1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најужасен состанок

Дискусија во 'Врски' започната од Trendafilka, 26 февруари 2010.

  1. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Па ти што не му кажа за Меси и Роналдо.

    Да не бил некој страстен навивач или хулиган? :rofl::rofl:

    А ти го праша дали знае нешто друго да ти каже?
     
  2. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Не стигнав на ред да го прашам нешто. Дечкото не престана со зборување. :D
     
  3. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Па за време на мување никој не зборел и тогаш ти била шансата, ама ти не си ја искористила. :lol::lol:

    Или па на крај кога веќе се поздравувавте и си викавте чао ќе се видиме пак и уз тоа си можела да додадеш на брзинка уште нешто.

    Тој сакал да те фасцинира со неговото знаење за фудбалот. (fingers):lol:
     
  4. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Многу ме фасцинираше. Едвај чекав да си отидам. :D
     
    На Dream-Girl, ku4ence, simoncelicius и 3 други им се допаѓа ова.
  5. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.988
    Допаѓања:
    261.071
    Она не му кажала колку е глуп.
    Сум имала и јас такви несудени фудбалски ентузијасти, на сите им го поставив прашањето: Океј, а тебе те плаќаат?
    Генерално не ја сфаќам смислата на пратење спорт (навивање, спортска..) и слично, сфаќам некој да спортува.
    И кога ќе почне некој да ме труе со глупости од типот омилен тим, одма му кажувам колку за мене бар, си го арчи времето непродуктивно :)
     
    На tigrica92, Dream-Girl, blackwave и 10 други им се допаѓа ова.
  6. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Дечкото изгледа повеќе го интересираше спортот во тој момент, отколку јас. После тоа се видовме уште еднаш. Се надевав дека нешто ќе се смени. Тогаш не ми зборуваше за фудбал. Јас ќе кажев нешто и чекав да смисли што да ми одговори. Не ни одеше мубаетот. Ми беше досадно. Си реков во себе - со тебе никад више. :D Оттогаш не се видовме. Ме побара после 6 месеци, ама јас реков не.
     
    На Dream-Girl, BoneMachine, Marick14 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Тебе те плаќаат да пишуваш на форумов? Не и не мора да те плаќаат зашто го правиш тоа за твое лично задволство, така? Исто и со него.
     
    На Mantub, Lefk, Candid и 3 други им се допаѓа ова.
  8. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.988
    Допаѓања:
    261.071
    На состаноците никого не трујам со Фемина.
    Иначе, доста работи сум научила по форуми.
    Не знам што се учи со урлање на трибини, или пред телевизор или во кладилница. Ете, такви луѓе ич не ми одговараат :)

    P.S. Може задоволство му е да игра цел ден покер на фб, и понатаму е тотално непродуктивно потрошено време.

    Денес на Фемина со скромни 15-20 минути научив за фаќање очи, бар 5 шнајдерки во Скопје и еден рецепт за вечера.
     
    На sweet&girl, Elen4e_sonce, Trxmx и 12 други им се допаѓа ова.
  9. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Jaс првпат на форумот слушнав за бело прање, повеќе не сум истиот.
     
    На Elen4e_sonce, thelittle17, Dream-Girl и 15 други им се допаѓа ова.
  10. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.988
    Допаѓања:
    261.071
    Ниту јас, сега никого во очи не гледам.
    Што е сигурно, сигурно е!
     
    На Sanjichka007, Bender Rodriguez и BoneMachine им се допаѓа ова.
  11. elenkata20

    elenkata20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Хахха интересни случки..Јас преку Фб кога имав порано се запознав со еден од ШТИП..и ми вика да дојдам во Кавадарци ако?! Јас реков може,он плаќа шо..? Генерација па може 3,год поголем од мене ..на фб убаво дотеран сликички ово оно ..Леле. Мори мајкоо коа дојде со три четврт шорцеви ахахха избелени од перење косата тиња мрсна големи ушлаци (уши) и јас скиселив..Згора на тоа носеше и уште 3пријатели за да го делат патот јес оф корс а он вика абе со мен се да се шетат малку у овој крај и јаа добро..Седнавме да јадеме и тоа дебелото коа почна да нарачува лелеееј викам абе мн тоа и он вика не е не е..има се да се изеде ..и овој вика е ај вие седете ние да шетнеме малкуцка .. Јас (одам шо ќе праам мора) и ме гале вика мн си убава злато си ми и јас одма дигам веѓа и овој уф ме палиш хахах ами здифкото му мирисаше корнеше на старо ..леле оф и му нудам мастика и вика ее од моите омилени лилави ервејс и јас да да тешко на сакафчето и вој не ме разбра и јас јеее се пукнав од смеа хахха..и вика јаки ( извинете ) ПУТКИ врткам по ШТИП ..и јас хах убаво вика мн голем ми е ја фани да вииш ?!? Боже со кој седам јас ?! И викам не ова е претерано,морам да си одам..и он е добро цуре не се разочарувам јас ама ти ќе ме бараш знам !! Хахах си викамм НИКАД БРЕ ! и ме баци во образ и си појдов дома и го блокнав имидијатли хахах..офооф. . . . . .
     
