Најубава слика

Дискусија во 'Форумски игри' започната од MermaidKiky, 29 септември 2013.

 1. MermaidKiky

  MermaidKiky Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Епа вака.
  Јас ќе кажам Зима и вие ќе треба да најдете слика поврзана со зимата на пример снег,снегулки,снежна шума...Кога ќе има 5 или повеќе јас ќе ја изберам најубавата и таа што ја постирала ќе каже друг поим еве Куче на пример.Треба да се избере најубава слика кога ќе има 5,доколку има помалку од 5 ќе почекате и други да стават и тогаш ќе изберете.Се надевам ме разбравте. :)

  Доколку има слична тема/игра ќе ве молам да ми дадете линк,а доколку нема ако сакате може да играте.
  Еве јас ќе почнам прва-ДОЖД :rain: Значи очекувам ваши слики поврзани со дождот :D
   
 2. Dobie

  Dobie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  240
 3. Blue97

  Blue97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  44
  :l:
   

  Прикачени фајлови:

 4. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Супер е играва. Конечно нешто интересно. :party: :dance: :rock:
  Досадно ми беше, не ме сметајте за негативец. :D
   

  Прикачени фајлови:

  • large (11).jpg
   large (11).jpg
   Големина на фајлот:
   78,9 KB
   Прегледи:
   100
 5. Marijansita

  Marijansita Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  11
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • view-rain.jpg
   view-rain.jpg
   Големина на фајлот:
   91,1 KB
   Прегледи:
   100
 6. DogsAreMyLife

  DogsAreMyLife Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  50
 7. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.701
  Допаѓања:
  25.352
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  (десен клик -> Open image in new tab за да ја отворите)
  Јас да финиширам :D Може да прогласиш победник MermaidKiky :)
  Инаку предлагам да се рангираме како што правиме во ваквите игри. 1-во 2-ро и 3-то место. :D
   
 8. MermaidKiky

  MermaidKiky Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Lella така ќе биде :)

  3 место
  Marijansita

  2 место
  Lella

  1 место
  Dobie

  Ова беше тежок избор :lol: Едвај избрав!
   
 9. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.701
  Допаѓања:
  25.352
  Пол:
  Женски
  Dobie, ајде тема. :)
   
 10. MermaidKiky

  MermaidKiky Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Ајде Dobie,доколку ти некажеш ќе каже Lella :)
   
 11. Dobie

  Dobie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  240
  се извинувам што задоцнив :$

  еве тема
  зошто ја сакам есента,значи поставувате вие слика од тоа што прави да ја сакате есента :)ако не ви се допаѓа темава можеме да ја сменеме :) :hai:
   
 12. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  32.321
  Пол:
  Женски
 13. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.233
  Допаѓања:
  9.602
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Поради тоа што е најпогодно време за книга која ти го променува животот и чај! :inlove:
   
 14. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
  и сега што треба да постираме?