1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најкратки бракови во Холивуд

Дискусија во 'Насмевка' започната од RedRose97, 18 декември 2010.

 1. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Еве ги најкратките бракови во Холивуд. Ако знаете уште некои слободно напишете ги. :)
  1. Рудолф Валентино и Џин Акер: шест часа. Бракот помеѓу познатиот холивудски срцекршач и американската актерка со која импулсивно се оженил траел се на се шест часа. Таа набргу зажалила поради венчавката и се заклучила во соба, до дваесет минутно тропање на вратата...без одговор, тој се откажал и си отишол. Џин подоцна тврдела дека бракот ниту еднаш не бил консумиран.

  2. Бритни Спирс и Џејсон Александар: два дена. Познатата музичка ѕвезда во Вегас се омажи за симпатијата од детството и набргу се разведе, тврдејќи дека целата работа била шега која отишла предалеку.

  3.Кармен Електра и Денис Родман: девет дена. Претходниот брак на Денис Родман траеше 82 дена. Малку по овој брак Родман побара развод, поради измама и ментална нестабилност. Подоцна тврдеше дека за време на венчавката бил „под гас“. Кармен Електра не се изјаснила за своите причини за брак.

  4. Марио Лопез и Али Лендри: две недели. Пред тоа се забавувале шест години. Како причина за развод Лендри го навела неверството на сопругот.

  5. Етел Мерман и Ернест Боргнин: четири недели. Двајцата зад себе имале барем по два неуспешни брака. Изгледа овде „зашкрипело“ уште за време на медениот месец: познатиот актер добивал повеќе внимание од фановите на пејачката, поради што таа станала љубоморна. По враќањето дома, нивниот брак повеќе личел на пекол, па се развеле.

  6. Крис Катан и Саншајн Тут: осум недели. За време на венчавката, тој тврдел дека целата работа е искрена и дека насмевката на лицето е повеќе од вистинита. Не е наведено зошто се развеле, тоа што е наведено е дека тој имал предбрачен договор.

  7. Лиса Мери Присли и Николас Кејџ: три месеци. Откако се развде од Кејџ, Лиза, позната по својот претходен девет месечен брак со Мајкл Џексон, изјави дека и е жал за разводот, но бракот со Кејџ бил грешка и дека воопшто не требал да се случи.
  Извинете ако оваа тема е на погрешно место но незнав каде да ја ставам. Ако темата е двојна или неинтересна нормално клуч. Извор ЦрноБело
   
 2. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  брак само од 2 дена ........ :x :x :x
   
 3. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Брак од 6 часа. :lol: :rofl: Многу убаво. 8)
   
 4. Lolli

  Lolli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  26
  Ким Кардашиан и Крис Хамфрис - 72 дена :x
   
 5. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  шест часа,два дена, :x :x :x :x :x
   
 6. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  Со прави го измислил некој ова:
  -Кардашијан,мерка за 72 дена брак. :D
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.089
  Допаѓања:
  163.461
  Пол:
  Женски
  Шест часа :o леле... :lol:
   
 8. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  Во Холивуд браковите се повеќе да се привлечат повеќе фанови , слава и тема за муабет така да и 1 час да е не би ме чудело .....

  Али 6 часа ...... хммм :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Ketchup, Anabelle.Amorette, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.068
  Допаѓања:
  44.096
  Пол:
  Женски
  будаличишта,многу ме нервира што бракот за нив е само зафрканција,некои од нив незнаат да ценат љубов и брак-гревчиња...
   
 10. love-it

  love-it Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2014
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  78
  Можеби оваа го правеле за популарноста и да обрнат внимание
   
 11. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Нема само во Холивуд кратки бракови има секаде.
  Една професорка ни кажуваше дека некој тука во МкД.Маж и жена на денот свадбата,дедото го фатил младоженецот со кумот во ВЦ.(ме сфаќате што сакам да кажам).И на сите присутни му го кажал тоа.И наредниот ден развод-по кратка постапка.хХАХА :D
   
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.140
  Допаѓања:
  76.528
  Пол:
  Женски
  Овие не ни му дале шанса на бракот. :D Бритни посебно.