1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдолга врска

Дискусија во 'Врски' започната од anichka94, 15 ноември 2012.

 1. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.038
  Колку била вашата најдолга врска, како и зошто се завршила?
  Мислам дека нема ваква тема, ако има без мнг критикување
  КЛУЧ ! :*
   
 2. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.790
  најдолга врска

  11 и пол месеци .. така нешто. :)
   
 3. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  најдолга врска

  Сеуште трае...година и 10 месеци :$
   
 4. sweat2

  sweat2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  најдолга врска

  2 години и да би можела би ја сведела на 0 :)
   
  На tigarche1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Deemy

  Deemy Популарен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  689
  Допаѓања:
  7.295
  Пол:
  Женски
  Eдна врска од две години и втората година и пол и јас да можам и двете би ги свела на 0 :D ама уствари не,доста работи искусив и научив за во иднина,па на грешките се учи,a и нешто добро имало не било толку црно :)
   
 6. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.921
  Допаѓања:
  5.593
  Пол:
  Женски
  Сеуште ми трае,скоро 3 ипол години :angel:
   
  На magic.girl, crazylady и Mishela им се допаѓа ова.
 7. candise20

  candise20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2012
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  204
  Две години врска прва љубов останата само како убаво сеќавање :)
   
 8. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  4,5 години и сеуште трае се надевам дека нема да заврши .
   
  На tigarche1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. JenniferLove

  JenniferLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  70
  една и единствена, 8 години и сеуште трае... :inlove:
   
  На tigarche1, magic.girl, Mai4 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.038
  Ве читам и ви се чудам
  Мојата еден месец и 3 дена -.-
  и да сеуште траее
   
  На Mai4, COollLady, LittlePinky и 3 други им се допаѓа ова.
 11. srcula

  srcula Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  30
  2 години и уште трае... :)
   
 12. Maya3112

  Maya3112 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  479
  5 години и фала Богу заврши сеа сум во нова врска една година и ми е најубаво !!! :*
   
  На tigarche1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. kettygirl

  kettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  244
  6 години и уште трае.................... :lol:
   
  На tigarche1 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Оваа врска е моја прва врска .... и фала богу еве сеуште трае
  6 години и 7 и пол месеци....и нека трае бесконечно
   
 15. Addicted

  Addicted Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  5 години и 5 месеци и уште трае :)
   
 16. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.594
  Пол:
  Женски
  Скоро 2 ипол години, и сеуште трае :)
   
 17. joanna90

  joanna90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  30
  3 ипол години & still counting :)
   
 18. emily90

  emily90 Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  8
  Мојата сегашна година денаа ...
   
 19. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  572
  Моменталната.. година и 5 месеци сега за сега :inlove:
   
 20. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.330
  Четири ипол години ,актуелната врска.