1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најужасен состанок

Дискусија во 'Врски' започната од Trendafilka, 26 февруари 2010.

  1. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  2. Wind

    Wind Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    28
    Леле и мене ми се има случено нештооо многуу лошооо ...
    На мирц се запознавме со дечково ... Од друг град беше .. одамна беше тоа па немав мсн нешто такво и неможев ни слика да видамм :) и си разменивме броеви и слушање пола година безвезе детски муабети и дечково дојде во мојот град и ајде демек да се видимее! :) и сега ми кажува кај е и ми се опишува ми вика јас со капче сум и јас самао како што се избацувам гледам ДЕЧКО 2 на 2 ! огроменннн! и таква не ми се верува а имаше многуу тенко гласче... лелее кога видовв се уплашивв! И незнаев што да правам и му викам почекај тука ( пред една зграда ) демек да ја викнам другарка ми и си киднав од другата врата на влезот хахахахахахахах! Од тогаш буквално ме снема ! :)
     
    На italiangirl11, ванилала, Philippa и 6 други им се допаѓа ова.
  3. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски



    Sitno nmal, mizerija, hahahahahhahahaa
     
  4. Jacy

    Jacy Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    9
    Lele se iznasmeav me potsetivte na eden uzasen sostanok sto skroz go zaboraviv .So eden decko od skajp se dopisuvav moze 1 god ,tipov od Sk raboti vo ambasada ,studiral vo stranstvo abe ok decko za muabet intelegenten mi sedese na net ama slikite na fb mu bea skoro uzas . I dojde nova god a ja vo depresija nesto ne mi bese periodot i vo stan so drustvo nisto posebno a toj mi kazuva ke bil doma sam so negovite i ako ne bilo problem ke dosol posle 12 da cestita .Mi stana malku pojasno nova god toj so negovite da doaga 50 km da mi cestita ama si vikam pa ako ne e ubav moze vo zivo e podobar .i aj da ne dolza m doaga toj kola ludnica abe koj go vidov crvena kravata ,sako nekoj bec znacka sto li mu bese zakacil auuuuuuuuuuuuuuu i seag se sramama dodeka pisuvam a najtragicno ja vikanav i edna devojak so bese vo stanot da neodam sama a ne mi e nekoja bliska drigarka ,i koga taa mi rece KOJ TI E MA OVOJ MUTAVIOT ? sakav da potonam .Anma aj od kultura otidovme vo edna diskoteka vlez zabranet sreka so drugarmi ja drzese abe 500 tel svrtev za da vlezem zas kaj ke go nosam zarem site da go vidat ?i koga na vrata drugarmi me preceka so ista recenica KOJ TI E OVOJ e stvarno bese kraj na svetot za mene i koga aj so ke pieme nie fino i lepo stok toj vika koka kola vozam abe uzassssssss izvadi aparatot ne proslika hahahahahahah i za pola sat magla ! Posle edna nedela ne sednuvava na net a koga pocnav da sednuvam mi vika kade si te nema vikam fativ decko i go trgnav i od skajp i od fb
     
    На sweet&girl, Safira26 и Aleks96 им се допаѓа ова.
  5. Koketa

    Koketa Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    7
    Аххх... имав еден катастрофален состанок пред околу 1 год кој никогаш не би можела да го заборавам ...тогаш ми идеше да плачам а сеа кога ќе ми текне прснувам од смеа :D
    Епа вака...се запознав со еден дечко нз ни како да го наречам на фб... океј ми изгледаше не беше нешто лош убава фаца ја имаше така плав со убави плави очи...Си се допишувавме скоро 6 месеци и слушавме и дечково ми се испофали јас ова јас она ја имам мн пари ваму ке те носам и што се уште не ми изназборе ! Ме напна ептен да се видиме да дојде во мој град,јас нејкев да се видам некако како да имав предчуство знаете женска интуиција :D Но другарка ми ме напна инекако ме натера...Да не одам само на состанокот ја повикав да дојде другарка ми со мене и дечко и демек ете и машко да не испадне некој си манијак тоа чудото ! И.... дојде тој ден само што излегов од такси мааа што ке го видам ! Ужасен,никаков еден кепец со една кошула старинска (дури и дедо ми не би ја облекол) на косата и налупал лак и направил еден патец на средина.. мајкееее мииииииииии ! Ми идеше да му ја здувнам одма ама немаше каде....Ме виде ! гррр реков што ке правам сега? Што ке рече другарка ми и дечко и а дури каде ли овој ке го носам во тој ехклузивен кафиќ! Кога го видоа прснаа од смеење и отидовме во еден забатален кафиќ кој што никој нема да не види од познативе...А оннннннн муабети никаквиии се смееше ко деген остај тоа ме излажа за годините ! Дечкото на другарка ми го прашува...,,Дечко колку год имаш? И он...31? WTF?????? |( Ќе паднев од столче... поседовме едно пола саат не можев да издржам и иде сметка за плаќање и вика...Извини а колку е сокчето????????????????????????? Му ја дадов фискалната и виде и толку пари извади точно од денар до денар само за неговиот пијалок! Излеговме и го откачив и му реков? Дечко знаеш ли што е ЏЕНТЛМЕН? И тој НЕ НЕ ЗНАМ А ШТО Е БАШ МЕ ИНТЕРЕСИРА? И јас грррррр но комент ! Му викам дечко сигурна сум дека си го знаеш патот од кај што си дојде а и таа твојата скапоцена кола кај што си ја паркирал за да не трошиш бензин до овде...И он а ќе те видам пак? Сакам да ми бидеш девојка? Не му одговорив ништо само знам дека не сум знаела како бегам од него и одма сум го избришала од фб од мсн од секаде дури и сум мењала број ! ФУЈЈ ! Девојки ви препорачувам да не одите на дате со дечки што сте ги запознале на фб или од не знам каде ! Одите само на сигурно :)
     
    На sweet&girl, tinka-mace, Anushka555 и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    hahahahahhahah sum se iznasmeala.
    jas .... odamna bese mozebi ima pominato 8-9 godini... togas mIRC aktuelno pisuvam so eden decko 3-4 meseci. On siminja dzvezdi ova ona, se opisuva... abe neznaes mislis deka e dectoto od sonistata.. I se dogovarame na sostanok i lugje on dojde.... Bese ... liCese na Pablo od mladi buntovnici ama 65 pati poruzen... mislam brzo posle toa p;ocna serijata....
    i sednavme na kafe i go prasav zasto lazel da izgledot i mi kaza deka mislel deka sum grda cim si se dopisuvam na msn.. Mi se stemni.. Pa poscnav da go lazam kako sum lezbejka, kako so mazite sum zavrsila ( a togas imav samo 14-15 god ) posle toa taman od veceto sakav da izbegam naidov na bratuced moj .. mu vikam begam on vika cek da te upoznaam so drugar eden ( drugarot iskoci Pablo ) samo poglednav i izbegav od kaficot...
    Za zal deckoto otvoril mobilara i go gledam skoro sekoj den, ama so navednata glava :(
     
    На sweet&girl, Alex.T, Lolo5 и 2 други им се допаѓа ова.
  7. tanje.love

    tanje.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    7
    :rofl: :rofl: :rofl: lele se iznasmeav :rofl: :rofl: :rofl:
     
  8. B.B.B

    B.B.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4


    хахахахха добро е како си издржала да го гледаш така келав дури 30 мин..хахах
     
  9. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Hi5 беше тогаш шема . Ме виде еден .. не знам како се викаше заборавив , а и не сакам да се потсетам . Ме аддна на мсн , се допишувавме , те свиѓам ми вика , сакам да те видам. И јас ајде , зашто да не , ширам познанства , па и не нешто повеќе . Идам јас .. висока , или ниска , не знам како да кажам .. 160 и нешто бев , дечкото .. не знам како да кажам , можеби беше 2-3 глави повисок , таков јада и беда( мајка ми вика вака за слаб човек ) .. коа му ја фатив џомка :D :D Бегав по дискотеки , се криев во вециња .. дечкото по мене ! И што е најтрагично , ме спаси дечкото што му раскинав ден пред тој .. :D :D Имам уште неколку вака кобно што завршиле , али многу ќе ја исполнам темава , а не сакам :D Бруки ..
     
    На Aleks96 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. tanje.love

    tanje.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    7
    Ех,и мене ми текна.. имав еден тип ама јас бев 14-15 год и демек одевме,ама кратко 2 недели 3 :rofl: хахха. и мене ми ближи роденденот и сеа незгодно да му кажам порано и му кажувам ден пред тоа, а роденденот мој во петок, и собрани ние во еден кафик и иде тој ама гревче неможе да го донесе поклонот :rofl: од што е тежок :lol: едно кесенце, и ајседевме со седевме што седевме ај да одиме на др место и ја излегувам и отварам тоа кесето, со да видам еден дезодоранс од 70-80 ден, јас не сум материјалист, но... :tmi: се изнервирав и за некое време си отидов, ама нервозна да не зборувам... после неколу дена шетам со другарки и го гледам и го викам настрана и викам не а бива ваа ај готово да биде, и он замислите ми вика и шо сакаш сеа точак ли да ти купам??? :$ леле ке умрев од срам ама и тоа помина. после ме помоли убаво ама нееееееее :D :D :D
     
    На Samomarija.056 и netclient им се допаѓа ова.
  11. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.403
    Пол:
    Женски
    Една другарка се запознала со некој тип на хи5 и муабети, ваму-таму и како двајцата слободни па да се запознаат. И она за да не иде сама му рекла имам слободна другарка ај да одиме 4ца земи другар. ххаа и така отидовме ние две на слеп состанок лелле кога дојдоа ужас. Седев со нив половина час и ми се јави еден другар за среќа и кога му кажав кај сум и дека ми треба спас и одма дојде. Овие кога го видоа се засрамија и си отидоа. После тоа другарка ми пак со тој се читала и овој ај пак да излеземе 4ца, земи ја другарка ти, таа манекенката ,а јас метар и жилет хаха. Таа отиде но јас не.
     
  12. lebarka

    lebarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    26
    :D се изнасмеав. Јас не можам да го заборавам состанокот со еден дечко на одмор пред 2 години. Ми се залепи типот како да се знаеме 100 години. И збори, и збори... А, јас гледам како да побегнам, ама не можам на другарка ми и се допаѓаше неговиот другар. Викам ајде чекај да му дадам шанса, ама ништо ама баш ништо не ми се допадна кај него. А јас отворам уста, тој ништо не ме разбира збори нешто друго. Плус почна да ме прашува кога планирам да се мажам. Рацете исто му беа груби како турпија за нозе :puke: Едвај се отарасив од него. Но, пред да се отарасам следните 3 дена ми ѕвонеше на секој час на телефон :fubar:
     
  13. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Не е баш состанок , ама може да се вброи во НАЈУЖАСНО .
    Требаше да излезам со еден дечко што го знаев од град, ама онака, само еднаш-двапати сме се виделе. Се слушнавме и ми вика ќе ме земе, се договоривме да дојде кај што живеам , пошто со кола бил договорено беше да го чекам на автобуска. И јас така скоцкана од глава до пети стојам одам на автобуската и гледам црвена кола, убава, паркирана, само таа на автобуска, јас точна како швајцарски часовник, и ни два ни три , си влегов во колата на сувозачко, си седнав и уште го барам појасот да го ставам. Се вртам, го гледам дечково, не ми е баш познат , ама си викам може не сум го запамтила добро. Кога гледам кај нозете ќеси ставени, некои ствари...и ми светна дека сум ја утнала колата...како стрела излегов и се сокрив зад трафиките. Кога гледам од продавница излегува една девојка, си влезе во колата и заминаа....каква тиква сум.
    Се бутнав во нечија кола, а да ме видеше девојката ќе си помислеше дека дечко и е јако швалериште, девоки по цел град го демнат. :D
    Жива срамота :D
     
    На 1Q84, Veta, thelittle17 и 36 други им се допаѓа ова.
  14. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    хахахахха лел сум се изнасмеала :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
    кај мене па на свадба се запознавме и тогаш ок дечко ми изгледасе ама не беше од мојот град и ај рече ке дојдам на кафе (1 месец идеше ) и кога конечно дојде (мајко моја) не се запре од фалење тоа не беше типично зборување туку кажуваше колку вреден бил колку работел па со какви не мотори се возел (демек со фалбата ке ме ќари) пффф врска немаше баш на фалби не паѓам иии на крај му текна ме баци тоа му беше 1 и последно излегување со мене (освен свадбата секако)
     
