1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најубавото нешто што го сторил за мене е..

Дискусија во 'Врски' започната од dence, 20 ноември 2013.

  1. dence

    dence Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2013
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    24
    Мислам дека ваква тема нема,ако има слободно избришете.
    Овде да споделеме некои моменти кога симпатијата,момчето што го сакаме,бившиот или сегашниот сториле нешто прекрасно за нас.. :inlove:

    Еве јас да почнам.
    Оваа бившиот..
    Кога се фативме мајка ми не дозволуваше да бидам во врска со него ме караше,и такви глупости,и тој и се јавил на телефон без јас да знам и и рекол:Јас неа ја сакам,и ти и никој друг неможе да не раздели...Збореле многу и на крај мајка ми дозволи да бидам со него :lol:
    Но на крај се разделивме :x

    А момчето што го сакам,во исти клас сме,и пред 2 недели бевме скарани..и тој ќе проба да направи муабет јас ќе се тргнам(голем инат :rock: ).Тој направи една белја на час по математика и професорката праша кој направил бидејќи ако не признае кој е тој ќе почне да испрашува и ќе става единици во дневник.И сите молчеа,професорката еден по еден ги испитуваше и единици ставаше,и дојде ред на мене и јас излегувам и знам дека единица ќе ми стави,готова да кажам незнам...тој стана и призна дека бил тој и професорката рече да седнам..Му пишав на тел порака:Дали сакаше да ме спасиш мене или размисли дека не треба цел клас да страда поради твоја грешка...и ми возврати :Поради тебе признав а за другите к*р не ме боли,тоа го направив бидејќи ми значиш..и му возвратив со фала :clap:

    Па ајде да ги прочитаме и вашите такви моменти :)
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. pink.punk

    pink.punk Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    малку е касно... темава е оргинална но проблемот е не станала популарна кога требало а не пак сега по една огдина.. сакам да кажам дека ако пишам, можда темава ќе се реативира..

    вака сега.. ова бешево второ одделение..
    еден ми се пушташе , но јас мала како мала... сум го тепала но потоа дугарките ме убедиај да се “фатиме“.. Имаше моменти кога само усрамено ме гледаше , а кога бевме на екскурзија ми купол мече кое вели те сакам и ми го даде во автобсот.. јас кријај го од моите хах .. . се возбудував, се фалев на другарките..

    кога ќе размислиш ова и не е нешто толку возбудливо, но поентата е дека бевме толку мали а вака... сега сите.. па идиоти..
     
  3. thefashionbooklover

    thefashionbooklover Нов член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Малце е касно за активирање на темава, но ајде и јас :)
    Епа беше тоа во 7мо одделение и имав симпатија. Со него постојано си кажувавме ,те сакам, :D
    И така цело 7мо... Пристигна и 8ми март и купил едно срце плишано и му било срам да ми го даде лично и ми го стави во ќесето што го носев :lol: и после тоа цело време само ми се смешкаше, а јас го видов срцето и се правев на три и пол. :lol: и на крај се сожалив и отидов го гушнав детето и кога се вцрвена лелеееее незаборавливо. :D :rofl: :D
     
  4. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Не е нешто посебно ама мене многу ми значи...

    Плачеше кажувајќи ми дека премногу ме сака, дека сум посебна, дека има нешто во мене и дека неможе без мене.. Ме гушна најсилнооооооооооооооооо, ме стегна и не ме пушташе да си заминам, да не го оставам, неможел без мене.. ;(
     
  5. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Што ме сака..... :inlove:
     
  6. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.260
    Допаѓања:
    124.755
    ....што ме смее секој ден,ме исполнува со позитивна енергија и го буди најдоброто во мене :inlove:
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Ме има прифатено баш таква каква што сум, ме подржува и разбира, се бори против сите за нас, ме смее, ме чува, ме сака безусловно..
     
    На V!ncent>v@n<G0gh и crazylady им се допаѓа ова.
  8. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.359
    Допаѓања:
    83.825
    Пол:
    Женски
    Неможам да издвојам едно нешто затоа ќе кажам повеќе работи :)

    Кога ја започнавме нашата врска немав доверба во себе а не пак во некој друг.Чекор по чекор најпрво ми ја врати мојата самодоверба,ме научи секој ден да го започнувам со насмевка и минатото да го оставам далеку позади себе.Ми покажа и ме научи што е вистинска љубов.Имав чест од него за првпат да ги почуствувам вистинските пеперутки во стомак :lol:
    На милиони начини ми има покажано и докажано колку ме сака и колку му значам во животот.
    Ме изненадува кога најмалку очекувам,ме смее како никој до сега,ми го разубавува секој нареден ден.
    Ме почитува ,ме сака, ме чува се грижи за мене.
    Прво гледа мене да ми биде добро а потоа гледа за себе.
    Горд е на мене а тоа ме прави многу среќна и исполнета.
     
