Најдолгите зборови што сте ги слушнале..

Дискусија во 'Насмевка' започната од stefigirl, 14 март 2012.

 1. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  123
  Здр..
  Тука ќе ги пишуваме најдолгите зборови што сте ги слушнаале..
  Па малку и да се насмееме ..

  П.С

  Ако не е активна..Слободно КаНтИчКа

  Еве прва јас:
  1.Интепретација
  2.Инспирација
  Во моментот не ми текнуваат др.Ако ми текнат ќе допишамм :*
   
 2. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.711
  Оториноларинголог :)
   
  На Doozy, Aleks96, Phyramide и 4 други им се допаѓа ова.
 3. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  Циклопентаноперхидрофенантрен.
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Дезоксирибонуклеинска
  Оториноларингологија
  Полимеризациони
   
 5. faye

  faye Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  611
  [​IMG]
   
  На Cloud95, Twinkles, Belieberfever и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Dazzle

  Dazzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.026
  Охоо чекај антомија да отворам :lol:

  Sternocleidomastoideus - мускул
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 7. AlanisM

  AlanisM Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  589
  establish

  dis-establish

  disestablish-ment

  anti-disestablishment

  antidisestablishment-ary

  antidisestablishmentari-an

  antidisestablishmentarian-ism

  овие видови на зборови ми се многу интересни
   
 8. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.982
  Пол:
  Женски
  Hippopotomonstrosesquippedaliophobia
  И како парадокс на целата ситуација, зборов значи „фобијата од долги зборови“ :)
   
  На Twinkles и Go-Girl им се допаѓа ова.
 9. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  123
  Хахаххахахах...Лелелел колкавии сеее :D :D :D :D :D

  3.ароматични
  4.коцентранти
  5.приспосубуваат
  6.цивилизација
  7.специјализација
  8.хлоропластии...
   
 10. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  Извинете ако некој веќе ги има напишано истите .
  Хипоттосмонструсесквипидалиофобија (страв од големи зборови)
  пробај спелувај (хеј ај пи оу ти то оу ес ем оу ен ес ти ар’ ју ес и ес кеј ев ај пи ај ди еј ел ај оу еф оу би ај џеј еј ) МУАХАХАХХАХАХАХАХА :) :) :) :) :) :) :) :) ЗА 5 СЕКУНДИ ИМА СПЕЛУВАНО ЕДЕН ЛУДАК
  и фајнали намбер два !
  Комунитаријанци (историско-политички зачетоци и империјалисти за кој говори Љубомир Фрчковски во неговите книги)
   
 11. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.335
  Отоларингологија... :)
   
 12. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
  Оториноларинголог |(
   
 13. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  конституционо
  оториноларингологија
   
 14. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  792
  Кунгарамакутиримилкоте :D
   
 15. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.267
  Речиси сите германски зборови.
   
  На Liebe.Love и Hipster им се допаѓа ова.
 16. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  entschuldigung-извини
  4 години се чудев како се изговара чудово.
  Ептен ќе се намачиш додека да се извиниш
  Unkameradschaftlichkeit нешто како нечувствителност би се превело.
  Schwangerschaftverhütungsmittel превенција на бременост
   
  На buba4e89, Twinkles и sesilija им се допаѓа ова.
 17. Smurfette.M

  Smurfette.M Популарен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  621
  sechsundsechzigtausendsechshundertsechsundsechzig - 66.666 8)
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.778
  Унгарски гратчиња и селца, го навигував татко ми порано кога мапа ти беше единствениот ЏиПиЕс, и ми вика, кое село е ова, Акфдхјкњхрњекхрјктнрејкт - оно ко мачка кога пушташ да шета по тастатура.
  И на крај му дигам раменици, епа тоа тато! :D
  Szekesfehervar, Dunaujfoldvar, Mosonmagyarorvar и слично. Сега и у сон знам да ги изговорам, ама тогаш?! :tmi:

  Ејафајалокул, како беше де, вулканон од Исланд кој направи комплетен хаос по аеродромите во Европа.
  И пак истиот принцип, се појавува нов вулкан, ти велат, дај најди му име, ја пушташ мачката по тастатура да шета и - еурека!
  Еyjafjallajökull!

  И топ 1 кај мене е, кога теравме еден другар од Тајланд, така поодамна, да ни каже нешо на тајландски, и ни вика ќе ви речам Бангкок како се вика. Превртуваме со очи, му викаме, дај нешто поинвентивно. И овој се смешка и вели, ама ти не го знаеш оригиналното име на градот.
  Се поклонува и почнува нешто да збори едно 5 минути, сериозно не претерувам :D
  Си велам, овој ме зеза, гарант ми вика у еден здив БангкокеглавниотграднаТајландиемногупосетуванодтуриститеширумцелатапланета.... :D
  Нормално дека не го памтам, па еве википедија ме потсети.

  Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Phiman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit

  Ај што бевме благо, расположени, ај што бевме збунети, си викам на крај, ај да те видам со овој да играш расипан телефон, ај бе ај! Осмели се! :D

  Ако има нешто подолго од ова, јас глава сечам, барем јас сигурно не сум чула :D
   
  На Buttterfly и blond им се допаѓа ова.
 19. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.988
  Пол:
  Женски
  pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis
   
 20. capricorn.m.gi

  capricorn.m.gi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  7
  суперкалифраџилистикеспиралидосо-Песната од Мери Попинс
  оториноларингологија-доктор за уво,грло и нос
  хиппопотомонстросескуипедалиофобиа-страв од долги зборови
  Нонилфеносиполиетиленосиетаноло