1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најубавото изненадување за вашиот дечко/сопруг ...

Дискусија во 'Врски' започната од bebencetto, 18 мај 2011.

  1. bebencetto

    bebencetto Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    За нашата две годишна врска на мојот дечко му поклонив албум со најубавите наши слики од кои и двајцата имаме спомени, CD од неговиот омилен пејач, убав парфем и едно големо чоколадо... и секако на крај му дадов љубовна честитка во која пишување „ Те сакам најмногу “.. Тој беше изненаден од сето тоа, а најмногу од албумот и CD- то .. :) Кое е вашето најубаво изнанадување кое што сте му го приредиле на вашиот сакан ?
     
  2. mamence

    mamence Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    45
    Баш убаво си се потрудила..многу романтично :inlove:
    Јас на мојот му подарив ќерка :l: :l:
     
    На Cinderfakinrella, LittleBlack12, iloveyou29 и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Teddy123

    Teddy123 Нов член

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    brzo mi treba pomos ke moze nekoj da mi kaze koe e najubavo iznenaduvanje za deckoto za novagodina ? :)
     
  4. an4ii

    an4ii Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    441
    Пол:
    Женски
    Јас сега му спремам изненадување т.е требаше за нова година да биде ама не го стасав. Тоа е му правам албум со слики наши од првата заедничка слика па до последната и од секоја година слики на посени дати, настани, места кај што сме биле и сме се сликале и сите по ред ќе ги ставам во албум и ќе го декорирам со некој љубовни цитати од страна и така :D
     
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.040
    Пол:
    Женски
    Колку брилијантна идеја имам јас за новогодишен подарок ама штета што немам дечко. :D
    Ова ми текна уште за време на првата врска но бидејќи требаше доста долго време за да се подготви и реализира, врската заврши додека да стигнам да го подготвам. :lol: Иста приказна и со другите, ама да видиме ете кој ќе биде среќникот што ќе го добие мојот супер креативен подарок кој не го кажувам за да не го преземете. :D
     
  6. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    За годишнина од брак му спремам нешто специјално :lol: се надевам ќе му се допадне :lol: сега за сега ќе оставам во тајност . Ќе пишам кога ќе дојде време :lol:
     
  7. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Има некоја идеа за изненадување , како да го изненадам дечко ми на аеродром? Се враќа од странство за 15 дена. Па сакав да му посакам фино и романтично добродојде но немам баш некоја идеа.. Ќе го пречекаме со мајка му , па не знам дали тоа да е заедничко , со неа да се договорам , или сама? :wasntme:
     
  8. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    За неколку дена ни е прва годишница со дечко ми. Мене ми е прв пат годишница со некого, па сакам да направам нешто убаво за двајцата.
    Мислам дека ќе сме во Скопје, па дајте ми предлог од каде можам да нарачам торта со календар и на датата наша да има срце место бројка.
    Еве вака:
    [​IMG]
    Само што не знам кога и како да му ја дадам, некоја идеа?

    Друго планирам да направам мали писменца, е сега се мислам дали да е open when.. (и на пример open when you are mad, open when you are sleepy...) или да направам писма внатре со некое обележје од сите месеци што сме биле заедно, некој заеднички моменти и слики? Ќе ги ставам во кутија и ќе му ги дадам вечерта.
    [​IMG]
    [​IMG]

    Сигурно цел ден ќе шетаме и ќе ручаме или вечераме нешто во ресторан, па тогаш сакам поклонот да му го дадам - часовник за на рака.
    А за вечерта една ваква игра:
    [​IMG]
    И спавантус.

    Што мислите?
     
    На SunnyGirl2 и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
  9. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.845
    Допаѓања:
    133.022
    Пол:
    Женски
    @larrachi освен за часовникот мажите за се друго чисто од култура би изглумиле воодушевеност
     
    На larrachi и Summerlover им се допаѓа ова.
  10. CuteSugar

    CuteSugar Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2016
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    232
    Пол:
    Машки
    Не се согласувам со постот погоре јас секогаш се радувам на малите работи и вниманието и времето кое би го одвоиле за да ме изненадат со некој поклон. Никогаш не сум добил некој скап поклон а секогаш сум се радувал неизмерно.
     
    На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Му имам поколонето неколку слатки подароци:
    - Пано си наши слики, расфрлани низ целото за Валентајн
    - Сложувалка со наша слика за нашата прва годишница
    - Рамка со наптис I :l: you и наша слика во неа за Нова Година (ланска)
    - Топлинки во вид на кученца
    - Торта во обликот на неговата кацига за роденден
    - Албум со слики од разлини пригоди (оние кои ми останаа од паното зошто направив 100)
    - Кутивка кај што има 4 x 72 = 72 песни кои му ги посветувам, 72 места кои сакам да ги посетиме, 72 причини зошто го сакам, 72 моменти кои нема никогаш да ги заборавам.. - за 2 месеци
     
  12. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.699
    Допаѓања:
    42.901
    Пол:
    Женски
    Му дадов плико со над 20 причини зошто го сакам. И поезија. Ради него почнав да пишувам. И ептен се израдува :inlove: