Јас: - Да ти ги префрлам моиве да видиш како е!?

  Кога се делевме за фудбал како деца точно се знаеше кого го бива. После сите станавме скроз одлични, магистри, експерти...

  Најискрено македонско изразување сочувство? Брат јебига.

  На мојот бојлер спонзор му е Ладна.

  -Секогаш ќе те сакам.-АЈ НЕ МИ СЕ ЗАКАНУЈ НОГУ, ЈАСНО??!!!

  Не е животот пун со говна, дебелото црево е.

  Штета што Ајнштајн не преживеа доволно долго да ја реши загатката во рефренот на “Ко те има тај те нема“.

  Ќе отворам кафиќ и ќе го наречам"Пичку Материну"па кога некој ќе ви каже "мрш у пичку материну",вие фино лепо кај мене у кафиќ.
   
  На Foreveryoungiwannabe, Dentina и artemidis им се допаѓа ова.
 9. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.509
  Пол:
  Женски
 10. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Велат славата ги менува луѓето.
  Вистина е!Мојата тежина ја променија 3 слави.

  Ја коа бев мал, мислев дека факултет завршуват само паметните луѓе.....

  Најпознати песни на Оливер Драгојевиќ: - Vjeruj u ljubav
  - U ljubav vjere nemam
  Па шо нè лажиш нас да веруваме бе!?

  Се судрив со една во школо и ми паднаа папките
  Мислев дека ќе ми помогне и ќе се заљубиме на прв поглед но ми рече пази бе сељак и продолжи

  Повеќа верувам во живот после смрт отколку во работа после факултет.

  - Што заврши.
  - Драмски.
  - Кај си сеа, во МНТ?
  - Не, чекам нова турска хит серија да синхронизирам.

  -Еј не сум убава,ај уште еднаш сликај ме
  -Девојче камерата шо гледа тоа слика
   
  На Сега Те Спржив, ivona48, 1209 и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.931
  Допаѓања:
  162.215
  Пол:
  Женски
  Знаеш дека си од банана држава кога се радуваш чим те спомнат у некој филм или серија.

  Едно бањање ми трае отприлика 4 песни.

  -До кај си со симпатијата?
  -Па му го барам бројот на гугл така да станува веќе сериозно.

  Колку ви е старо детето? Па еве овие избори ќе му бидат трети.

  Мајка ми правела генералка денес, ми ја нема собата!

  :rofl:
   
  На Сега Те Спржив, klineco и 1209 им се допаѓа ова.
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.036
  Допаѓања:
  55.822
  Пол:
  Женски
  Жива вистина. :rofl:

  Twilight's like soccer. They run around for 2 hours, nobody scores, and its billion fans insist you just don't understand.

  [​IMG]

  Daughter steals my iPad so I left Google open on "too many kids" & "making it look accidental." Found my iPad but haven't seen her all day.
   
 13. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Дошол Хитлер во Прилеп и рекол "Нема овде шо да се убива сето е умрено"

  Од кај едно чупе, ме пресмеа :D
   
  На Girl-Rabbit и Dragan31 им се допаѓа ова.
 14. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.509
  Пол:
  Женски
  Јас пак со сликиве :D Немам твитер, па преку фб ги следам твитовите :)
  [​IMG]
   
  На Dvolicen му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Толку ја сакам мајка ми што одлучивме со татко ми да ја оставиме цел ден дома за да си чисти на раат.
   
 16. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  11.344
  БОНБОНА БИЗНИС ‏@JumalaTuoni 3 Feb 2013
  Вчера еден сакаше да ми го украде тел и му реков: „Не ми е Ајфон“.Се погледнавме во очи,се гушнавме и заплакавме. Не сме успеале во животот.

  tony pop-off ‏@farbanius Nov 14
  кога се мали, ги учат да не бојат надвор од линиите, а кога ќе пораснат, очекуваат да размислуваат надвор од шаблонот. епа не иде.

  Мa®ija ‏@BrienneOfTart Nov 14
  Ако не играла на патронат на Shakira - Whenever wherever мала е за тебе.

  Филозофот ‏@firerot_ Apr 18
  Некои чувства засекогаш остануваат во Drafts.

  Д. ‏@danielica7 Jul 26
  Ако нема што да облечеш, полуди, барем кошула ќе ти дадат

  Маци ‏@ViktoryNik Apr 22
  Те сакам ко долгото во тетрис.

  Сафет Бишевац, пер. ‏@Pavlovikj Jan 22
  Егзистеннцијално прашање од типот "Сеа ова за светло е, или ѕвонче?"
   
  На ParadisoGirl, sweet-star, 1209 и 6 други им се допаѓа ова.
 17. ana.n18

  ana.n18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  56
  @JumalaTuoni
  Follow
  -Може ли еден од тие коктелите со текила и лимон?
  -Маргарита?
  -Петар? Абе не те познав! :*

  @edno_devojce
  Follow
  Во продавница:
  -Што сака младата дама?
  -Сака шише вино, добар маж, чоколадна торта, добра книга, редовен секс...
  Иначе дојдов по леб.

  @zokiodskopje
  Follow
  Ќе ја зимаш ќерка ми?
  Не само разгледувам!
   
 18. mamma-mia

  mamma-mia Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  2.247
  Пол:
  Женски
  ☾ ‏@spacebabeh 15 Oct 2012
  „Господе зошто сум мече?"- „Така ти било плишано."

  Ангела ‏@RumShtangla 30 Nov 2012
  Тажно е што се поминува како #љубов поради страв од осаменост.

  Ангела ‏@RumShtangla 7 Dec 2012
  И така заврши моето #детство. 'Па и да ни заврне, чадор имаме' воопшто не било за дожд. За кондом било.

  Jordan Geekov ‏@jocoska 26 Feb 2013
  „Тато, гледај iPhone, сакаааам“. „iPredmene“.

  Божемска ‏@The_Bibi_ Mar 31
  Никогаш не сум можела да разберам што значи „ме гуши неговата љубов“. Ако е љубов, не може никако да те гуши; ако те гуши, тогаш не е љубов.

  Ангела ‏@RumShtangla Apr 2
  Еј тротоар. Еј вирче покрај него. Еј забрзана кола. Еј на мајкатипичката.

  Маријана ‏@Pluto_not_Mars Apr 16
  Симпатија е многу невин збор за човек кон кого се негуваат многу грешни мисли.

  Хаос мајстор ‏@LepotanSmotan Apr 30
  Не спијам, Нес пијам.

  Sara ‏@Bellatrix214 May 19
  Опиши го твојот љубовен живот во три збора.
  - Шо да опишам?

  Росица ‏@coccobacillius May 19
  Закон на Архимед: Течност потопена во тело, по 7 години тргнува на училиште.

  Trainspotting ‏@sositepetki Jun 14
  Мајка ми: Зошто не си легнат?
  Јас: А ти, зошто не си?
  Мајка ми: Јас не живеам со мајка ми, правам што сакам..

  Ангела ‏@RumShtangla Sep 14
  - Пушиш?
  - На друг да му кажуваш вакви глупи фори.
  - Епа нема џоинт за тебе пошо се праиш паметен.

  Ana Hristova ‏@anemalo Oct 9
  Заспивањето со скршено срце и не е толку страшно. Будењето е.

  Црвенкапа ‏@joellenoir Oct 16
  Премногу сме млади за да бидеме толку депресивни, разочарани и изморени од сè.

  Чејс ‏@ChaseWork Nov 21
  Кога мајка ти ќе те праша: - Кај настина?
  Одговори и: - На ќошето од Максим Горки кога идеш према Влада од десна страна пред семафорите.

  Masha ‏@Boychenn Dec 15
  Давајте душите, пуштам црно за перење.

  Дарјан Раденковиќ ‏@darjanr Dec 26
  На 30 години ќе сфатиш дека преќутувањето значи мир. На 40 ќе сфатиш дека вероватно значи и чир.

  Beni ‏@Shushmula Dec 30
  Дечки, не правете го првиот чекор пошто жените не сакаат лесни мужи. Исто така, пријдете први, пошто ги мразат срамежливите. Со среќа.

  Wraith Queen ‏@irenaxxxx Jan 8
  Љубов е кога ќе им се израдуваш на раширени раце а не на раширени нозе.

  Мр Моџо Килингтон ‏@mojokilington Jan 30
  Би давал крв ама таа можи да спаси некој шо слуша турбофолк.

  Dragana Gunin ‏@DraganaGunin Feb 5
  Храбра сум и на трезно, ама на пијано полесно поднесувам порази.

  Tamara ‏@TAtanasoska Feb 10
  да можев една работа да им ја објаснам на помладите би била дека на никој ништо не му должите, и чувството на вина ви е наметнато

  Троа полудена багра ‏@slabkarakter Feb 21
  Броењето овци пред спиење не помага. Напротив, се појавуваат нови прашања. Од каде се тие овци? Ги има ли во избирачки? За кого ќе гласаат?
   
  На Girl-Rabbit, SV1911, crazylady и 4 други им се допаѓа ова.
 19. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
  :lol: :rofl: :rofl:

  Д Зоро ‏@The__Zorro Mar 8
  Среќен осми март на сите Македонци од женска вероисповест
   
 20. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Lena Petroff @l_petroff
  #ОнаКога секоја банана има видено повеќе од светот отколку просечен Македонец.

  исаја@zhimise2h
  за да си го најдиш полначот треба да размислуваш како полнач.

  Stefan Duvnjak@stefan_duvnjak1h
  Коментаторов на утакмицава само што го опиша мојот љубовен живот :"Еве приликаааааа иииии - НИШТООООО!!!

  AnDroid @AnDroidMkd
  Се будиш сред ноќ, одиш у wc и гледаш капакот на шолјата дигнат... А живееш сама!!! #КраткаХорорПриказна за жени!

  AnDroid @AnDroidMkd
  Има да те нема, или нема да те има?! Како беше правилно?!

  Профилот на Твитер @profilot
  Мамо што има за јадење? Тоа со татко ти, мене празник ми е

  Машинецот @Y2KBIOHAZARD
  Најногу мразам да јадам “земи си сам“

  Wraith Queen @irenaxxxx
  Мене ми е најтешко три дена после карање ко ќе ми текне што се сум можела да кажам

  Bratot @bratot1
  - Баба Рада, чај за прејадување? - ПовраЧАЈ, и ќе помине...

  Џамбаз @elena_tekinec
  Структура на населението во РМ: невработен, студент, пензионер, стечаец, политичар, таксист, певаљка.

  Бате Ване @Bate_Vane
  Врв на пијанство - Му веруваш на Заев

  Џамбаз @elena_tekinec
  Замисли фрижидерот да беше ко нас, ти доаѓа во соба, ти отвара врата, зјапа во тебе 5 минути и си оди.

  Dimitar Atanasov @Stariot
  Тенка е линијата од ж'та до ж'тем. Само три бокалчиња.

  СуперменКА @_karirana
  Пола живот ми помина у пресметување колку време иам за спиење.
   
  На Girl-Rabbit, 1209 и sweet-cherry им се допаѓа ова.