1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најубава слика

Дискусија во 'Форумски игри' започната од MermaidKiky, 29 септември 2013.

 1. MermaidKiky

  MermaidKiky Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Епа вака.
  Јас ќе кажам Зима и вие ќе треба да најдете слика поврзана со зимата на пример снег,снегулки,снежна шума...Кога ќе има 5 или повеќе јас ќе ја изберам најубавата и таа што ја постирала ќе каже друг поим еве Куче на пример.Треба да се избере најубава слика кога ќе има 5,доколку има помалку од 5 ќе почекате и други да стават и тогаш ќе изберете.Се надевам ме разбравте. :)

  Доколку има слична тема/игра ќе ве молам да ми дадете линк,а доколку нема ако сакате може да играте.
  Еве јас ќе почнам прва-ДОЖД :rain: Значи очекувам ваши слики поврзани со дождот :D
   
 2. Dobie

  Dobie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  240
 3. Blue97

  Blue97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  44
  :l:
   

  Прикачени фајлови:

 4. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Супер е играва. Конечно нешто интересно. :party: :dance: :rock:
  Досадно ми беше, не ме сметајте за негативец. :D
   

  Прикачени фајлови:

  • large (11).jpg
   large (11).jpg
   Големина на фајлот:
   78,9 KB
   Прегледи:
   100
 5. Marijansita

  Marijansita Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  12
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • view-rain.jpg
   view-rain.jpg
   Големина на фајлот:
   91,1 KB
   Прегледи:
   100
 6. DogsAreMyLife

  DogsAreMyLife Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  50
 7. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.299
  Допаѓања:
  28.804
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  (десен клик -> Open image in new tab за да ја отворите)
  Јас да финиширам :D Може да прогласиш победник MermaidKiky :)
  Инаку предлагам да се рангираме како што правиме во ваквите игри. 1-во 2-ро и 3-то место. :D
   
 8. MermaidKiky

  MermaidKiky Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Lella така ќе биде :)

  3 место
  Marijansita

  2 место
  Lella

  1 место
  Dobie

  Ова беше тежок избор :lol: Едвај избрав!
   
 9. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.299
  Допаѓања:
  28.804
  Пол:
  Женски
  Dobie, ајде тема. :)
   
 10. MermaidKiky

  MermaidKiky Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Ајде Dobie,доколку ти некажеш ќе каже Lella :)
   
 11. Dobie

  Dobie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  240
  се извинувам што задоцнив :$

  еве тема
  зошто ја сакам есента,значи поставувате вие слика од тоа што прави да ја сакате есента :)ако не ви се допаѓа темава можеме да ја сменеме :) :hai:
   
 12. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.068
  Допаѓања:
  44.095
  Пол:
  Женски
 13. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.695
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Поради тоа што е најпогодно време за книга која ти го променува животот и чај! :inlove:
   
 14. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  498
  Пол:
  Женски
  и сега што треба да постираме?