Најдобрите твитови

Дискусија во 'Насмевка' започната од anichka94, 27 јануари 2014.

 1. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.404
  Пол:
  Женски
  Вилип@apostol_o28 Mar
  Мојата сродна душа била абортирана.

  Вилип@apostol_o42m
  Спонзоруша се тепа со D&G каиш, да и' остане модрица во форма на знакчето.

  Вилип@apostol_o5 Apr
  По пасвордот се гледа колку настран ум имаш.

  Аку@undoubtedlyepic26 Mar
  Може ли некој да ми објасни зошто воопшто има log out копче твитеров и дали некој случајно знае каде е?

  Трипл Оу Ем@rgreer30001h
  Ако ве прашаат по дома „што ти е планот за денеска", не одговарајте. Стапица е.

  Dragana Gunin@draganagunin6h
  Каква љубов, какви бакрачи, се селам на Месечина.

  ВЛАХОВАта@svlahova25 Mar
  Не знам дали за сантиметри повеќе лажат мажите или фризеките.

  ВЛАХОВАта@svlahova10 Mar
  Ми треба (с)он.

  Троа полудена багра@slabkarakter1h
  на етикетите на цигарите треба да стои: ова не е спам, туку реална шанса да заработите рак на белите дробови
   
  На crazylady, Lella, sweet-cherry и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.025
  Допаѓања:
  160.309
  Пол:
  Женски
  Дарјан Раденковиќ @darjanr
  Врската ни беше Read-only.

  Елена @EStavrevska
  Најголемата заблуда на интернетот е дека некого интересира што имате да кажете.

  Зочо @zokiodskopje
  Да не ви се наоѓа некоја партиска маица? За на џогер ми е!

  Кристина ∞ @veshtica_
  Личноста на кога помислуваш кога ќе речеш НЕ на прашањето „Дали си заљубена“. Тоа.

  Тутан Камон @IvoCmon
  Треба да си купам куче за да не замарам луѓе за шетање низ парк...

  Ленка @e_soleva
  "Леле фала, не сте требале, што сте се трошеле " е многу подолго и понапорно од "јеиии"

  Бапчо ‏@TheFitzzz
  Typing... Typing... Typing... Typing... Typing... Typing... Typing... Typing... Typing... Typing... Имаш минутка, да те прашам нешто?

  Бапчо ‏@TheFitzzz 17h
  04:38 - Spies ? hehe 11:52 - Не.
   
  На crazylady и Elennaa им се допаѓа ова.
 3. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  ☜★☞ Чиз ☜★☞ ‏@podochnjak Apr 7
  Тоа што булеварот се вика Партизанска не значи дека треба да возите како да сте во офанзиваен поход.

  Кики @Japonche
  Да си ги собереш пеперуткиве што ми ги пушти.

  Ангела @RumShtangla
  'Не си нормална' увек ми бил омилен комплимент.

  Филозофот @firerot_
  Фрлам ѓубре и ме сретнува комшијата: - Фрлаш ѓубре ? - Не бе, разгледувам.

  Елли @ellielche
  Чувството на миење тањири е посебно кога сунѓерчето е ново.

  ®orschach @zocikubanac
  Една жена у мебел шоп се двоумеше која масичка да ја земе. Едната масичка беше 47 сантима висока, другата 48. На крај ја зема таа 48.

  Влатко Васиљ @VlatkoVasilj
  Во лошо време дое саемов на книгите. Сите очет и изборна програма читаат.

  Бапчо @TheFitzzz
  Te сакам јмкнмеуонббоурнбиорнбаагвртнј - ??? Тепав комарец на тастатура, ти арна ?

  Бапчо @TheFitzzz
  Ти прескокнува срцето... имаш 2 екстрасистоли у минута. - Знам... денес ја видов 2 пати.

  Дарјан Раденковиќ @darjanr
  у сред изборна кампања палам цигара од плинско, до толку сум неопределен

  Тутан Камон @IvoCmon
  Пред јас да се родам мајка ми абортирала близнаци, затоа јадам за двајца.
   
  На Elena69221 и Someonespecial им се допаѓа ова.
 4. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.161
  Пол:
  Женски
  Стеки ‏@Dr_Ofboli 4h
  Кинев ливчиња од камилица.... да го терам татко ми кола да ми купи или бураго количе... бураго испадна. #МногуТаженТвит

  Вики ем Квики ‏@Viktor1302 8m
  Како станав добар во брза географија? Имам другарчиња апсолутно сегде се чекираат.

  Печурката ‏@pechurkata 13m
  Сречко се викал, носел среќа. А Павле што да рече?

  СуперменКА ‏@_karirana 1m
  Дечко ми е како македонски филм без пцовки. Не постои.

  Dominique ‏@laFemme90 18m
  Што не можеш денес, остави за утре. Освен ако не ти треба и за утре.

  опака цура ‏@opakacura Apr 3
  Секс - или го имаш или си твитерџија.

  Ладна Глава ‏@dolnacrta 20m
  Украинците што се тепале во собрание се соу ласт сизн. Бичиз уште во 2012 го имавме тоа.

  Резилка ‏@_rezilka Mar 29
  Во Скопје... само пивото остана Скопско.

  Мр Моџо Килингтон ‏@mojokilington 23m
  Мене на телефон никој не ме бара не па Скајп да инсталирам.

  Зочо ‏@zokiodskopje 27m
  #Онакога големите ќе те пратеа со 50 денара по два хамбургера и кусур да вратиш
   
  На kikav и crazylady им се допаѓа ова.
 5. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.565
  Допаѓања:
  678
  Пол:
  Женски
  24h
  Волјата е најмоќното
  оружје што човек може да
  го поседувa.

  Ангела
  @RumShtangla 2d
  И порано имаше глупи
  луѓе, само немаше
  интернет.

  Духот кој шета
  @Gordiev_jazol 2d
  Мислите и чувствата се за
  споделување. Може утре
  да те нема, а никој да не
  дознае за нив.

  Iva
  @iva_pozitiva 2d
  Толку митинзи, ниедно
  јавно запросување. Жити
  креативните.

  Ну Погоди!
  @dac____ 2d
  Сè се сведува на домашно
  (не)воспитување.

  кој,јас¿како не
  има луѓе на кои умот им е
  толку отворен, шо дури
  мозокот им има избегано.
   
 6. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  Голлум @stoleprecious
  Макарони манџа треба да се забране со закон.

  nanevski @nanevskifilip
  една на фб ставила слику да ги покаже нокти, да се пофали дека била днска на маникир и педикир. нестрпљиво чекам да се врати од депилацију.

  Trouble King @postolovski
  *Ќе си купам куче и ќе го крстам Срцка". *Кога ќе праша некој: - Што правиш? - Еве, си се шетаме со срцката!

  Nes @WickedChristo
  Имаш девојка која се вика Драга и секогаш кога и пишуваш писмо почнуваш со: Драга, Драга

  Љубинка на Мите @MolimLepo
  Не е срамота што те чуваат и ранат родители на 27, срамота е да купиш Ѕ4 со плата, а твоите 3 месеци не платиле струја и вода.

  Шукуфе Дрндалова @justice_junkie
  Денес ми беше прв пат. Сосема неусетно се деси. Дури на крајот сфатив дека се туширам со се наочари...

  Бапчо @TheFitzzz
  Сонцињата на Кајмако станаа језиви.
   
  На Someonespecial, Skyfall и Marossa им се допаѓа ова.
 7. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  Дарјан Раденковиќ @darjanr
  Меморирај ја на кирилица за да не можеш да ја најдеш у именик на пијано.

  Ivana @Saraginova
  -Како сум станата од сабајле цел ден не сум седната. -Е што работиш толку многу? -Си лежам.

  Ангела @RumShtangla
  Да бев суперхерој, ќе се викав Пижамамен.

  кој,јас¿како не! @theoutfiter0
  ако мислиш дека жената е послаб пол, пробај да го повлечеш цело ќебе на твоја страна,

  Курвин Водењак @jovanowsky
  Барем две вециња дома за мир у фамилијата

  Објавувачот @Publishermkd
  - Колеги, семинарска не се прави у 5 за 12. - Затоа покасно ја правевме. Накај 2 и пол вчера вечерта.

  Мрмеид! ‏@Mnemosynee_ 2h
  Само коа касниш мора да има марсовци, тираносауруси, НЛО и змејови на патот!!!

  Во врска со јакната на Лешоски:

  Шеќер ага @Ljube_A
  Стануам сабајле од спиење, возбуден целиот и се дерам „МАМОООО КАЈ МИ Е ЈАКНАТАААААА?!“ -шо ти е бе? ене ја закачена. оти? -ќути не прашуј.

  Бапчо @TheFitzzz
  Ј А П Р Е Т Е Р А В М Е С О М О Ч А Н А Т А Ј А К Н А Б Е Л Е П О Т И Ц И

  Бапчо @TheFitzzz
  Брат шо си ваков? - Каков бре.. Таков изгубен... ко јакна си у фацата.

  Man @Goran_Man
  „Не ме украде никој. Избегав сама, не се трпеше веќе“ - јакната.
   
  На sweet-star, kikav, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.404
  Пол:
  Женски
  Gasmaska@gas_maska27 Mar
  Она коа цел живот живееш у заблуда дека ти намигнал Обама, а уствари ти намигнал Жак Ширак!

  Профилот на Твитер@profilot21 Mar
  Нова пролет, нова надеж, исти разочарувања

  Профилот на Твитер@profilot16 Mar
  Она е многу самостојна личност, откако само Стојна и остана другарка.

  Veselinka@_luna_197918 Mar
  Не сум пуста. - Желбата

  Рубин Кармин@rubinbt12 Mar
  Само Саша Матиќ и владата не ги видоја сликите од студентските домови.

  Johny@johny_inter1h
  Шокантнооо!!!
  Баба Рада е видена во аптеките на ZEGIN...

  ◣@izabelaandonova11 Mar
  Бистар ти е умот, матен ти е погледот

  Гижоки@shkottt28 Mar
  1. Се праиш летва петочки
  2. Ти викаат земи Ц витамин
  3. Идеш дома лупиш киви
  4. Не гледаш дека е компир го јадеш
  5. Паѓаш во кома од труење

  Бапчо@thefitzzz4 Apr
  Најслаба точка ми е тоа што увек ставам запирка на место каде што треба да стои точка... за животов зборам.

  Ангела@rumshtangla4h
  - Ми се прави нешто откачено вечер!
  - На пример?
  - На пример ќе си легнам без да наместам аларм!

  Објавувачот@publishermkd23 Mar
  На туширање бирам поубави песни за пеење.

  Објавувачот@publishermkd30 Mar
  Не ја суди книгата по корицата. Суди ја по тоа кој ја чита.

  Мино = Дете + Фино@minomkd4h
  Дружи ја додека се лакира. Твоја е.

  Мино = Дете + Фино@minomkd26 Mar
  Фали копче „ах што ти мислам“.

  лавицата. @bubzzz_5h
  Дома е таму каде што маjка ти урла по тебе со или без причина а татко ти гледа фудбал и не се замара.

  Миси@m1ssy_4h
  Сум пуштила брк левел по пат ми викаат: „Добар ден, министерке".

  лавицата. @bubzzz_4h
  Залепи се за мене ко мастиката за фармерките на Лешоски.

  Шеќер ага@ljube_a6h
  Сакам да го видам Лешоски и да му речам "види шубава јакна имам".

  И така.

