1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најсмешни коментари од Македонци на Интернет

Дискусија во 'Насмевка' започната од Someonespecial, 15 декември 2017.

 1. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.056
  Допаѓања:
  163.289
  Пол:
  Женски
  Ми дојде идеја од пејџот Македонци на интернет (поздрав до админите на истата и на слични на неа, легенди сте дечки дефинитивно :D), па кога имаме тема за смешни додворувања во инбокс - зошто да не и за најсмешните јавни брукања по социјални мрежи? :D

  Значи, постирајте скриншоти од смешни постови и коментари на фејсбук/инстаграм/јутјуб, може некои веќе објавени на оваа, на Камај или слични страни или пак нешто што сами сте уловиле, ама обавезно со скриено име и презиме (ако ги има).
  Може да се смешни постови од оние женските јавни групи со бесмислени прашања, коментари на линкови од вести/статии (за жолт печат, научни, ај и политика нека е) постирани на сајтови на медиуми и сл.

  Пожелна е латиница, лош правопис, барање и давање совети со чудни бабини деветини, прашување за цена на сајтови на продавници, склоност кон теории на заговор и слично :D Да е нешто смешно, не карање, пцовки или веќе трагичен левел на простачизам и алармантно размислување како оние коментарите за туристката силувана од овчар на пример (facepalm)

  Оние со лоша смисла за хумор што ваквите практики ги вклучуваат во дефиниција за потсмевање, слободно нека ја прескокнат темата и нека се воздржат од коментари :* Ако стварно не чини, нема смисла или не поттикнува интерес - Реин нека одлучи :)

  Изволте :D

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Последна измена: 15 декември 2017
  На honest girl, Rama, lovestonedd и 26 други им се допаѓа ова.
 2. +++

  +++ Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.752
  Допаѓања:
  8.055
 3. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  1.126
  Допаѓања:
  3.730
  Пол:
  Женски
  upload_2017-12-15_0-48-47.png
   
  На WildMk, Rama, Црна Ружа и 9 други им се допаѓа ова.
 4. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  1.208
  Допаѓања:
  9.344
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20171215-010507~2.png
  Ма нема послатко. Омилени ми се мамичкиве што не го членуваат 'бебе' кога треба. А, да и кога пишуваат мм за маж ми, пошто е предолго за куцање, па мора фамознава скратеница. ♡
   
  На krofnicka27, Animali, done и 35 други им се допаѓа ова.
 5. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
 6. +++

  +++ Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.752
  Допаѓања:
  8.055
  [​IMG]
   
  Последна измена: 16 декември 2017
  На buba4e89, Adi888, Hellobeautiful и 13 други им се допаѓа ова.
 7. Afrodite¥

  Afrodite¥ Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  2.979
  Пол:
  Женски
  Кифла атеистичка.. :tmi:
   
  На sparklie, CameliaMiller, MikiTass и 14 други им се допаѓа ова.
 8. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.387
  Допаѓања:
  13.674
  Пол:
  Женски
  Ова не е смешно, туку е трагично ... (facepalm)
   
  На antonelala, cresa-jagoda, CameliaMiller и 14 други им се допаѓа ова.
 9. blackwave

  blackwave Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2014
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  1.812
  Пол:
  Женски
  Решение за загадениот воздух:

  FB_IMG_1513510109808.jpg
   
  На krofnicka27, blackangel22, WildMk и 41 други им се допаѓа ова.
 10. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.124
  Пол:
  Женски
  Оф бре... :D :D :D
   
  На Lolo5, +++ и Briar Rose им се допаѓа ова.
 11. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.600
  Допаѓања:
  31.274
  Пол:
  Женски
  download.jpg
   
  На krofnicka27, WildMk, honest girl и 30 други им се допаѓа ова.
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.118
  Допаѓања:
  194.966
  Пол:
  Женски
  Screenshot_1.png
   
  На WildMk, Rama, CameliaMiller и 10 други им се допаѓа ова.
 13. +++

  +++ Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.752
  Допаѓања:
  8.055
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На P.S.love, ludoto19, 1209 и 35 други им се допаѓа ова.
 14. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.380
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Не знам зошто им се скриени имињата :rofl:


  [​IMG]
   
  На P.S.love, ludoto19, GirlLove и 26 други им се допаѓа ова.
 15. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.056
  Допаѓања:
  163.289
  Пол:
  Женски
  :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Espadrila, 1209, cresa-jagoda и 24 други им се допаѓа ова.
 16. blackwave

  blackwave Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2014
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  1.812
  Пол:
  Женски
  20171220_231523.png
   
  На krofnicka27, honest girl, Rama и 14 други им се допаѓа ова.
 17. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.056
  Допаѓања:
  163.289
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1513907016513.jpg
  FB_IMG_1513907066398.jpg Screenshot_2017-12-22-02-53-12.png
  Screenshot_2017-12-22-02-55-23.png
   
  На WildMk, Rama, cresa-jagoda и 16 други им се допаѓа ова.
 18. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  17.313
  Допаѓања:
  249.929
  Јас не ја сфаќам поентава со пеењето зборови.

  Какооо мозесссс да писуваассс вакккаа глупацххоо едннааа. (facepalm)
   
  На winter flower, SofiMar_, Arthur и 2 други им се допаѓа ова.
 19. +++

  +++ Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.752
  Допаѓања:
  8.055
  [​IMG]
   
  На P.S.love, Ladybbc, vrapce.b и 22 други им се допаѓа ова.
 20. blackwave

  blackwave Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2014
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  1.812
  Пол:
  Женски
  Се извинувам ако се пронајде некоја феминка на сликава, ама јас умрев.

  20171226_012110.png
   
  На WildMk, P.S.love, cresa-jagoda и 12 други им се допаѓа ова.