Најубава жена во светот/најубава Македонка?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од renata77, 30 март 2010.

 1. piglet1

  piglet1 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2015
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  15.145
  Пол:
  Женски

  Другарки да не ти се? Мене ниту една не ми е асална. :rofl:
   
  На Juicy, elimkd, Askopje и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.385
  Допаѓања:
  13.623
  Пол:
  Женски
  Кога станува збор за најубава жена во светот, јас секогаш се потсетувам на безвременските модни икони од времето на стариот холивуд кои според мене биле и сеуште се вистински примери за убавина, елегантност и префинетост. Но и денес постојат жени кои ги сметам за вистински симбол за убавина

  Marilyn Monroe
  [​IMG]

  Audrey Hepburn
  [​IMG]

  Grace Kelly
  [​IMG]

  Sue Lyon
  [​IMG]

  Lana Del Rey
  [​IMG]
   
  На Arthur, Justicija, Oxymoron и 6 други им се допаѓа ова.
 3. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.124
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Темава под клуч.
   
  На MeckaCia, Joi, SofiMar_ и 6 други им се допаѓа ова.
 4. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  9.279
  Пол:
  Женски
 5. Zenski Svet

  Zenski Svet Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  1.197
  zezas? niedna ne ti e asalna....izgleda plafonski kriteriumi imas....mene site mi se unikatni i ubavi
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. piglet1

  piglet1 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2015
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  15.145
  Пол:
  Женски
  Кога веќе станува збор за НАЈубава, какви критериуми очекуваш да имам? Сеедно, се е прашање на вкус.
   
 7. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.084
  Допаѓања:
  3.731
  Пол:
  Женски
  Овие не се познати личности,туку некои си рандом девојки се сигурно.
   
  На joy1 и crimson им се допаѓа ова.
 8. piglet1

  piglet1 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2015
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  15.145
  Пол:
  Женски
  Па затоа и прашав да не случајно ги промовира другарките. :lol:
   
  На joy1, crimson и mode-kristina им се допаѓа ова.
 9. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  3.409
  Најубава жена во Македонија ми е Елена Ристеска.
  15697504_10154788150164871_5800340807983651380_n.jpg 16112776_10154872209919871_7171833835859940996_o.jpg 15626302_10154786086429871_6394861297599406924_o.jpg

  Ја немам во пријатели па не можам да и ги гледам сите слики ама да не дојде до недоразбирање, знам како изгледа и без шминка и секако ми е убава.

  А најубава во свет - Јована.

  13659122_1223347217684072_6197177757909914898_n.jpg
  12662500_1114646735220788_637090422371704050_n.jpg
  12742468_1128292703856191_4572822391753685872_n.jpg
  1653863_924606934224770_8210566840607892884_n.jpg
   
  На Stefanmfo, Morena.Roxy.Lina, Arthur и 2 други им се допаѓа ова.
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.210
  Допаѓања:
  41.323
  Хелоу и аљо, Аљи че го тури и Дуа Липа овдека :D :D :D Не, сериозно Албанките ми се мн убавки :)
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Leat, Arthur, Gosh и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Adele86

  Adele86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2017
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  56
  Пол:
  Женски
  Adele
   

  Прикачени фајлови:

  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Frose Nose

  Frose Nose Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2017
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  320
  Пол:
  Женски
  Убавината е во окото на оној што ја гледа особата а не во самата особа или србите би реле „лепата је у оку посматрача“, затоа секој од нас има различна личност која за него е нејубава.
  Јас тинејџерските години ги надминав пред одредено време и не се палам веќе на светски ѕвезди затоа што никој од нас не знае како баш тие природно изгледаат без фото шоп и кило пудра.
  За мене убаво е она што може да го видам со свои очи без филтри и разни пудри, без фотошоп...
  Убавината е толку релативна работа што е тешко да се дискутира за неа, убавината според мене без карактерот е буквално бесорисна. Најчесто во реалниот живот формирањето на мислење за одредена личност не го правиме само врз основа на физичкиот изглед, туку и врз карактерните црти на таа личност.
  Доколу треба да издвојам некоја светски позната личност која за мене е убава тоа секако би била Џенифер Анистон, некако е најприродна изгледа како девојка од соседството и не е тип на жена која сака да стане славна со тоа што ќе се разголи. Исклучително ценам девојки-жени кои знаат да бидат сеси без да се разголат.
   
  На Lilianna, Askopje и wanderlust им се допаѓа ова.
 13. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  1.522
  Пол:
  Машки
  Slavic, South Slavic and Slovenian BEAUTY.
  rs_600x600-170228193535-600.Melania-Trump.ms.022817.jpg
  [​IMG]
   
  На blonde_supergirl, biGirl, Acka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. augustd

  augustd Популарен член

  Се зачлени на:
  13 март 2017
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  11.136
  Пол:
  Женски
  Далеку сме од избор на најубава Македонка,можеби таа најубавата не треба да ја бараме по тв или списанија,или да е јавна личност,затоа што убавите жени во државава сметам дека не се експонираат.
   
  На barbyyy, Espadrila и MamacitaBuena им се допаѓа ова.
 15. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  5.231
  Пол:
  Женски
  Камо за мажи ваква тема??
   
  На biGirl и antonelala им се допаѓа ова.
 16. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.124
  Пол:
  Женски
  Русокосиот модел на 0:45, 2:23/24, 3:38 (потенцирам секунди каде лицето се гледа од блиску за да не дојде до забуна, двете девојки во спотот ги менуваат улогите и се појавуваат со различна боја на коса, иста гардероба)  Ова е мој идеал за убавина. Конструкција на ликот, коса, очи, тен, висина, држење, изнесување на облеката...
   
  На teteks му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Црна Ружа

  Црна Ружа Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  3.490
  Пол:
  Машки
  На првите 10 места е Астрид Берхес-Фрисби, релативно анонимна француска актерка. Неверојатна, нестварна, по малку вознемирувачка убавина, страшна елеганција и чуден израз кој остава простор за некаква аура на девојка од соседството. I am impressed.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Кога и подочњаците кај една жена делуваат секси, тогаш се работи за нешто несекојдневно. Се надевам дека Астрид ќе биде добра да донира ДНК материјал за еден ден да биде клонирана и да не го лиши човештвото од својата прекрасна појава во наредните векови :inlove:
   
  Последна измена: 13 јуни 2017
  На Bescheiden, Arthur, piglet1 и 4 други им се допаѓа ова.
 18. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.917
  Допаѓања:
  162.103
  Пол:
  Женски
  Wow :o Првпат слушам за девојкава и првпат ја гледам, ама прекрасна е :D
  Добар вкус си имал 8)

  @ванилала повели :D
  https://forum.femina.mk/threads/Најубав-маж-во-светот.1573/
   
  На Arthur, ванилала, blueeparadise и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Црна Ружа

  Црна Ружа Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  3.490
  Пол:
  Машки
  Случајно ја забележав во некој француски филм, после симнав неколку филма со неа, обично е во некакви епизодни улоги или во нискобуџетни, авторски, инди-филмчиња или како и да ги викаат :)
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Queen of Cats

  Queen of Cats Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2017
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Преферирам русокоси девојки со сини очи :inlove:
  Ангелите од Victoria's Secret се навистина преубави, но јас би ги одвоила: Кендис Сванапул, Беати Принслу, Дуцен Крус, Џозефин Скривер, Стела Максвел...
  Од австралијанската серија за тинејџери H2O има 3 кои ми се прекрасни: Кариба Хеин, Клер Холт, Индијана Еванс.
  Има многу други кои сега не ми доаѓаат на памет, а се навистина специфични. На пр. Шакира, фит тело, одлична структура, коса, лице се и е перфектно, има 40 години а исто како сеуште да нема 25. Останати кои исто така ми се допаѓаат: Тејлор Свифт, Селена Гомез, Ема Вотсон, Блејк Лајвли...
  Еве неколку слики: Candice Swanepoel.png Behati Prinsloo.jpg Doutzen Kroes.jpg Josephine Skriver.jpg Stella Maxwell.jpg Cariba Heine.jpg Claire Holt.jpg Indiana Evans.jpg shakiraaaaa.jpg Taylor Swift.jpg
  Од македонките немам некоја посебно :)