Најубавите моменти со личноста што ја сакате

Дискусија во 'Врски' започната од Mitevska, 24 јануари 2010.

 1. srekaa

  srekaa Активен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2013
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  2
  Имам 15 год, и вчеρа се запознав со едно дете κој е 1 год поголем од мене.пρвиот ден помима "миρно".но денес имаше повеκе ρомантиκа,стρаст.κога се баκнувавме(уста во уста) јас неκаκо се повлеκував бидејκи неκаκо се плашам да не дојде до бρеменост и дρ пρоблеми.ова може е навистина глупо но сепаκ се плашам,затоа саκам совет од возρасен,да ми κаже дали да уживам во тоа или повеκе да се κонтρолиρам
   
 2. viki-dete

  viki-dete Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  761
  Пол:
  Женски
  Ох деца, не е важно тоа што сеуште не знаете како доаѓа до бременост, важното е да се следи модата и да се има дечко. Мислам стварно не е лошо најпрвин да се информирате, барем сега сите информации ги имате на гугл па потоа впуштајте се во авантури, во кои ќе уживате или ќе се контролирате.
  Не не можеш да забремениш од бакнување во уста, освен ако дечко ти е медицински феномен и има сперматозоиди во плунката, со неверојатен пат на движење, тогаш се е можно.
  П.С се извинувам за ваквиот пост, обично ваквите детски мислења ги прелистувам, нели секој има право на свое мислење и прашање, но стварно ова веќе ги мина границите, не знам дали немаат работа па се шегуваат овде или стварно постојат такви девојки кои на 15 години уште не се информирани како доаѓа до бременост?!
   
  На Dust и КикиМаус им се допаѓа ова.
 3. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.034
  Најубави моменти ....тие неколку емотивни минути после кавга,кога јас нормално почнувам да цимолам,а тој веќе почнал со проза и поезија :wasntme:
   
 4. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  5.842
  Допаѓања:
  71.128
  Среќна сум што најубавите моменти со него ги имам секоја вечер. И секоја вечер се поубави од претходната. Имаме некоја луда навика да се смееме до бескрај пред заспивање. После напорен ден, работа, обврски, трчање насекаде, дома ни е мирот кој ни завршува со смеење до болка во стомаците.
  Гризење, гребење, бакнување, скокоткање, мирисање, кубење, откривање, покривање...и вака понекогаш со часови. И никогаш не можам да се сетам како сме заспале, оти сме заспале среде смеење, преморени од денот и од смеењето. Не сум чула никој друг вака да заспива :) Нема поубаво.
   
  На PinkGirl*, Dust и Tatjana95 им се допаѓа ова.
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.618
  Допаѓања:
  48.979
  Пол:
  Женски
  Сите моменти се убави кога сум со него. Но ако треба да се издвои, тогаш најубаво ми е кога заедно ќе легнеме да спиеме, ќе се гушнеме и не се пуштаме :)
   
  На КикиМаус и Umbrella22 им се допаѓа ова.
 6. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  586
  Допаѓања:
  8.844
  Пол:
  Женски
  Има мноооогу, ама овој ми е како најпосебен од сите :D
  Бевме на вечера во ресторан заедно со друштвото и малку си се поднапи, претера со виното :lol: Во еден момент стана и почна да се дере "Девојкава до мене е нешто најпрекрасно што ми се случило, неа ја сакам најмногу и таа ќе ми биде жена"..Ресторанот беше преполн и сите беа воодушевени, а јас не знаев како да реагирам, не можев да поверувам..Како на филм :o:clap::l:
   
  На KejtV, Vitaly, Dust и 8 други им се допаѓа ова.
 7. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.803
  Пол:
  Женски
  Најубав момент ми бил кога дечкото во едно тефтерче ми нацрта маче и окце. Не знаеше што да напише и му реков да напише од ****** за Пупи и го напиша датумот. По неколку дена ми кажа дека тоа е датумот кога јас и тој сме стапиле во врска.
  Ништо посебно за некоја, но за мене невообичаено и детски, а децата си се по тие слатки работи како што беше и тој. Прекрасен момент.
  Исто така ме изненади кога ги знаеше песните од СИДО и заеедно си ги пеевме. Ете за тие моменти после ќе те боли глава и срце :u:;(
   
