1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најтешкиот период во вашиот живот...

Дискусија во 'Психологија' започната од DenicijaNaPetre, 23 декември 2020.

  1. AngIv

    AngIv Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    823
    Допаѓања:
    9.040
    Моментално. Болеста на баба ми ;(
     
    На Bezobrazna01 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.270
    Допаѓања:
    3.215
    Пол:
    Женски
    Овој сега. Близок заболен од корона, жива глава едвај спаси. Родител со тешка повреда, неколку скршеници. Внуче кое се бори за живот. Мажена, а не сме се виделе со маж ми месец и пол. Тој е во еден град, јас во друг. Притоа заболува и тој од корона. Бессрамни игри и лаги од свекрви золви, чуда. Без работа сум, дома затворена, чекам да заминам надвор. Средувам документи ама со коронава малку потешко оди. Се мажиш за свесен човек, добиваш балканец.
    Едина светла точка- барем слабеам ради губење на апетит.
     
    На thelittle17, dayla, sunshinebabe и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.622
    Допаѓања:
    161.263
    Пол:
    Женски
    Периодот кога бев скарана со брат ми. Долги 4 год.
    Никогаш нема да си простам што го повредив и поминавме толку години збор да не си презбориме.

    За среќа се среди се:l::l:
    Пак си имам братче:sun:
     
    На happygirl, Hortenzija, thelittle17 и 5 други им се допаѓа ова.
  4. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.474
    Допаѓања:
    39.701
    Пол:
    Женски
    Во животот сум имала многу тешки периоди. Особено 2013 кога животот ми се смени од корен. За се што знаев, се смени. 2014 веќе беше моја година.
    Е сега 2020, смрт, многу болести во блиска фамилија. Изгубив некого и не можам да се помирам со тоа, а и за малку ја изгубив баба ми. Не знам искрено ни како преживеа. Финансиски тешка, но за тоа не ми е многу гајле.
     
    На thelittle17, pikabu5 и eliesaab им се допаѓа ова.
  5. Keri

    Keri Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    1.398
    Пол:
    Женски
    Оваа година, овој јули.
    Обично летата ми беа омилени, но за жал 7 и 8 јули од оваа година натаму ќе бидат денови кога ќе отидам до црква, ќе пуштам солзи и ќе си запалам свеќа за ангелот што го носев 9 месеци, го родив и после еден ден одлета. Мислев дека ќе биде најсреќна година, прво чедо, многу подготовки, но останав со празни раце.
    Се вратив на секојдневните обврски, решив да одам исправено, храбро напред, да бидам благодарна што јас и моите сакани сме здрави и живи.
    Ќе поминат години, но лузнава на срцево ќе стои, се молам само да останам вака присебна и метално стабилна.
     
    На happygirl, cinderella7, thelittle17 и 6 други им се допаѓа ова.
  6. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.435
    Допаѓања:
    4.633
    Годинава. Повеќе од една година го немам видено брат ми, кој живее во друга држава. Башка имаше и сообраќајка и беше буквално сам, немаше ни лет до таму... Јас со мојата здравстевена состојба никогаш полошо не сум била, што очи, што срце. што јајници. Никогаш да не се повтори годинава.
    2021 те молам биди добра и за 2020!
     
    На happygirl, Mom_3 и Keri им се допаѓа ова.
  7. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Еден септември, мислам дека 2016 година кога цел месец мислев дека имам тумор на јајник. Една луда докторка така лабаво ми го плесна и ми рече да направам некои испитувања и да се видиме за еден месец. Очите си ги исплакав. Не ми беше за мене, се помирив, туку плачев од жал за моите колку ќе патат по мене. За среќа, лудата ми кажа дека мислела на циста и веќе не знаев што со себе, бев на второ мислење и среќа се беше во ред. Тој месец нема да го заборавам, најтешкото беше што не кажував на никој.
    Ве читам со тешки судбини и моменти и баш ми е жал, се надевам ќе останете силни :hug:
    За моја среќа, уште се немам соочено со тешки болести и смрт на ептен близок од семејство, имав поголеми проблеми од фамилијата на мм ама тоа е шала во споредба со ова другото.
    Дедо ми почина лани, го имав избришано од животот зашто и згреши многу на мајка ми, ме бараше да ме види за последен пат и не отидов. Ми падна претешко на погребот заради тоа, таму се покајав кога сфатив дека е касно и повеќе ништо не е важно. Но, за волја на вистината беше стар, болен и реално се спаси од болки. Колку и да е тешко, нека оди по ред.
     
    На happygirl и thelittle17 им се допаѓа ова.
  8. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.782
    Допаѓања:
    131.304
    Болестите на децата, особено работите коишто не може да се решат.
    Среќа, ништо од тоа не било од животно значење.

    Најголемиот страв ми е загуба на блиски, што среќа, не ми се случило.
     
    На happygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Лани, Октомври.
    Кога заминував за Австралија, разделбата со моите на аеродром беше нешто најболно.
    Гледајќи ги како плачат, претешко ми беше.
    Сега со коронава што неможам да се вратам да ги видам уште потешко ми е.

    Друг тешок период смртта на баба ми и дедо ми, иако бев мала, премногу ги сакав и сеуште ми фалат и си плачам за нив некогаш.
     
    На happygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Kaley

    Kaley Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    1.265
    Допаѓања:
    3.023
    Пол:
    Женски
    Овај сега.
    Се чувстувам некако како заглавена на секој можен начин..
    Несогласувања, немање свој дом со сопругот, живеење заедно со неговите, едноставно немам свој мир, финансиски проблеми...
    Се надевам 2021 ќе биде многу подобра со напредок на повеќе полиња во животот. ...
     
    На Keri му/ѝ се допаѓа ова.
  11. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Потешко од борба со рак мислам дека нема. Како со самиот ѓавол да се бориш.
    Дали лично, дали во фамилија...

    Сепак, секој со својата борба. Важно е дека најлошите периоди се периоди. Поминуваат.
     
    На WarriorAngel, Bibi30, sweet-cherry и 3 други им се допаѓа ова.
  12. AnaDelRey

    AnaDelRey Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2017
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    662
    Пол:
    Женски
    Моментално... Мажот ми треба да си замини од дома, самохрана мајка ќе бидам на две мало деца, сама во странство и овој период ми е мислам најтежок.. се што градев со години се распадна за еден миг.
     
    На happygirl и dayla им се допаѓа ова.
  13. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Периодот кога почина баба ми.
    Да можеше таа жена да живее колку што би живеела јас би била најсреќна. Да можам да ја вратам сѐ би дала. И не дека тој период го сметам за завршен зашто и сега додека го пишувам мислењево имам чувство дека ќе ми викне да слезам в кујна. А 13 години се поминати.
    Но дефинитивно, дури се помирив со фактот дека ја нема веќе ми беше ужасно.
     
    На pikabu5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. pikabu5

    pikabu5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2020
    Пораки:
    675
    Допаѓања:
    1.056
    Пол:
    Женски
    Истото го поминувам недела дена ... неможам да се помирам со фактот дека повеќе ја нема ... ах кога би можела да сменам нешто ..душава ме боли ...
     
  15. Stressed Out

    Stressed Out Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2018
    Пораки:
    2.686
    Допаѓања:
    14.326
    Пол:
    Женски
    2016,враќањето на болеста од татко ми,неговото мачење и патење и на крај го изгубив,кога и да помислам на него очите ми се полнат солзи,времето не залечило баш многу и мислам дека и никогаш нема за него,после смртта почна голготата со стерилитет што се надевам на пролет со здраво живо бебе ќе ја победам.
     
    На happygirl, Jana06, tinka-mace и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. MissBreezy

    MissBreezy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    684
    Допаѓања:
    2.051
    Пол:
    Женски
    Оваа година. Престапна и ужасна.
    Високоризична бременост помината во стравови, расправии со сопругот, разделба, тешко породување и долготрајно закрепнување... пандемијава беше само капак на се. Раѓањето на син ми ми надомести за се и многу повеќе.
    Пред ова, најтежок момент ми беше смртта на дедо ми во август 2013г. по кратка битка со тешката болест.
     
  17. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.486
    Допаѓања:
    41.839
    Пол:
    Женски
    Периодот од 6-то до 8-мо одделение. Иако мала, трајно ќе биде врежан и последиците и ден денес влијаат на моите одлуки.
    Би рекла и овај сега, но не би да го предизвикувам животот, мисли дека сум силна, а не сум.

    Секоја година ја барам претходната, секоја е се' полоша, затоа гледам да наоѓам нешто позитивно што можеби утре ќе ми недостига.
     
    На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Животов, тркало. Периоди тешки еден по друг ме маваат, со смрт и болести мислам постојано сум опкружена. Почина дедо ми, почина баба ми, тетка ми фати рак, борба, преживеа тој пат. Мајка ми фати рак, пак борба, среќа успешна. По неа тетка ми втор пат борба со рак, три години од животов ги посветив на тоа да се избориме, неуспешно. И на крај летово и баба ми отиде. За здравјево мое да не зборам после сите овие стресови. И ништо друго во животов не боли толку многу колку близок кога ќе ти замине засекогаш.
     
    На Crna Dama, nevermet18, Stressed Out и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Сега, почетоков на најболната година.
     
    На hermosa и tinka-mace им се допаѓа ова.
  20. Hortenzija

    Hortenzija Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2019
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    13.600
    Пол:
    Женски
    PERIOD 2015 KOGA GO IZGUBIV BRATCETO ZA ZAL SAM SI GO ODZEMA ZIVOTOT NO ETE SI BOLI USTE :(
     
    На kikkki и eliesaab им се допаѓа ова.