Најдолга врска

Дискусија во 'Врски' започната од anichka94, 15 ноември 2012.

 1. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.034
  Колку била вашата најдолга врска, како и зошто се завршила?
  Мислам дека нема ваква тема, ако има без мнг критикување
  КЛУЧ ! :*
   
 2. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.787
  најдолга врска

  11 и пол месеци .. така нешто. :)
   
 3. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  најдолга врска

  Сеуште трае...година и 10 месеци :$
   
 4. sweat2

  sweat2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  најдолга врска

  2 години и да би можела би ја сведела на 0 :)
   
  На tigarche1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Deemy

  Deemy Популарен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  7.294
  Пол:
  Женски
  Eдна врска од две години и втората година и пол и јас да можам и двете би ги свела на 0 :D ама уствари не,доста работи искусив и научив за во иднина,па на грешките се учи,a и нешто добро имало не било толку црно :)
   
 6. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.881
  Допаѓања:
  5.311
  Пол:
  Женски
  Сеуште ми трае,скоро 3 ипол години :angel:
   
  На magic.girl, crazylady и Mishela им се допаѓа ова.
 7. candise20

  candise20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2012
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  204
  Две години врска прва љубов останата само како убаво сеќавање :)
   
 8. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  4,5 години и сеуште трае се надевам дека нема да заврши .
   
  На tigarche1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. JenniferLove

  JenniferLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  70
  една и единствена, 8 години и сеуште трае... :inlove:
   
  На tigarche1, magic.girl, Mai4 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.034
  Ве читам и ви се чудам
  Мојата еден месец и 3 дена -.-
  и да сеуште траее
   
  На Mai4, COollLady, LittlePinky и 3 други им се допаѓа ова.
 11. srcula

  srcula Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  30
  2 години и уште трае... :)
   
 12. Maya3112

  Maya3112 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  478
  5 години и фала Богу заврши сеа сум во нова врска една година и ми е најубаво !!! :*
   
  На tigarche1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. kettygirl

  kettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  243
  6 години и уште трае.................... :lol:
   
  На tigarche1 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.954
  Пол:
  Женски
  Оваа врска е моја прва врска .... и фала богу еве сеуште трае
  6 години и 7 и пол месеци....и нека трае бесконечно
   
 15. Addicted

  Addicted Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  5 години и 5 месеци и уште трае :)
   
 16. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  2.055
  Допаѓања:
  3.193
  Пол:
  Женски
  Скоро 2 ипол години, и сеуште трае :)
   
 17. joanna90

  joanna90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  30
  3 ипол години & still counting :)
   
 18. emily90

  emily90 Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  8
  Мојата сегашна година денаа ...
   
 19. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  572
  Моменталната.. година и 5 месеци сега за сега :inlove:
   
 20. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  1.314
  Четири ипол години ,актуелната врска.