1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најубавото нешто што го сторил за мене е..

Дискусија во 'Врски' започната од dence, 20 ноември 2013.

 1. dence

  dence Активен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2013
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  24
  Мислам дека ваква тема нема,ако има слободно избришете.
  Овде да споделеме некои моменти кога симпатијата,момчето што го сакаме,бившиот или сегашниот сториле нешто прекрасно за нас.. :inlove:

  Еве јас да почнам.
  Оваа бившиот..
  Кога се фативме мајка ми не дозволуваше да бидам во врска со него ме караше,и такви глупости,и тој и се јавил на телефон без јас да знам и и рекол:Јас неа ја сакам,и ти и никој друг неможе да не раздели...Збореле многу и на крај мајка ми дозволи да бидам со него :lol:
  Но на крај се разделивме :x

  А момчето што го сакам,во исти клас сме,и пред 2 недели бевме скарани..и тој ќе проба да направи муабет јас ќе се тргнам(голем инат :rock: ).Тој направи една белја на час по математика и професорката праша кој направил бидејќи ако не признае кој е тој ќе почне да испрашува и ќе става единици во дневник.И сите молчеа,професорката еден по еден ги испитуваше и единици ставаше,и дојде ред на мене и јас излегувам и знам дека единица ќе ми стави,готова да кажам незнам...тој стана и призна дека бил тој и професорката рече да седнам..Му пишав на тел порака:Дали сакаше да ме спасиш мене или размисли дека не треба цел клас да страда поради твоја грешка...и ми возврати :Поради тебе признав а за другите к*р не ме боли,тоа го направив бидејќи ми значиш..и му возвратив со фала :clap:

  Па ајде да ги прочитаме и вашите такви моменти :)
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. pink.punk

  pink.punk Активен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2014
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  малку е касно... темава е оргинална но проблемот е не станала популарна кога требало а не пак сега по една огдина.. сакам да кажам дека ако пишам, можда темава ќе се реативира..

  вака сега.. ова бешево второ одделение..
  еден ми се пушташе , но јас мала како мала... сум го тепала но потоа дугарките ме убедиај да се “фатиме“.. Имаше моменти кога само усрамено ме гледаше , а кога бевме на екскурзија ми купол мече кое вели те сакам и ми го даде во автобсот.. јас кријај го од моите хах .. . се возбудував, се фалев на другарките..

  кога ќе размислиш ова и не е нешто толку возбудливо, но поентата е дека бевме толку мали а вака... сега сите.. па идиоти..
   
 3. thefashionbooklover

  thefashionbooklover Нов член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  Малце е касно за активирање на темава, но ајде и јас :)
  Епа беше тоа во 7мо одделение и имав симпатија. Со него постојано си кажувавме ,те сакам, :D
  И така цело 7мо... Пристигна и 8ми март и купил едно срце плишано и му било срам да ми го даде лично и ми го стави во ќесето што го носев :lol: и после тоа цело време само ми се смешкаше, а јас го видов срцето и се правев на три и пол. :lol: и на крај се сожалив и отидов го гушнав детето и кога се вцрвена лелеееее незаборавливо. :D :rofl: :D
   
 4. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.618
  Пол:
  Женски
  Не е нешто посебно ама мене многу ми значи...

  Плачеше кажувајќи ми дека премногу ме сака, дека сум посебна, дека има нешто во мене и дека неможе без мене.. Ме гушна најсилнооооооооооооооооо, ме стегна и не ме пушташе да си заминам, да не го оставам, неможел без мене.. ;(
   
 5. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.752
  Што ме сака..... :inlove:
   
 6. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  9.252
  Допаѓања:
  124.696
  ....што ме смее секој ден,ме исполнува со позитивна енергија и го буди најдоброто во мене :inlove:
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Ме има прифатено баш таква каква што сум, ме подржува и разбира, се бори против сите за нас, ме смее, ме чува, ме сака безусловно..
   
  На V!ncent>v@n<G0gh и crazylady им се допаѓа ова.
 8. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.335
  Допаѓања:
  83.592
  Пол:
  Женски
  Неможам да издвојам едно нешто затоа ќе кажам повеќе работи :)

  Кога ја започнавме нашата врска немав доверба во себе а не пак во некој друг.Чекор по чекор најпрво ми ја врати мојата самодоверба,ме научи секој ден да го започнувам со насмевка и минатото да го оставам далеку позади себе.Ми покажа и ме научи што е вистинска љубов.Имав чест од него за првпат да ги почуствувам вистинските пеперутки во стомак :lol:
  На милиони начини ми има покажано и докажано колку ме сака и колку му значам во животот.
  Ме изненадува кога најмалку очекувам,ме смее како никој до сега,ми го разубавува секој нареден ден.
  Ме почитува ,ме сака, ме чува се грижи за мене.
  Прво гледа мене да ми биде добро а потоа гледа за себе.
  Горд е на мене а тоа ме прави многу среќна и исполнета.
   
