1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најубавото изненадување за вашиот дечко/сопруг ...

Дискусија во 'Врски' започната од bebencetto, 18 мај 2011.

 1. bebencetto

  bebencetto Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  За нашата две годишна врска на мојот дечко му поклонив албум со најубавите наши слики од кои и двајцата имаме спомени, CD од неговиот омилен пејач, убав парфем и едно големо чоколадо... и секако на крај му дадов љубовна честитка во која пишување „ Те сакам најмногу “.. Тој беше изненаден од сето тоа, а најмногу од албумот и CD- то .. :) Кое е вашето најубаво изнанадување кое што сте му го приредиле на вашиот сакан ?
   
 2. mamence

  mamence Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2011
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  45
  Баш убаво си се потрудила..многу романтично :inlove:
  Јас на мојот му подарив ќерка :l: :l:
   
  На Cinderfakinrella, LittleBlack12, iloveyou29 и 4 други им се допаѓа ова.
 3. Teddy123

  Teddy123 Нов член

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  brzo mi treba pomos ke moze nekoj da mi kaze koe e najubavo iznenaduvanje za deckoto za novagodina ? :)
   
 4. an4ii

  an4ii Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  441
  Пол:
  Женски
  Јас сега му спремам изненадување т.е требаше за нова година да биде ама не го стасав. Тоа е му правам албум со слики наши од првата заедничка слика па до последната и од секоја година слики на посени дати, настани, места кај што сме биле и сме се сликале и сите по ред ќе ги ставам во албум и ќе го декорирам со некој љубовни цитати од страна и така :D
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.117
  Допаѓања:
  76.374
  Пол:
  Женски
  Колку брилијантна идеја имам јас за новогодишен подарок ама штета што немам дечко. :D
  Ова ми текна уште за време на првата врска но бидејќи требаше доста долго време за да се подготви и реализира, врската заврши додека да стигнам да го подготвам. :lol: Иста приказна и со другите, ама да видиме ете кој ќе биде среќникот што ќе го добие мојот супер креативен подарок кој не го кажувам за да не го преземете. :D
   
 6. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.805
  Допаѓања:
  25.079
  Пол:
  Женски
  За годишнина од брак му спремам нешто специјално :lol: се надевам ќе му се допадне :lol: сега за сега ќе оставам во тајност . Ќе пишам кога ќе дојде време :lol:
   
 7. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.170
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Има некоја идеа за изненадување , како да го изненадам дечко ми на аеродром? Се враќа од странство за 15 дена. Па сакав да му посакам фино и романтично добродојде но немам баш некоја идеа.. Ќе го пречекаме со мајка му , па не знам дали тоа да е заедничко , со неа да се договорам , или сама? :wasntme:
   
 8. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  За неколку дена ни е прва годишница со дечко ми. Мене ми е прв пат годишница со некого, па сакам да направам нешто убаво за двајцата.
  Мислам дека ќе сме во Скопје, па дајте ми предлог од каде можам да нарачам торта со календар и на датата наша да има срце место бројка.
  Еве вака:
  [​IMG]
  Само што не знам кога и како да му ја дадам, некоја идеа?

  Друго планирам да направам мали писменца, е сега се мислам дали да е open when.. (и на пример open when you are mad, open when you are sleepy...) или да направам писма внатре со некое обележје од сите месеци што сме биле заедно, некој заеднички моменти и слики? Ќе ги ставам во кутија и ќе му ги дадам вечерта.
  [​IMG]
  [​IMG]

  Сигурно цел ден ќе шетаме и ќе ручаме или вечераме нешто во ресторан, па тогаш сакам поклонот да му го дадам - часовник за на рака.
  А за вечерта една ваква игра:
  [​IMG]
  И спавантус.

  Што мислите?
   
  На SunnyGirl2 и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
 9. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.856
  Допаѓања:
  133.160
  Пол:
  Женски
  @larrachi освен за часовникот мажите за се друго чисто од култура би изглумиле воодушевеност
   
  На larrachi и Summerlover им се допаѓа ова.
 10. CuteSugar

  CuteSugar Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  232
  Пол:
  Машки
  Не се согласувам со постот погоре јас секогаш се радувам на малите работи и вниманието и времето кое би го одвоиле за да ме изненадат со некој поклон. Никогаш не сум добил некој скап поклон а секогаш сум се радувал неизмерно.
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  7.433
  Пол:
  Женски
  Му имам поколонето неколку слатки подароци:
  - Пано си наши слики, расфрлани низ целото за Валентајн
  - Сложувалка со наша слика за нашата прва годишница
  - Рамка со наптис I :l: you и наша слика во неа за Нова Година (ланска)
  - Топлинки во вид на кученца
  - Торта во обликот на неговата кацига за роденден
  - Албум со слики од разлини пригоди (оние кои ми останаа од паното зошто направив 100)
  - Кутивка кај што има 4 x 72 = 72 песни кои му ги посветувам, 72 места кои сакам да ги посетиме, 72 причини зошто го сакам, 72 моменти кои нема никогаш да ги заборавам.. - за 2 месеци
   
 12. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.116
  Допаѓања:
  43.641
  Пол:
  Женски
  Му дадов плико со над 20 причини зошто го сакам. И поезија. Ради него почнав да пишувам. И ептен се израдува :inlove: