Најубавите моменти со личноста што ја сакате

Дискусија во 'Врски' започната од Mitevska, 24 јануари 2010.

 1. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  374
  Секој момент поминат со дечко ми ми е најубав!! :angel:
  Сега баш ми се тие денови на најубаво... :inlove: Најубаво ми е кога сме заедно и кога спијам кај него и се будам покрај него...сакам секогаш да ми е така убаво...Сакам кога ќе ме гушне толку цврсто што и забрзаното дишење и отчкувањето на срцето му го осеќам!! Убаво ми е кога ќе ми каше те сакам ама уште поубаво кога тоа и ќе ми го докаше...Убаво ми е кога ме гледа со неговите очи ( очите се слика на душата ) а погледот му свети и толку јасно ми кажува со погледот дека сум му мила ( без зборови). Убаво ми е кога ми е посветен само на мене, кога ме бакнува, кога шетаме, кога се играме, кога дискутираме ( иако сме сосема различни во мислења ) на крај доаѓаме до заклучок...Убаво ми е кога се лути за глупости ( како мало детенце ) многу ми е сладок.... :wasntme:
  Убаво ми е кога сето ова го искажеме со секс...кога две тела стануваат само едно!! :$
  Све ми е убаво со него! Многу си го сакам! И Сакам да го сакам ! :*
   
 2. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  имам многу моменти убави поминати со дечко ми,заедно сме веке 6 години и можам да ги издвојам само моментите кога сме сами на одмор така со романтични вечери и со долги непреспиени ноќи :D :$ :inlove: :lol:
   
  На nedzma му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mini.girl

  Mini.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  12
  Мојата прва сериозна и вистинска врска сеуште трае, веќе две години и нешто.
  Уживам! Има многу моменти, би ги издвоила двата летни одмори и викендот во Крушево. Знаме од време на време без повод да си направиме роматична вечера во некој поотмен ресторан. Кога сме тенко со пари, тој кај него готви или јас кај мене. ;)
   
 4. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100
  Ова ми е најдолгата врска, и сакам да ми трае засекогаш. Сите моменти кога сме сами ми се прекрасни, но најубаво ми е кога спиеме заедно (за жал тоа е многу ретко). Обожавам кога се гушкаме цела вечер... Го имам најрекрасното суштество на светот :inlove:
   
 5. Froshinka

  Froshinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  13
  Убав ми е секој момент ... И мене ми е прва најдолга и сериозна врска ... И би сакала да остане уше мнг ... Најубави моменти ми биле летово на одмор ... Секој ден исполнет со љубов ...
   
 6. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  306
  Па сум минала прекрасни моменти покрај него :lol: Има многу интересни и смешни случки :rofl:
  Но,најубаво ми е кога се возиме и се шеткаме со низ градовите без некој да не контролира :lol:
   
 7. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  2 години сме заедно и тој е мојата вистинска и единствена љубов. Секој момент поминат со него ми е најубав. Секој негов поглед, допир, збор, галкање, гушкање...............................Едноставно најубавите моменти кај мене веке траат 2 години и сакам вака да продолжат засекогаш. Најубаво е чувството кога сакаш некој :inlove:
   
 8. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658
  Ајде јас во минато ќе зборувам.

  Неочекуван повик во којзнае кое доба од вечерта,порака со само едно Те Сакам...
  Вечери каде тишината и љубовта само беа присутни..
  И во тишината се разбиравме.
  Кога ќе го разбудев наутро,па ќе му се извинував,а тој само ќе ми кажеше ..ти ако ме будиш,ништо не ми смета..зборувај ми уште,гласот да ти го слушам само...
  Кога милиони бакнежи не се доволни..
  Боже..Колку само бев заљубена...


  Каде е таа љубов сега..?
  Три години отидоа во бестрага...
  :u:
   
 9. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.348
  оваа врска ми е најдолга, нешто повеќе од 5 години, прекрасни работи сме поминале.

  би ги издвоила денот кога ме праша да му бидам девојка :lol: беше нешто најслатко и најневино (замислете 24 годишен да ве праша официјално дали сакате да ми бидите девојка :D сите разделби и повторни сретнувања, наискрените :D и најубавите чуства што се јавуваат, сите меилови и пораки кога ги читав додека бевме разделени, викендот во париз, во нашиот дом кога си седиме и си правиме муабет за иднината, има многу ќе напишам реферат ако продолжам... :D
   
  На Srekicka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.835
  Многу убави моменти сме поминале заедно.
  Посебно ги сакам прошетките низ маало во зима кога паѓа снег и кога се тепаме со снежни топки, викендите во Охрид, во викендица, романтичните вечери, кога се спремаме за на одмор итн... :inlove:
   
 11. DzamPolat

  DzamPolat Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  0
  Најубав момент поминат со него...........Летно време на еден дожд.................. :worried: Штета што помина се..........
   
 12. Marge

  Marge Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  202
  ...кога за 8-ми март ми поклони порцеланско желче со најслатко смотано фациче на цел свет :D
   
 13. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467
  Секогаш кога ме гушка и гали, пораки за добро утро или пак нешто кажано од длабочините на срцето. :)
   
 14. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  секој момент со него ми е најубав, така најубави периоди би ги издвоила кога бевме на одмор за охрид, кога се будев покрај него
  кога неможев да спијам бидејки ме турна од креветот... повеке пати и кога прдеше страшно што ми ја оцрни душата.
  кога правиме планови за заедничка иднина, кога сум кај него или тој е кај мене и разговараме сите заедно со родителите... со еден збор било каде било што да правиме кога сум со него ми е најубаво. едвај чекам да дојде денот кога ке се разбудам покрај него и ке осетам бурма на раката. срце мое најубаво :inlove: :* :l:
   
  На karenin му/ѝ се допаѓа ова.
 15. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  Најубавите моменти се всушност оние секојдневни мали моментчиња,кога го гушкаш и го држиш за рака,и ја чувствуваш вашата љубов...кога си тажна а знаеш дека тој е тука да те подржи,кога ти треба совет-а тој е тука,кога си среќна-се веселиш со него....зошто да се случи нешто спектакуларно,за да ни биде најубавиот момент?Се заборава на малите а најбитните работи...Најубавиот момент е нашата љубов се додека ја има,се е убаво :inlove:
   
 16. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157
  Нашиот заеднички одмор :inlove:
  Секогаш кога ќе ми подари цвеќенце :*
  Кога ми пее :$
  И кога се смее :P
   
 17. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.813
  Пол:
  Женски
  Еден од најубавите моменти е кога во текот на ноќта ако спие, а јас се уште сум будна (гледам ТВ или Фемина :lol: )...ќе ме погледне полубуден/полузаспан ќе ги рашири рацете да му одам во прегратка, ќе ме изгушка и избакнува...и ќе продолжи да спие :* :inlove:
  Во тие моменти најдобро чувствувам колку многу ме сака.... :)
   
  На femina90, Trendafilka, baguf4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.448
  Една луда ноќ кога рацете не можење да ги тргни од мене и во неговите очи тогаш видов многу измешани чувства и бев пресреќна доволно за да уништам се веќе следниот ден. Исто така никогаш нема да заборавам еден момент доволно долг за да ја запамтам секоја линија на неговото лице, раце, врат...Го имав во раце и добро го искористив тоа. :)
   
 19. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.503
  Кога ми вари машко кафе и задолжително ми носи бисквитно колаче со него.
  Кога ми ги свири омилените песни.
  Додека готвам и потпевнувам со Љубов, доаѓа
  и ме плеска по газето.
  :lol:
  Кога изненадно ми носи лижавчиња и не толку изненадно боза.
  Ми ја гали косичката додека предам како некое маче.
  Кога на моите љубовни исповеди залиени со убаво црвено вино - што тој го донел, драматизирам со насмевки, поеми и солзи, а тој ме гушка и ме гледа како да не постои ништо друго околу нас на светов.
   
  На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 20. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Кога ќе ме погледне и кога ќе ми се насмевне толку слатко како што тој може. И кога сме излезени, заедно, само ние двајцата. :inlove:

  Секогаш кога сме заедно и кога ме гушка ми е преубаво. Кога знам дека е покрај мене и дека можам да сметам на него, и знам дека не сум сама. Во тие моменти чувствувам дека сум сакана, чувствувам дека сум жива. :inlove: