1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најслатките одговори: Што мислат децата за бракот?

Дискусија во 'Насмевка' започната од TheaEsposito, 1 јуни 2012.

 1. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.462
  Децата се најмилите суштества на светот. Секогаш знаат да ве насмеат и израдуваат со своите секојдневни размислувања, игри и заклучоци.  Еве како дел од најмладите гледаат на бракот:

  - Прво мораш да најдеш некој кој сака исти работи како ти. Ако на пример ти сакаш фудбал, тогаш и на неа мора да и се допаѓа тоа што ти сакаш фудбал и да ти носи чипс и пиво. (Марко, 10 години).

  - Ти всушност не одлучуваш сам кога треба да стапиш во брак. Бог одлучил однапред и ти на крај само гледаш што ти се случило. (Ивана, 10 години).

  - Најдобри години за брак се 23 затоа што тогаш го познаваш маж ти најмалку 10 години. (Сандра, 10 години).

  - Не постојат најдобри години за брак, мораш да бидеш доволно глупав за да се ожениш. (Филип, 6 години).

  - Што е заедничко за твоите родители?
  - Пааа, двајцата не сакаат да имаат више деца. (Сара, 8 години)

  Што се прави кога ќе излезеш со девојка/дечко?

  - Излегувањата се направени да се забавуваат и да искористат прилика да се запознаат подобро. Дури и машките имаат да кажат нешто интересно ако ги слушаш доволно. (Јасна, 8 години).

  - На првото излегување се кажуваат интересни лажги за да сакаат да излезат пак. (Милан, 8 години).

  Што би правел кога твоето прво излегување би пoминало лошо?

  - Јас би отишол дома и би се правел дека сум мртов. (Дарко, 9 години)

  Кога смее да бакнеш некого?

  - Кога е богат и има многу пари. (Јелена, 7 години)

  - Кога ќе бакнеш некоја девојка и после мораш да се ожениш и да имаш деца со неа. Така оди! (Дејан, 8 години)

  Дали е подобро да си оженет или не?

  - Јас не знам што е подобро ама никогаш не би водел љубов со жена ми. Не сакам да стане дебела. (Мирко, 8 години).

  - За девојчињата е подобро да не се мажат, ама на машките им треба некој што ќе чисти. (Марија, 9 години).

  И на крај најдоброто:

  Што треба да направите за бракот да биде успешен?

  - Мажот треба секогаш да и кажува на жената дека е убава дури и ако изгледа како автобус! (Станко, 10 години).

  Извор: Црно-Бело
   
  На Papillon.Papi и dushiche им се допаѓа ова.
 2. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Е ова баш ме насмеа.. :D
  Интересни одговори.
   
 3. jEwElRy

  jEwElRy Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2013
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  244
  :lol:
   
 4. justinbieberzz

  justinbieberzz Активен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  4
 5. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.697
  Пол:
  Женски
  Барем нешто заедничко! :lol: 8) :D
   
 6. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Најдобри години за брак се 23 затоа што тогаш го познаваш маж ти најмалку 10 години. (Сандра, 10 години).
  Кога смее да бакнеш некого?
  - Кога е богат и има многу пари. (Јелена, 7 години)
  Дали е подобро да си оженет или не?
  - Јас не знам што е подобро ама никогаш не би водел љубов со жена ми. Не сакам да стане дебела. (Мирко, 8 години).
  - За девојчињата е подобро да не се мажат, ама на машките им треба некој што ќе чисти. (Марија, 9 години).

  Meне најјаки ми е :lol:
   
 7. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Многу интересни одговори, децата се компјутери.
  Најјако ми е последното. Хахааа :D
   
  На hermosa, KuklickaMoja, Lovelybaby<3 и 4 други им се допаѓа ова.