  На crazylady и SV1911 им се допаѓа ова.
 9. girl87

  girl87 Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  dali ke saka nekoj da pomogne
  zanci vaka:imav vrska od 8 i pol godini (sto e mnogu,mnogu e).na pocetokot na taa vrska se bese kako sto treba-kako i vi sekoja druga,no mene mi se sluci eden sudski proces vo koj nemav nitu nekoja moralna podrska od nego,ama barem bese pokraj mene.Kako minuvaa godinite toa se zaboravi.Mnogupati tema na razgovor bilo megu nas i brak i idnina,ama nisto od toa,Jas odev kaj nego i ostanuvav i na spienje,no toj pocna da ne me primetuva,ke si sedi pred kompjuter,ke si odi na kafe,kaj drugari i se toa dodeka jas sum kaj nego.Pocnaa nenormalni raspravii vo koi toj pocna da pokazuva sila ;( ,ne mi bese seedno,mnogupati prostuvav i pak prodolzuvav.Megutoa pocnav da izleguvam i jas ,zapoznav osoba so koja pocnavme da se gledame (iako se uste bev vo vrska so NEGO) mi bese ubavo i interesno,no posle nekoj mesec TOJ dozna i ....... se se promeni...
  si vetivme deka toa e zad nas i ke se zaboravi ,no dragi moi na sekoja kavga mi prefrluvase i maltretirase,go sakam,ama poveke nemozev da izdrzam-go ostaviv.Zarem kolku i da sum gresna treba sekoj den da glumam pred drgite deka padnav,se sopnav ili sto veke.Dali pravilno postapiv,sepak se mnogu godini,a i go sakam-kolku sum glupa-i pokraj se sto preziveav.
  VE MOLAM PISETE SOVET-KE PUKNAM
   
 10. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.575
  Сакањето е минлива работа
  Терај си напред и гледај си животот
  Старите викаат : боље спречити него лечити
  Другарка ми е во истата состојба...но добро се држи,скоро 1 год како не се заедно ,уште тагува но признава дека и е подобро а ќе биде и супер
  Одеа 10 год и ја изневеруваше нон-стоп,го сакаше и трпеше ,му простуваше и се каеше
  Пукна филмот кога го начека...
   
 11. girl87

  girl87 Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  mozam da kazam oti sum sigurna deka ne me izneveril.jas go storiv toa,ama zarem so maltretiranje se resava toa.sega veli deka se kae (po koj znae koj pat) ama jas poveke nemozam
   
 12. LittleGirl23

  LittleGirl23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  14
  Најубавото нешто....Хм тоа што ме трпи малку сум лутка но од денес не ...Се менувам!
  друго.. Хммм..Тоа што ме сака , тоа што постојано сме заедно , ии кога и да започнеме кавга тој секогаш попушта...Како и да е веке нема да има кавгии ... :wasntme: :D
   
 13. lolanomnom

  lolanomnom Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  2.324
  Во една многу тешка изненадна ситуација, откако му кажав што се случило во рок од 15 минути собра пари за карта и тргна за бг за да биде со мене во најтешките денови од мојот живот. Многу комплицирана ситуација беше и не очекувавме дека ќе заврши најлошо што може али сепак најлошото се случи.

  Многу пати ми приредувал изненадувања и убави работи правел за мене, ама без размислување бил тука во најтешката и најкомплицираната работа што ми се случила и јас тоа не можам да го заборавам и мислам дека ми значи поише од се. Срце мое :inlove:
   
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.121
  Допаѓања:
  76.421
  Пол:
  Женски
  Се бори за мене, се труди, се жртвува. Поубаво од тоа што е?
   
 15. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.143
  Пол:
  Женски
  Sekoja den mi dokazuva deka jas sum najvaznata osoba vo negoviot zivot i deka neizmerno me saka :inlove:
   
 16. kajl

  kajl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2015
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно кога некој ме сопрел да ме соочи со вистината
   
 17. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  1.396
  Пол:
  Женски
  Среде ноќ ми се јави и ми рече да излезам пред врата, а таму оставена розава.
  852.PNG
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  9.306
  Пол:
  Женски
  Ми купи ружа ме зеде од на училиште ме однесе на мостот на желбите се гушкавме незаборавно :)
   
 19. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.906
  Пол:
  Женски
  Koga bevme vo vrska mn mi znaci sto 2pati me ima noseno na brza pomos,ednas od mn losa alergija da ne stignase na vreme koj znae sto ke bilo a togas moite na rab sama doma so posledni sili mu se javiv.Mi znaci sto sekogas bese i seuste e pokraj mene i vo dobro i vo loso,sekoj mig mi kazuva deka me saka,kade i da odi odi so mene.Toa mi e dovolno srekna sum so nego :)
   
 20. Kalina2

  Kalina2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2022
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Дојде во 4 часот ноќе кога имав паничен напад за да ме смири