Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри аватари на членови

Дискусија во 'Форумски игри' започната од troublesome, 7 декември 2014.

 1. troublesome

  troublesome Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2014
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  152
  Еве уште една тема за забава. Тука можете да ги постирате моменталните профилни слики кои сте ги сретнале кај членовите а посебно ви се допаѓаат. Кој сака може да почне, јас подоцна ќе постирам ако не заврши темата во канта.
   
  На fallenangel и Arthur им се допаѓа ова.
 2. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.937
  Допаѓања:
  26.853
  Пол:
  Женски
  Мојот е најубав, кој што сака нека каже. :rock::D

  [​IMG]
   
  На fallenangel, angelche16, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.942
  Допаѓања:
  61.520
  Пол:
  Женски
  На @orevka аватарот ми е најсладок, а убави има многу. :)

  [​IMG]
   
  На orevka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.387
  Допаѓања:
  13.644
  Пол:
  Женски
  Мене многу ми се допаѓаат аватарите на @Someonespecial , и последниов и е многу убав (особено бидејќи ме потсетува на природа :f::f::f:)

  [​IMG]
   
  На Someonespecial и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 5. darko clash

  darko clash Активен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2016
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  191
 6. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.986
  Допаѓања:
  66.288
  Мојов ми е најубав :inlove:
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.