  Последна измена: 9 август 2016
  На crazylady и hermosa им се допаѓа ова.
 8. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.517
  Допаѓања:
  3.415
  Пол:
  Женски
  Najubaviot moment koga za prvpat toj pocuvstvuva strast.haha koi peperutki gi osetiv znaci ne se opisuva
   
 9. Shnolkicka kiki

  Shnolkicka kiki Активен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Нaјубaвиoт мoмент...секoј нaреден пaт кoгa ќе ме бaкнеш нa челo (или нoсетo)
   
 10. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  551
  Пол:
  Женски
  Се е најубаво со него:inlove: Буквално сите моменти заедно ми се омилени. Кога гледаме лоши серии,одиме на романтични вечери,премногу сме мрзливи па си нарачуваме храна дома,кога изиграваме аристократи и пиеме шампањ во када,кога сака да ме изненади и ќе ми нарача тон благо затоа што знае дека тоа заедно со него е нешто за кое што живеам,кога се шетаме заедно,чистиме заедно....се.
  Најубави моменти ми се кога ќе дојде од некаде и цело тоа чекање,цел копнеж,цела љубов и невоздржаност,страст,радост,среќа создаваат една бура од емоции која не не разделува со часови.:l:
   
 11. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.676
  Допаѓања:
  18.576
  Пол:
  Женски
  Се ми е убаво со него . Но ако мора да издвојам тогаш нека биде : првата ноќ заедно кога ми приреди романтична вечер со свеќи и вечера ( без алкохол , тој не пие , јас бремена ) . Раѓањето на нашите бебиња и ноќта во викендицата , кога готвеше за мене и се качи до горе за да " чисти " а всушност наместил све за преспивање а потоа и цвеќиња и слики од самите почетоци на врската .. во комбинација со свеќи и винце . Најдолга врска ми е оваа која заврши со брак и две деца . Веќе 4 години сме заедно .
   
  На Aleksandar1212 и fallenangel им се допаѓа ова.
 12. Chopard

  Chopard Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2016
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  600
  Пол:
  Женски
  Кога пиевме кафе на тераса фантазирајќи за автомобилите што сакаме да си ги купиме.
  Кога заедно се шетавме во парк и страсно се бакнувавме.
  Кога го терав да ја гледа полната месечина со мене.
   
 13. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  893
  Допаѓања:
  3.498
  Пол:
  Женски
  Најубаво ми е ко се возиме со колата, музика гласна, брза вожња, ми ја држи раката и ми ја бакнува. :inlove:
   
  На molikaMk и marija1907 им се допаѓа ова.
 14. gloriabebo

  gloriabebo Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  103
  Буквално секој ден ни е исполнет.Ама да ги издвојам најубавите.
  Кога ми приреди свеќички со вино и пица и музика за да играме.За роденден кога јас бев на пат и коа си дојдов имаше цвеќе и поклонот.И напишано те сакам на ливче.Креативно и не скапо.Сам си измислил и направил.
  Бев прерадосна.
  Истата таа вечер ми беше роденденот и бев најсреќната девојка таа ден и вечерта прв пат спиевме и никогаш нема да ја заборавам.Емоции и страст се преплеткано.. љубов.. пијана јас и опијанета од се заедно.
  Вечерите кога правиме муабет за све и свашта.Кога водиме маратонски разговори.Кога ме бакнува на очињата и челото.Кога ме држи за рака и ми ја бакнува дури и кога одиме по улица.Кога ме врти по улица онака дамски како да играш танц .
  Кога пиевме џек в када и пушевме пури.Кога ме изненади со крофни а јас отепана од учење.Кога ми помагаше додека живеевме заедно.
  Сега се ќе ми недостига.Буквално...Ама ќе издржиме.Се сакаме то е најбитно.
   
  На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.