    На sweet&girl, thelittle17, Shalitra и 10 други им се допаѓа ова.
  12. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јако. :rofl::rofl::rofl::rofl:
     
    На Shalitra, SnowWhite8 и elenkata20 им се допаѓа ова.
  13. Priroden

    Priroden Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2015
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    2.943
    Пол:
    Машки
    Еден у кoј јaс јa имaв глaвнaтa улoгa.
    Пoчнaв дa пишувaм сo еднa нa фб, немaше слики oд неa стaенo и пoсле некoј ден ми изгледaше кo лaжен прoфил.

    Имaвме некoј муaбет и зa некoј ден се дoгoвoривме дa се сретнеме пред згрaдaтa вo кoјa живеaм сaмo дa се зaпoзнaеме.

    Чекaв еднo пoлa сaaт, јa немaше и кoa се врaтив дoмa низ пoрaки пoчнa дa ме вреѓa декa сум и личел нa шизoфреничен. Си викaм oвa е некoе мaшкo шo немa пoпaметнa рaбoтa, бaтaли.
    Али пaк прoдoлживме дa пишувaме и пo еднa неделa се дoгoвoривме дa oдиме нa филм зaеднo.

    Не сaкaше дa кaже име пред дa влеземе, јa имaв ужaсен ден и некoј сaaт пред тoa дoбив пoвик шo ме рaзoчaрa. И бaш зa тoa ме пoтпрaшa oнa и сигурнo ми јa зaбележa бoлнaтa тoчкa и несигурнoстa у мoментoт.

    Јa сум крив, тoлку време дa јa убедувaш дa се видите и нa крaј дa рaзoчaрaш е зa никaде. Не се изрезилив дa дoзвoлaм дa си јa плaти влезницaтa aкo мислите нa тoa, еднoстaвнo не ми беше денoт.
    Сaкaм дa имaв шaнсa дa гo пoпрaвaм впечaтoкoт, пoшo девoјкaтa е прекрaснa иaкo е целoснa спрoтивнoст oд тoa шo се претстaвувaше.
    Али шo е тукa е живoтoт прoдoлжувa.
     
    Последна измена: 17 април 2016
    На Црна Ружа, krEM4Eto и kjukli им се допаѓа ова.
  14. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Имало многу крш. Најбед ми беше со еден што ме однесе на кале со количето, демек да сме праеле муабет на раат. Лаик сум да објаснам што се деси и зошто застана колата, после пола саат досадно блаботење, акумулаторот ли, кој враг, ама кога требаше да се вратиме требаше да ја буткаме. :D
    Овој почна да мењава бои од нервоза, и ги викна другарите. Тргни, застани, стигнавме негде до железничка. И оп и помошните сајли се скинаа.:clap: :D Држ, држ, не се додржува, смешка сум и си се изнасмеав од душа. Другарите почнаа да го реметат, овој не се дава. ШТО Е СМЕШНО?!:rofl:
    Ништо баце, не искочив со големи очекувања, ама пола саат се шминкав и не очекував дека ќе буткам коли. :(

    Се упознав еднаш и со еден од фејсбук, иако обично не прифаќам луѓе што не ги знам, али досадата си го направи своето. На слики беше доста симпатичен, па ај на едно кафе.
    При првиот поздрав, нешто изнутра ми кажа дека не е многу бистар, па му направив промена на план, одиме на пица:pizza:. Бар да си кснам нешто, очекувајќи досаден дејт во обид. :)
    Седнавме, си нарачав една кватро формаџи, а он само кафенце. Прашањето му беше "зарем цела ќе ја јадеш"? Зарем се прашува такво нешто. :D Почна другаров да прави муабет за тоа колку е вреден, колку работи, колку добра плата зима. Ја немало да имам потреба да работам. Ќе сме иделе во Звицра кај вујко му, ќе ми средел и документи. Бар да не го праеше муабетот толку гласно, ко да е во биртија во негово родно Драчево, пораат ќе бев.
    Ја јадам ли јадам, без стоп, овој виде не виде, не учествувам многу во муабетот. Почна да ми се доближува и викам готово, го изедов сега. "А ја изеде пицата, па ти си била стварно гладна срце" и ме штипна за НОС. :rofl: Не ми се веруваше. Кој магнет сум за сељаци, а и обратно. :rofl: Религиозен бил многу, кога ќе сме биле дечко и девојка, ќе сме се бубнеле. А кога ќе се земеме, сите останати салтанати. Аха, важи. (y)
    Добро не ме праша дали ќе ми е прв, мислам фрапиран одма ќе ме поздравеше и ќе си станеше.
    Комплетното фијаско беше пуштање на песницава дур ме испраќаше дома,



    и реков, ДО ТУКА. Аааааа (lalala)

    Иначе кратко после ова се упозна со една и сеа има мало момченце. Да е живо и здраво.
    Несуден ми бил. ;( :rofl:
     
    На thelittle17, piksooki, Shalitra и 45 други им се допаѓа ова.
  15. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    @blueberry93 понекогаш романтиката има чудни облици. Хахаха песната е врвот, битно за себе мислел дека е романтичен, си барал жена човекот. :D

    Што се однесува до ужасни состаноци и јас сум имал своја заслуга во тоа, да бидам искрен. Сега кога мислам на тоа смешно ми е ама ако сите состаноци беа совршени немаше да се смееме во темава, за сета среќа сеуште се немам пронајдено тука. :D

    Последен пат беше пред неколку месеци кога еден другар ме викна со девојка му и нејзина другарка, демек јас сингл и таа сингл. Јас бидејќи сум јас, ретко одбивам таква шанса(еј никогаш не се знае можеби таа е "вистинската") :D ама некако чудно ми е кога нешто се очекува од тебе, а ти не ја ни знаеш таа личност. Добро само еднаш ја имам видено, еднаш ко ниеднаш. Не се однесуваш исто со некој што го знаеш и некој што не го знаеш. Искочивме, се беше ок, мене ми требаше малку време да се опуштам ама низ муабет стануваш поопуштен со некој кој не го знаеш.
    Се заврши, одиме накај дома и почна да зборува како пробала да го направи љубоморен бившиот, мислам дека приказната беше, ѝ купил мече она му рекла дека го фрлила, а уствари не го фрлила. Се заврши. Јас некако чудно се осеќам, мислам дека не ми остави некој особен впечаток. Утредента кажала дека ѝ се допаѓам како изгледам, само што не сум ѝ се пуштал.

    Не дека состанокот ми бил наужасен ама не сме се погодиле баш. Себе си не се гледам како некој си романтичен тип, бевезе ми се меченцата и срценцата што си ги подаруваат паровите, јас сум некако попрагматичен. Да речеме ако јас и подарев мече и таа го фрлеше мене немаше ама ич да ми биде гајле, тоа сигурно би отворило голем процеп во врската. :D
     
    На Dream-Girl, Lilianna, WarriorAngel и 13 други им се допаѓа ова.
  16. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.988
    Допаѓања:
    261.071
    Викам јас златен.. и јас преферирам нешто што ќе можам да го искористам, не сум мечкарски тип. Башка доволно вистински животни имам по дома, уште плишани ми фалат.
    Иначе, си имал среќа што не ти е оваа вистинската. Глуматање такво е ептен сељачко.
     
    На Dream-Girl, theowndemon, kim.k и 7 други им се допаѓа ова.
  17. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Пред некое време се сретнавме и од толку убави промени на мене, фризура, поистакнати чикбонс, профи нанесен ајлајнер, он ми кажа дека сум се здебелила. Дома здробив 200 грамска милка од депресија. Срцуш драчевски, никогаш не се штедел на комплименти. :inlove:
    :D
     
    На Elen4e_sonce, hristinan12, lovestoneddd и 29 други им се допаѓа ова.
  18. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.638
    Допаѓања:
    251.344
    Пол:
    Женски
    На 20+ ме однесоа еднаш на прв дејт у МекДоналдс.
    На искачање пред врата ме праша со збор дали смее да ме :*:clap:

    По некое време, го видов на квиз на знаење:!: на тв! Победи, умен бил:doh:


    #пропуштениприлики
     
    На Dream-Girl, DAngel, Someonespecial и 21 други им се допаѓа ова.
  19. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Хахаха не паѓај лесно на такви коментари, сигурно тоа ти го кажал поради љубомора дека си го откачила.

    Сигурно некој многу посакуван дечко, штета. Mоже зел и одбри пари од квизот. :D
     
    На Summerlover, Bender Rodriguez и blueberry93 им се допаѓа ова.
  20. Nut

    Nut Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2016
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    749
    Пол:
    Женски
    Мојот најужасен состанок беше пред 1 и пол.Дечкото ми е комшија,и ај се заљубил демек во мене.Ми пишуваше на фб,не успеа со тоа пак лажен фб направи и тоа се откри.После секогаш кога ќе поминував од тука викаше по мене,па идеше кај нас во двор демек на татко ми ќе му помагал.И на крај за да е се најинтерено ми ја прати и мајка му ејјјј како пред 100000 години,ај и тоа не беше доволно пак мајка му и дома ни дојде да ја убедуват мајка ми на кафе да сме излегле, како во старското -што вика другарка ми(facepalm).И немаше што да се прави ај реков да појдеме на кафе,лугенца едвај 30 мин издржав,после другарка ми ми се јави демек на мајка ми не и било добро,па си заминав некако.И после му реков демек сум фатила дечко за сериозно,па во план сме биле веридба да правиме летото,цело време го избегавав,и едвај се спасив од него.Не ми се веруваше дека и вакви момчиња имало во 21 век.:puke:
     
    На E.s.p.e.r.a.n.s.a, Summerlover, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.