    На crazylady и SV1911 им се допаѓа ова.
  9. girl87

    girl87 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    dali ke saka nekoj da pomogne
    zanci vaka:imav vrska od 8 i pol godini (sto e mnogu,mnogu e).na pocetokot na taa vrska se bese kako sto treba-kako i vi sekoja druga,no mene mi se sluci eden sudski proces vo koj nemav nitu nekoja moralna podrska od nego,ama barem bese pokraj mene.Kako minuvaa godinite toa se zaboravi.Mnogupati tema na razgovor bilo megu nas i brak i idnina,ama nisto od toa,Jas odev kaj nego i ostanuvav i na spienje,no toj pocna da ne me primetuva,ke si sedi pred kompjuter,ke si odi na kafe,kaj drugari i se toa dodeka jas sum kaj nego.Pocnaa nenormalni raspravii vo koi toj pocna da pokazuva sila ;( ,ne mi bese seedno,mnogupati prostuvav i pak prodolzuvav.Megutoa pocnav da izleguvam i jas ,zapoznav osoba so koja pocnavme da se gledame (iako se uste bev vo vrska so NEGO) mi bese ubavo i interesno,no posle nekoj mesec TOJ dozna i ....... se se promeni...
    si vetivme deka toa e zad nas i ke se zaboravi ,no dragi moi na sekoja kavga mi prefrluvase i maltretirase,go sakam,ama poveke nemozev da izdrzam-go ostaviv.Zarem kolku i da sum gresna treba sekoj den da glumam pred drgite deka padnav,se sopnav ili sto veke.Dali pravilno postapiv,sepak se mnogu godini,a i go sakam-kolku sum glupa-i pokraj se sto preziveav.
    VE MOLAM PISETE SOVET-KE PUKNAM
     
  10. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Сакањето е минлива работа
    Терај си напред и гледај си животот
    Старите викаат : боље спречити него лечити
    Другарка ми е во истата состојба...но добро се држи,скоро 1 год како не се заедно ,уште тагува но признава дека и е подобро а ќе биде и супер
    Одеа 10 год и ја изневеруваше нон-стоп,го сакаше и трпеше ,му простуваше и се каеше
    Пукна филмот кога го начека...
     
  11. girl87

    girl87 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    mozam da kazam oti sum sigurna deka ne me izneveril.jas go storiv toa,ama zarem so maltretiranje se resava toa.sega veli deka se kae (po koj znae koj pat) ama jas poveke nemozam
     
  12. LittleGirl23

    LittleGirl23 Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    14
    Најубавото нешто....Хм тоа што ме трпи малку сум лутка но од денес не ...Се менувам!
    друго.. Хммм..Тоа што ме сака , тоа што постојано сме заедно , ии кога и да започнеме кавга тој секогаш попушта...Како и да е веке нема да има кавгии ... :wasntme: :D
     
  13. lolanomnom

    lolanomnom Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    2.324
    Во една многу тешка изненадна ситуација, откако му кажав што се случило во рок од 15 минути собра пари за карта и тргна за бг за да биде со мене во најтешките денови од мојот живот. Многу комплицирана ситуација беше и не очекувавме дека ќе заврши најлошо што може али сепак најлошото се случи.

    Многу пати ми приредувал изненадувања и убави работи правел за мене, ама без размислување бил тука во најтешката и најкомплицираната работа што ми се случила и јас тоа не можам да го заборавам и мислам дека ми значи поише од се. Срце мое :inlove:
     
  14. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Се бори за мене, се труди, се жртвува. Поубаво од тоа што е?
     
  15. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Sekoja den mi dokazuva deka jas sum najvaznata osoba vo negoviot zivot i deka neizmerno me saka :inlove:
     
  16. kajl

    kajl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2015
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно кога некој ме сопрел да ме соочи со вистината
     
  17. Talita

    Talita Популарен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    1.396
    Пол:
    Женски
    Среде ноќ ми се јави и ми рече да излезам пред врата, а таму оставена розава.
    852.PNG
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Ми купи ружа ме зеде од на училиште ме однесе на мостот на желбите се гушкавме незаборавно :)
     
  19. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Koga bevme vo vrska mn mi znaci sto 2pati me ima noseno na brza pomos,ednas od mn losa alergija da ne stignase na vreme koj znae sto ke bilo a togas moite na rab sama doma so posledni sili mu se javiv.Mi znaci sto sekogas bese i seuste e pokraj mene i vo dobro i vo loso,sekoj mig mi kazuva deka me saka,kade i da odi odi so mene.Toa mi e dovolno srekna sum so nego :)
     
  20. Kalina2

    Kalina2 Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2022
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Дојде во 4 часот ноќе кога имав паничен напад за да ме смири