Најубавите моменти со личноста што ја сакате

Дискусија во 'Врски' започната од Mitevska, 24 јануари 2010.

 1. Ubavataa

  Ubavataa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  Најдолгата врска ми беше 1 година , а најубав момент ми беше кога се фативме со дечкото беше прекрасно чуството седевме кај него дома на прослава и наеднаш ме однесе во кујната си зборевме неш онака и наеднаш ме бакна и ми подари подарок што го чувал одамна за мене и уште еден златен прстен
   
 2. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.032
  Најубавите моменти со бившиот
  оваа зима, немаше ноќ да не дојде во 2 во 4 часот после полноќ
  ех што се не правевме на снегот...
   
 3. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.906
  Се плашам да напишам ама мислам дека во последно време ги нема...
  И оние кои биле порано не се обновени, застарени се...ме боли ова. :worried:
   
 4. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Секој ден во нашава врска. Трае веќе 1ипол година.
  Сепак, како најубави би ги издвоила деновите кога бевме заедно на одмор, по цел ден заедно :inlove:
   
 5. sweat2

  sweat2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Нашата прва заедничка вечер која никогаш нема да ја заборавам
  која беше проследена со страшна бура
  душо моја ми недостигаш врати се поскоро :(
   
 6. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  Летото, после 2 месеци кога се видовме, кога се прегрнавме и бакнавме. Не ми се веруваше се секавам дека не се смеев од возбуда, треперев и бакнежите ми беа чудни како да сум заборавила да се бакнувам :D ... имам многу убави моменти поминати со дечкоми кога по цел ден сме заедно, кога знаеме дека ке се гушкаме по цела вечер, кога и двајцата сакаме во исто време да се галиме по косата (или по раце,стомаг,грб,нозе, тоа ни е најубаво и на 2 :) ) додека гледаме филм. Со него ми е најубаво :inlove:
   
 7. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  566
  Моментот кога заедно си плачевме кога мислевме дека нема да идеме заедно на одмор, кога тој бранеше дипломска. Ма многу ги има.
   
 8. Buterfly2576

  Buterfly2576 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2013
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  14
  Мене секој момент поминат со него ми е најубав и прекрасен па дури и она кога седиме без да кажеме ниту зборм,но посебно ќе ми останат во памет моментите кога ќе сме заедно повеќе денови и кога ќе се разбудам покрај него,моментите кога си го пиеме утринското кафе во кревет и гледаме филм комедија и се смееме до солзи,моментот кога ме тешеше а јас плачев што нема крв :( ова ми е многу тежок момент но сепак ми е во памет моментите кога разговараме за иднината :) :)
   
 9. viki-dete

  viki-dete Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  761
  Пол:
  Женски
  Секој момент со него ми е прекрасен. И покрај тоа што одиме 1 година и неколку месеци, љубовта секој ден се повеќе расте. Покрај него се чувствувам исполнето и пресреќно, тој е човекот со кого сакам да остарам. Ма малку ми е и еден живот со него.
   
 10. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.289
  Допаѓања:
  2.376
  Пол:
  Женски
  секој поминаат момент со него е најубааав, сите 365 дена поминати заедноо :inlove: моментите кога јадееме и ми смее зашто сум се ушлакала со некој мајонез или зашто ми е надуена устата од што е полна. Најубаво ми е кога се гушкаме и галиме онака нежно и ке се мувкамее онака нежно полекаа :angel: секој момент кога ќе ми се насмее или ми праи тажни фацички само за да го гушнам или му кажам Те Сакам, кога ми шири раце на скајп за да дојдам да го гушнам, кога ме крева во рацее, кога ќе ме гушне одзади и ќе ме баци неочекувано, кога ме држи за рака..... едноставно секој момент поминат заедно :inlove:
   
 11. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  786
  Допаѓања:
  2.823
  Пол:
  Женски
  ех тој ден кога побегнавме од школо.....(1 год е постар од мене) ни бесе годишнина (неколку дена пред тоа доби на спортска) и цел ден го поминав со него :D :inlove: :*
   
 12. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.546
  Допаѓања:
  133.702
  Во последно време се помалку ги има. Најубави спомени имам од летото на Закинтос :)
  Ама во последно време само кавги..па доста веќе бе ;(
   
 13. RedHeart

  RedHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  47
  Најдолга врска ми е оваа во која што сум сега на 14 Фебруари 11 месеци. А убави моменти има многу и се надевам дека ке ги има и уште многу..
   
 14. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.461
  Допаѓања:
  6.059
  Пол:
  Женски
  Таа прекрасна вечер, кога врнеше снег... Јас, ти, снегот и празните улици. Како мали дечиња им се радувавме на снегулките кои лутаа по нашите лица. Смеата одекнуваше по целиот град. :inlove:
   
 15. broken1

  broken1 Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2014
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  7
  sekoj momen so nego mi e neso najdobro so mi se ima sluceno vo zivot ..
   
 16. cheeky.cow-12

  cheeky.cow-12 Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  22
  Кога прв пат ме бакна... :inlove:
   
 17. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.888
  Пол:
  Женски
  Секој момент што го поминуваме заедно ми е најубав, деновите, ноќите, утрата :angel:
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Alyson

  Alyson Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2014
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  110
  Кога прв пат ми рече „те сакам“.
  Моментите кога заедно истражуваме нови нешта во животот.
  Кога им се радуваме и на најмалите, но сепак значајни работи.
  Секој момент поминат со нашето друштво, но и секој момент кој го минуваме сами.
  Секоја минута кога се смрзнувавме надвор на снегот на некоја клупа, покриени со снегулки, не ги чувствувавме нозете но сепак уживавме бидејќи тоа беше единствениот начин да се видиме и да поседиме заедно.
  Секој момент за време на летото кога буквално само небото ни е граница :wasntme:
  Кога избегавме од дома само за да отидеме на концертот што го сакавме :rock:
  Многу се за да ги набројувам еден по еден...
   
  На WarriorAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  973
  Секој ден , секој момент , секоја секунда и милисекунда ми е најубава и носи вредни за паметење моменти.
  Најсвежо , е летово што го поминавме заедно. Далеку од сите :)
   
 20. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.298
  Допаѓања:
  424
  Пол:
  Женски
  оваа година на одмор.. :inlove: