Најдобри шампони за виткана коса ?

Дискусија во 'Коса' започната од curlyhair, 12 септември 2016.

 1. curlyhair

  curlyhair Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  1.947
  Пол:
  Женски
  Кои шампони се најубави за виткана коса ?
   
 2. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.900
  Пол:
  Женски
  head and shoulders ocean neso so skolka na pakuvanjeto hahahahha uste tolku mi ja dovitkuva mi dava volumen
   
  На curlyhair и elimkd им се допаѓа ова.
 3. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.220
  Допаѓања:
  30.032
  Пол:
  Женски
  Јас уште немам начекано добрар шампон за виткана коса
  Моментално користам од нивеа и прекрасно мириса косата до следно капење
   
  На curlyhair му/ѝ се допаѓа ова.
 4. curlyhair

  curlyhair Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  1.947
  Пол:
  Женски
  Koj od nivea ?
   
 5. curlyhair

  curlyhair Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  1.947
  Пол:
  Женски
  neli se tie protiv prvut ?
   
 6. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.220
  Допаѓања:
  30.032
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   385,3 KB
   Прегледи:
   46
  На curlyhair му/ѝ се допаѓа ова.
 7. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.900
  Пол:
  Женски
  така ги рекламираат јас немам првут ама само тој шампон ми одговара од другите ми се мрси косата не ми даваат волумен и не мирисаат овој ми е перфектен плус ми ја довиткува косата
   
  На curlyhair му/ѝ се допаѓа ова.
 8. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.220
  Допаѓања:
  30.032
  Пол:
  Женски
  Тие шампони што се 2 во 1 па мене воопшто не ми одговараат цела се лепи
   
  На curlyhair му/ѝ се допаѓа ова.
 9. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.900
  Пол:
  Женски
  mene ne mi se lepi top mi e
   
  На curlyhair и elimkd им се допаѓа ова.
 10. curlyhair

  curlyhair Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  1.947
  Пол:
  Женски
  mhm a dali ste gi probale novite samponi na dove sto se vo tuba ? Mnogu gi falat ...
   
 11. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.220
  Допаѓања:
  30.032
  Пол:
  Женски
  Не, прв пат читам дека има таков
  Следно може да го пробам
   
 12. trixy

  trixy Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  Без сулфати, на алверде тој со авокадото е добар. Исто и хип бебешкиот.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 13. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.220
  Допаѓања:
  30.032
  Пол:
  Женски
  Прочитав и алвере дека бил стварно добар шампонот ама некако многу малечко пакувањето ми се виде, за две миења таман :lol:
   
  На curlyhair му/ѝ се допаѓа ова.
 14. trixy

  trixy Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  Ич не му ја мисли, пола од количина што користиш од обичен шампон ти треба. Плус само едно шампонирање е и повеќе од доволно за нашиов тип коса. Трае шишенцето добри 2-3 месеца. :)
   
  На curlyhair и elimkd им се допаѓа ова.
 15. curlyhair

  curlyhair Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  1.947
  Пол:
  Женски
  бев денес во маркет и купив Орзене шампон за сува коса па ке видам како ќе биде :)
   
  На Nellie и elimkd им се допаѓа ова.
 16. awl

  awl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  1.117
  Пол:
  Женски
  По дооолга потрага по добар шампон, пред 3 години го открив овој http://www.yvesrocher.ca/control/ha.../bouncy-curls-treatment-shampoo/?cmSrc=Search. Одличен е, и дава влага на витканата коса, што е всушност за мене најголемиот проблем. Има и маска, ама не ја користам, доволен ми е шампонот.
   
 17. Milena7

  Milena7 Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2016
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  здраво девојки знам дека моето прашање неодговара на оваа тема се извинувам но дали го знаете рецептот за побрз раст на косата оној со шампон од коприва и б комплекс таблетки јас незнам точно како иде ако го знаете кје може ли да го кажете Благодарам!!
   
  На curlyhair му/ѝ се допаѓа ова.
 18. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.220
  Допаѓања:
  30.032
  Пол:
  Женски
  Имам слушнато дека во шампонот ставаат б комлекс
   
 19. Milena7

  Milena7 Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2016
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  да знам ама колку со колку се става јас дозата не ја знам
   
 20. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  Девојки јас нон стоп гледам на инстаграм како на некоја и е мокра косата и се мачка со нешто ии од одоздоле ја ваќа косата и ја притиска нагоре со тек на стискањето се витка субрина маска ли е што лие незнам да не знае што е тоа и ако има такво нешто како се вика тоа и од каде да го лупам ако го има во македоника-скопје.?