  СуперменКА@_karirana3h
  Во очекување на втората книга на Лешовски "Дете без јакна".
   
  На Someonespecial и Skyfall им се допаѓа ова.
 9. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.025
  Допаѓања:
  160.309
  Пол:
  Женски
  Бапчо @TheFitzzz
  Дудук не е народен дувачки инструмент... Дудук е карактерна особина.

  БОНБОНА БИЗНИС @JumalaTuoni
  КАКО ДА ОСВОИШ ПАРИ СО КЕНДИ КРАШ! -Оди во Settings, па во Applications, најди ја Кенди Краш; -Стисни Uninstall; -Оди работи нешто.

  Ines Efremova @Inna_E
  Времево пробува аутфити за вечер. Пролет? - Не, делувам премногу несериозно. Есен? - Ама, ме прави стара. Ај, пак пролет...

  Ewi Bach @ventilirachka
  Сарказам, бидејќи е најпосакуваната пандимензионална и севселенска особина релевантна за нечија допадливост и знак на проникливост.

  Мрмеид! @mnemosynee_
  какви ти биле мислите таков ќе ти бил денот, океј виножито, еднорози, чоколадни фонтани, мафини, уште мафини и ти до мене.

  ЛУТКА @MajaSka
  исклучителен човек, навистина. го исклучив од животов.

  Алфалфа @Maestralniot
  Се моли јужната хемисфера да си ја прибере зимата, фала.
  *******************************************************************
  #СредношколскиДенови :wasntme:

  Дибек ‏@TKiceec
  Гледаш дека денешниот датум се совпаѓат со твојот број во дневник, се убиваш.

  Лошото Детиште Хуго ‏@nikola_iris 16h
  Шо направил Филип 2-ри за Македонија? - Па направил го Александар, друго не требало.

  Stella ‏@DrtiMajnd 17h
  Ало, не се стискајте вие двајца на последно седиште!
   
  На Elennaa, crazylady и Summerlover им се допаѓа ова.
 10. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  Ljubiša @Sulimanovic
  Тој еден ненормален шо го знам не ги сликал книгите што ги купил на саем

  Ник Слотер @safarafov
  Проект бр: 1085:Поставување столб за кош 1086:Поставување табла за кош 1087:Поставување обрач за кош 1088:Ставање мрежички на обрачот.

  Тутан Камон @IvoCmon
  Правиме анкета... -Не, нема да правите...

  Катода @KhayTeeB
  Како бе така стануваш и си викаш 'чекај креветот да го наместам'? Глупости.

  Медоу @MedoDimoski
  Запознав тип што не го знае Лешоски. Заеби пичиња вечерва, седам со типов!

  Машинецот @Y2KBIOHAZARD
  *во кафич - ајде нели си одеш дома? - не, седум часа имам...
   
 11. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.161
  Пол:
  Женски
  Fipce ‏@Fipce 9s
  Избрав да ве ретвитам наместо да гледам филм, ќе одам во рајот

  Анонимнa ♥ ‏@edno_devojce Jan 10
  "Те Сакам" - 7 букви и 1000 проблеми.
  "Алкохол" - 7 букви и што е проблемот?!

  Angela ‏@angie_mkd Apr 9
  Да знае колку романтично ја доживуваме, месечината би имала повеќе самодоверба

  Сашо Алексов ‏@miracusmiracus 1h
  - Ех сине, да ги имам твоите години.
  - Ех бабо, да ја иам твојата пензија..

  Butterfly effect ‏@LaLuna28mm Jun 26
  Извини што те прекинувам,ама ти паѓаат лаги од уста.

  Духот кој шета ‏@Gordiev_jazol 32m
  Незгодно е да ти се пријаде баш во очи на изборниот пост.

  Песталоци ‏@pesta_loci 38m
  Луѓето ги делам на 2 типа:
  1.Ги трпам.
  2.Не ги трпам.

