1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најсмешни додворувања на социјалните мрежи

Дискусија во 'Насмевка' започната од Dream-Girl, 30 мај 2017.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.214
  Допаѓања:
  142.789
  Пол:
  Женски
  Често пати среќавам скриншоти на твитер каде се исмева некој што им пишувал со глупи или сељачки фори на пример zdr kykle и слично. Некои го сфаќаат како навреда да се објавува, па демек не заслужувале веќе тие никогаш да им пише некој и не знам што, но според мене има доста смешни пораки што до сега сум ги добила, а и прочитала од другарки што им пишале, па мислам дека доста ќе се смееме во темава.
  Само без скриншоти, цитирајте го најсмешното додворување до сега што сте го добиле :)
   
  На lovestoneddd, Crna Dama, Bozica1980 и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  956
  Допаѓања:
  7.422
  Пол:
  Женски
  add.me.ok.pozz... Мислам дека најчесто употребувана фраза... Хаххаха :D
   
  На Crvche, lovestoneddd, SexyGirl2 и 8 други им се допаѓа ова.
 3. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.891
  @Dream-Girl Нешто посељачко од тие излитени додворувачки фори се принцезите и принцовите со круните на главите кои ги сликаат пораките и јавно ги споделуваат или препраќаат на цело друштво. Амин :bow:

  Ете, зел некој, па им напишал порака, собрал храбост, може долго време му требало да се одлучи да пише, стварно му се допаѓала личноста, нешто просто и едноставно.
  И наместо едноставен блок, бришење на пораката или културно одбивање, не! Ми би да будемо сељаци на квадрат, али сељаци с'с тијару :makeup:

  И после, немало никој нормален да се додворува. Епа зошто и да има?
  :d::drunk:
   
  На tinka-mace, Crvche, smile:) и 37 други им се допаѓа ова.
 4. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.931
  Допаѓања:
  162.215
  Пол:
  Женски
  ^ Да ни беше Јелена Спенџарска членка на форумот, колку материјал ќе имаше за на темава... :lol: :D
   
  На smile:), joy1, Ingvild и 29 други им се допаѓа ова.
 5. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.372
  Пол:
  Женски
  Ја уништи темава од старт :rofl:
  Сеа никој нема да споделува пошто ќе се осеча ко сељак.

  Јас се спремав со скриншотови, пораки, цитирав, копирав.... Ама прочитав што си пишала и сега не објавувам... Да бе, после муабети ќе ми вадат дека сум селачана (со меко Л) :o
   
  На Regina.Phalange, lovestoneddd, teressa и 23 други им се допаѓа ова.
 6. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.891
  @JollyGirl :rofl::rofl::rofl:
  Епа ај ќе си го земам постот и на крајот од тунелот ќе ве чекаме заедно, за да ви пресудиме :devil: :D
  п.с Мислењето не ми е само став за појавата, туку да не се отвараат теми што поттикнуват одобрување на вакви работи со меко "л" :D
  :d::drunk:
   
  На Annath, Bozica1980, mode-kristina и 3 други им се допаѓа ова.
 7. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.372
  Пол:
  Женски
  Ништоооо ја скина темава :lol:

  Па ти цитирај ги моите пораки што ти ги праќам по ЛП :sweat: со маче и кукле :sweat:

  Инаку сега моментално дур пишувам, зад мене во автобус седи некој и ми ѕирка во телефон :|
  Позз селачано... Што прочита битно? :|
   
  На Amona, Annath, Bozica1980 и 11 други им се допаѓа ова.
 8. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.929
  Допаѓања:
  26.813
  Пол:
  Женски
  Може само да се убацам онака? :wasntme:
  Меко л всушност е љ како во леблебија.
  What you're going for веројатно е тврдо л како во лук. :D
  Ако не е така, длабоко се извинувам.:bow:
   
  На Crna Dama, Tan4ence, mula и 5 други им се допаѓа ова.
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.742
  Допаѓања:
  136.319
  Пол:
  Женски
  Не користам интернет поради огромните обврски, ама сега кога веќе го користам нетот барем нешто паметно да излезе, дали сакаш да искочиме на кафе, те молам пиши ми.

  Delete or Ignore
  Delete...ајде мрш таму.
   