  Ник Слотер ‏@Safarafov Jun 13
  Девојче сакаш да идеме на кафе?НЕ!-Абе и ја нејќам,ама ај викам да те прашам

  Миле Паника ‏@Mile_Panika 13h
  Наместо да гледате Телевизија, гледајте што имате во фрижидерот и нема згрешите кога ќе гласате.

  Алексовски ‏@NAleksovski 12m
  Старлета е личност која е позната од непознати причини..

  ЗнамТешкоЕ ‏@Pesimistot 13m
  Кога животот ти дава перница, па легни бе пичка му мајчина.

  *Аледис* ‏@VtorataJas 39m
  Батријата најдолго ми држи кога ќе си го заборавам телефонот дома.

  Baze Lazevski ‏@BazeLazevski 50m
  Јадам тост. Ако не го ставам на инстаграм ќе ми се важи?

  Песталоци ‏@pesta_loci 52m
  Купив IPhone 4,ама немам убаво огледало и керамички плочки у купатило за да докажам.

  Fidanovsky ‏@Fidanovsky 49m
  Ја би за политички молк од 365 дена

  Се караат 2 ромчиња, другари, меѓу себе и:
  - Да ти ебам сестрата.
  - Ееее да бе, јас што ќе ебам после?

  Бејтманолоџи ‏@hasawatermark Apr 10
  Македонскиот сон е да се разбудиш.

  Песталоци ‏@pesta_loci 1h
  Те сакам како на баба пензијата.
   
  На Someonespecial и Elennaa им се допаѓа ова.
 12. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.328
  Допаѓања:
  3.451
  Пол:
  Женски
  @Mile_Panika
  Пушташ ТВ - Грујо, отвараш фрижидер - Грујо, отвараш плакар - Грујо, отвараш новчаник - е фала богу, тука нема ништо...

  @FStojanovski1
  По логиката на Груевски за бесплатниот превоз, четири пати неделно се оди на пазар, а еднаш на факултет.

  @Milenkoskii
  Не пишувам книги, за да не ме цитираат после глупачи на Фејсбук.

  Сенката @I_LoveHardcore
  "Газ место" да се воведе како мерна единица за површина.
   
  На kikav и LittleChili им се допаѓа ова.
 13. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.404
  Пол:
  Женски
  Nikola Strezovski@nikolastrez1h
  Книгата батерија нема.

  Ангела@rumshtangla6h
  Доброто нешто кај салата за ручек е пицата за ужина.

  Ангела@rumshtangla4 Apr
  Се прашувам дали фаќаат подобра мрежа овие што зборат на мобилен со лактот избацен нанадвор и агол под мишката од 90 степени.

  Ангела@rumshtangla20 Mar
  Ви се дешава некад да сте толку добро дотерани што не ви се враќа дома? И мене.

  Ангела@rumshtangla21 Mar
  Заклучивме дека маж не смее да јаде помалку од мене и да се депилира повеќе од мене.

  Paul Revere@jane_sk4h
  крсти си го албумот торент, а синглот лирикс и душа извади им на луѓето додека го најдат за симнување

  Дарјан Раденковиќ@darjanr2h
  дали на супермен гаќите му се горен веш

  Еристички фраер@eristicarot2h
  не сум психијатар, но можам да ве ретвитнам

  Ф или П?@fstojanovski16h
  Светот ќе беше многу подобро место доколку не сакаа тие што ги сакаме.

  na@mnogufina4h
  Имаш слика од Саем на книгата? ОоооОоо ти Богу на начитаноста ✞

  ∫(e^x)dx@enkriptirana6h
  Моќна средношколска унија.
  Драги мои средношколци, на 18години не сте доволно зрели, ниту паметни да одберете факултет, а не па партија. ФМП

  i999y@i999y2h
  Поише фотки од саем на книга, од прочитани лектири

  Е од ваквите си патиме

  Цвеќе за мирисање@galiumverum893h
  Еј шанса. Чек ќе ја заебам. Шо е сигурно, сигурно си е.


  Тутан Камон@ivocmon3h
  Леле види го фраер со 4 женски на кафе. А тој сиромашкиот слуша муабети за штикли....

  Сократ@s_filozofski3h
  Имам три желби, две ми се дупликат.

  Dukovski Dejan@dukovskidejan1h
  да ја повториме мантрата :" Од паметни жени и бели кошули - никогаш доволно"

  The Shooting Star ★@theshootstar5h
  Модерно значење на ''поштена девојка'' - Спиела во 100 куќи и ништо не е украла.
   
 14. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  Чејс @ChaseWork
  ја утепал жена си со сукало. домаќин.

  Sunlounger @SUNLOUNG3R
  Селфи од саем не те праи паметен, од теретана не те праи згоден, од на кафе не те праи шема. Епа од кај да стам селфи за да ме напраи нешто?

  Кики @Japonche
  Не сакам луѓе и годишни времиња што каснат.

  Elena @Elena__Shore
  Јас сум лесна девојка.Имам 50 килограми.

  Миси @m1ssy_
  - Опааа, кој е онлајн после долго времее... - Опааа, кој ќе се исклучи после кратко времее...

  Прп @JustPurpling
  Само ќесата, не ги фрлај клучевите... Само ќесата, не ги фрлај клучевите... Само ќесата, не ги фрлај клучевите... ...ја, накај контејнер
   
 15. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.161
  Пол:
  Женски
  Алфалфа ‏@Maestralniot Oct 29
  -Максим какви да ги направам кафињата?
  -Горки.

  руменко ‏@jasharbeg 3m
  Женска чанта ти е како музеј.Внатре нема шо нема.

  Dora ‏@DoraRotten 9m
  Што прави Џејм Бонд на твитер:
  follow- unfollow

  Стефан ☮ ✌♥ ‏@ShumechaTableta 8m
  Елена Ристеска - Палци како темно мастило јас за тебе бришам.

  Зелена ‏@LabradoodleH 13m
  Сакам да си ископам малце руда од носов и да си го сликам палецот. Пошто со мастило е меинстрим <3

  Iva ‏@iva_pozitiva 16m
  #избори = #измори

  Dora ‏@DoraRotten 23m
  -Абе тоа на прстот од гласањето ти е ?
  - Не бе шајки ковав.

  ГЛАСАВ ЗА #ПЛОЧИ ‏@AndrejAleksov 29m
  5 годишни времиња у Македонија:
  Пролет
  Избори
  Лето
  Есен
  Зима
   
  На Elennaa, Elena69221 и Dvolicen им се допаѓа ова.
 16. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.025
  Допаѓања:
  160.309
  Пол:
  Женски
  Госпоѓица @ZenskiPrikazni
  Остајте избориве, туку дали знаете колку е вкусно блендан јогурт со вишни, јаболко и цимет и замрзнат како домашен сладолед!

  Бапчо @TheFitzzz
  А бре земи забриши прашина по дома не туку го бриши палецот!

  СуперДинго @DingoOdKratovo
  Сеа очекуем да се избаци на ФБ профил на државна изборна комисија, ДИК nail arts

  Не сум твитерџија @covek1
  Кај нас дома изборот за ручек помина во „фер и демократска атмосфера“. Фала.

  Дарјан Раденковиќ @darjanr
  не сугерирам ништо, ама нашите аватари баш би си одговарале.

  Masha @Boychenn
  Мојата карма за овој живот е секаде каде што живеам комшијата да има мало дете и да го вади пред врата да вришти.

  Бапчо @TheFitzzz
  Интернет е кога 3 години се мислиш што да и` пишеш... и на крај и` го лајкнуваш Relationship статусот со друг.

  Миси @m1ssy_
  - Опааа, кој е онлајн после долго времее... - Опааа, кој ќе се исклучи после кратко времее...