  На celineparis, realGirl, mode-kristina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.901
  Допаѓања:
  20.384
  Пол:
  Женски
  Добив порака со следнава содржина и ден денес ми е во главата со цимерката легнавме од смеа.

  Mnogu befte ubafa na studentskava, dali sakate da se zapoznajme? pozdraf
   
  На BrainDamage, Amona, sj *O* и 25 други им се допаѓа ова.
 11. Црна Ружа

  Црна Ружа Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  3.660
  Пол:
  Машки
  На Драган Таневски му успеа тоа со kukle :D
   
  На ana992, Feminka192, PaLaVa и 9 други им се допаѓа ова.
 12. ушко

  ушко Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.401
  Пол:
  Машки
  Барем тие некои колку и да се смешни се обиделе да бидат нешто или да направат да бидат утчиви и да се додворуваат...
  И 99.9 % од нив се машки и ја погазиле гордоста и пишале на девојка...без разлика на резултатот.
  А тој 0.01 % што прва пишувала девојка прво ке се консултира баш со пола град дали да се додворува....ако бараме Нзс.
   
  На EraBon, melnicanecot, Gosh и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  981
  Допаѓања:
  8.468
  Пол:
  Женски
  Не на мене, на другарка: nemozam da te adnam imam zabrana pisimi sakam da prazgovarame ubavasi
   
  На senza.parole, Amona, melnicanecot и 5 други им се допаѓа ова.
 14. Someday

  Someday Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2017
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  1.762
  Пол:
  Женски
  Проблемот кај тие машки не е што ја "погазиле гордоста" туку што се пуштаат на која ќе стигнат. Па кај ќе упали упали...
  А и колку што знам во природата на машките е да се додворуваат нели, пошто ако се пушти прво девојчето тогаш е к****. Е и вас не ви се наоѓа крајот..
   
  На tinka-mace, Dr.Zzz, Gosh и 13 други им се допаѓа ова.
 15. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.656
  Допаѓања:
  49.190
  Пол:
  Женски
  "Те молам прифати ме, сакам да бидеме само пријатели."
  И ми пратил линк од песна од Ламбе.

  Некој чичко од 60 години.
   
  На Dr.Zzz, Amona, MG3 и 25 други им се допаѓа ова.
 16. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.214
  Допаѓања:
  142.789
  Пол:
  Женски
  Убаво кажав дека некои мислат вака, секој има свое право ама ај да не ја расипуваме темата и нека остане само за смеење:)
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Trxmx

  Trxmx Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2016
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  8.259
  Пол:
  Женски
  Мене еден на сликата на инста стори што ја имав ставено(селфи) ми пиша "веѓите убави твои прекрасни:l:"
  Многу се смеев ама нема подобар комплимент :rofl::lol::clap::headbang:
  П.с има уште многу што ми пишувале глупости ама овој го памтам најмногу
   
  Последна измена: 1 јуни 2017
  На sweet-cherry, LittlePinky и kim.k им се допаѓа ова.
 18. ушко

  ушко Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.401
  Пол:
  Машки
  Ти викаш дека ако се пушти прва е к***а јас не спомнав дека ке ја сватам така а и не гледам некој машки коментар со тврдење како твоето.
  Сепак секој има свое мислење и став за се.Поздрав :)
   
 19. Bloom19

  Bloom19 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.604
  Пол:
  Женски
  Не е убаво да исмеваш на некој што се гледа дека се труди, на пример не се изразил убаво или направил граматички грешки во пишувањето, тука срам треба да му биде на тој што јавно го брука, ама оние сељовцине што се пуштаат на се што мрда и тоа како треба да се зборуваат.

  "Земјотрес си" :headbang::headbang::headbang:

  Е ај не се смеј на ваквите, Од смеење дури и да заплачеш. :D:D
   
  На spacegirl92, smile:), Amona и 8 други им се допаѓа ова.
 20. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  4.256
  Пол:
  Женски
  Темата е за смеење стрикно. Не брчете. Во ред е тоа, ама брате 21 век сме со туторијали како да освоиш девојка и некој ќе напише маче, кукле незнам ти шо? Ајде бегајте бегајте тамуууу не ги бранИ ти НИМИ.. :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
   
  На spacegirl92, Amona, Gosh и 2 други им се допаѓа ова.