  Бапчо ‏@TheFitzzz
  Врв на Саем за книга... - И? Што купи... Не знам некоја од Достоевски... - Идиот? Ќути и него го видов... со новата беше. Кретен.
   
  На Seashell31 и Summerlover им се допаѓа ова.
 17. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.404
  Пол:
  Женски
  Bad Luck Macedonian@noluckmakedonec1h
  Кај нас у изборната единица снема маркери па мораа да ни ги стиснат палците со вратата.

  Силвија на Маглешци.@silvishhka6h
  ПОЕБААТЕ МИ МАНИКИРО ЕБАТЕ ДРЖАВАТА.

  Медоу@medodimoski2h
  Која број треба да заокружам за легализација на марихуаната и проституцијата?

  Силвија на Маглешци.@silvishhka22 Mar
  Те гледам, а те немам. Ебате живото.

  Силвија на Маглешци.@silvishhka25 Mar
  4та Божја заповед: СТАРКИ НЕ СЕ ПЕРАТ!!!

  Троа полудена багра@slabkarakter3h
  Пауло Коелјо - „Вероника реши да гласа па да умре“

  Докторот@itisradical10 Apr
  -Ајде да си играме силување?!
  -Нејќам бее!
  -Опааа почнавме.

  Докторот@itisradical24 Mar
  Кога последен пат сте направиле нешто за прв пат?
   
  На Summerlover, Elissa и Elena69221 им се допаѓа ова.
 18. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  Ljubiša @Sulimanovic
  Со маркер под мишки да ги шкртате. Да се заплакнат малце. Да видиме сите аир од нив.

  Тутан Камон @IvoCmon
  Ќе те викнев на ресани ама сите ги изедов :/

  Tina S. @lelebre
  Искористи си го гласот. Пеј.

  Френсис Гол Допола @ProdanovM
  Џабе ви се сите фенси јадења на инстаграм, кога нема нешто поубаво од леб, маргарин, сирење и патлиџан!

  Мрмеид! @mnemosynee_
  на прав вмровец плавото на ноктот му поцрвенува.

  i999y @i999y
  Маркердонија

  Курвин Водењак @jovanowsky
  За избориве не добив ни пенкала, ни блузи, ни тефтери, ни брашно... Е кур што ќе ве гласам!!

  Тутан Камон @IvoCmon
  Подвлекував со изборните маркери што да учам ама ми се избриша.
   
  На sweet-star, Elena69221, Seashell31 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  ☜★☞ Чиз ☜★☞ @podochnjak
  Се молат сите атеисти да си работат за Велигден!

  Никсон, Инц. @rnixn
  Иронија на животот е зошто Охрид не се вика Охрит.

  Д Зоро@the__zorro5h
  -Шо да праам, да плачам или да лепам плакати?
  -Баш ти лепо стоје сузе али немој плакати.

  Бејтманолоџи@hasawatermark20h
  СДСМ на следните избори кандидирајте го Кајмакоски, што да ви кажам.
   
  На Moonstone.17, Marossa, Seashell31 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.865
  Пол:
  Женски
  Meadow ‏@MedoDimoski
  За секое дете во Германија што ќе фати буба мара и ќе рече "Донеси ми гости", еден Македонец аплицира за работничка виза.

  Meadow ‏@MedoDimoski
  Во теретана правам муабет за фибери и протеини, во кафана за држава и политичко уредување.

   Filip  ‏@DimovskiFilip
  - Тато, најдов работа.
  - Да?! Каде?
  - Во речников, меѓу П и С, еве, сакаш да ти прочитам ХАХАХАХА ААААА НЕ СО КАИШОТ ТАТО ТЕ МОЛАМ НЕ!!!

  Мр Моџо Килингтон ‏@mojokilington
  -Здраво, линија са помош на алкохоличари?
  -Да...
  -Како се прај Мохито?
   
  На Jenniffer и Summerlover им се допаѓа ова.