  15. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    ЛЕлееее леле колку се изнасмеав :D
    Имам јас повеќе ужасни состаноци ама ај ќе го раскажам најужасниот.
    Имаше еден тип, ме свиѓаше некое време, онака се имавме видено неколку пати ама ужасно беше грд и не ми се допаѓаше а нон стоп ме замараше за кафе и јас важи ајде ќе се договориме ова она, и еден ден се шетам јас низ центар и го сретнува и он почиња „ајде сеа идеме на кафе, нема да ми киднеш„ и буквално ме одвлечка, ај викам ќе поседам со него некоја минута и така треба да ми се јават другаркиве, и ок муабет си правме ова она, и му кажувам дека треба да идам ќе ми се јават другарките, договорот со нив беше да седнат негде и да ме викнат, и овие влагаат у истиот кафич ме гледаат со него и ми се згазија од смеење, и овој вика еј супер тука ти дојдоа другарките ќе поседиме уште хахаха јас вриштам! И незнам како се деси ова јас кажав некоја глупост и овој ми се смее демек ме заебава и као она ооо дои да те погалам а јас на крај на сепаре седната ќе паднам веќе и овој ми се доближува онака ме зграпчува и почиња да ме бацува во уста јааа ќе повратев здивев и му викам ај морам да си идам, и он ај ќе те испратам и јас идам натака и доаѓа по мене, и му викам уствари не си идам дома и он епа кај ќе идеш и го лажам нешо и ми вика епа ај и ја ќе дојдам и му реков неможе и си влегов у такси се изгубив веднаш. Другарките уште ме реметат за ова!
    После тоа доаѓаше неколку пати во школо, и сум стоела на метар од него да не му текне пак да ми напраи нешо слично :@
    Едвај се откачив од него го извреѓав убаво и му кажав дека дечко сум си фатила!
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  16. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Еден дечко ме трујаше да излеземе долго време и по долго давење се согласив .
    Излеговме ,седнавме во една слаткарница и настана тишина која ме убиваше .
    типот ме молеше да излеземе а кога излеговме збор не изусти ,молчеше
    само кога ќе го прашав даваше краток одговор и воопшто не ме погледна во очи , му се тресеа рацете кога ја земаше чашата со сок , ја турна чашата несакајќи , се накапи со чоколадо на блузата лост кејс .
    И така цело време тој ваков :$ јас ваква |( и дојде време да си одиме дома и ми прашува дали да ме испрател за да сме си помуабетеле уште малку и јас му реков :- Оти ти многу си по муабето :D
    и се насмеа си замина . Си одам дома стасуваат пораки леле преубо си поминал вака така ,морало пак да сме излезеле заедно ,мислел дека можи да има нешто меѓу нас и јас му одговорив:
    Да ми кажеше дека нема да ми правиш муабет барем весник да си земев :D
    После тоа го одбив за излегување неколку пати , се откажа и типот не ми прави муабет до ден денес.
    Сега ми е смешно ,тогаш бев дисапоинтед од машкиот пол воопшто :D
     
    На Lolo5, soffce, Trxmx и 6 други им се допаѓа ова.
  17. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    стварно смешен состанок сигурно премногу ти е било глупо ама ме изнасмеа :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    738
    Се запознав случајно со еден дечко, Скопјанец, 2-3 пати се погодивме излезени на исти места, па муабет безврска, ова-она, симпатичен дечко, разменавме броеви и ај како да излезиме заедно. Ми остави добар впечаток тие неколку пати кога се видовме, фин дечко, мирен, образован, интелегентен. Уште кога ми се јави првиот пат за излегување, сфатив дека нешто не штима во приказната, ама ај реков можи грешка сум, сепак во живо го знам не ќе да е таков. Значи мирниот, фин, образован дечко се јавува и вика: "Мала, кај да те соберам, идеме у еден ресторант, мои блиски луѓе па потоа...( не знам, не се сеќавам која дискотека, не е ни битно). Се дотерав, се пицнав се средив, слегувам пред зграда што да видам: ме чека во колата со другар му, музика до даске брате, басот трешти, тој окезен од 6ка до 6ка. Ај подголтнав малце, реков се дотера сега, излезе од дома терај, па да видиме што чудо ќе биди ова. Одиме во ресторанов, газдата нормално другар со чоеков, влегуваме и тука - автоматски масовно паѓање на газ од цела кафана. Го седнаа на чело, екипата блиска врхунац: другаров што беше со него кога ме земаа, 3ца над 40 години најверојатно новопечени бизнисмени, и 2 кокошки со искубани надградби за коса и вокабулар кој се состоеше од : да, не и неартикулисани звуци кои требаше да претставуваат смеење на секоја глупост што ќе ја треснеа горенаведените. И да, скоро голи беа. Па тука имаше моменти од типот на: Шо пие кафаната од мене, па враќање на нарачки оти не се како што треба и нема јадењето ни вкус ни мирис, или донеси што ти нарачувам или воопшто не носи. Па се прибра музиката до нас, па виолинче на уво, па фаци до типот: О бате ова песма дира у срце... па летаа евра, на маса немој молимте исклучиво Џони се пие....муабет во стилот, за матурата на сестра ми, цел Аеродром блокиран беше, да се знае на кој ќерка матурирала....
    Искрено само уште златен ланец од подебелите фалеше за сликата да беше комплетна. Останав одвај еден сат, ја резервирав другарка ми да ми се јави да ме вади наводно итно и требам, му ја спраштив со висок старт. После некое време дознав дека уствари татко на дечково бил некој си к*р фактор во Скопје. Браво за татково, одличен сељак створил. |(
     
    На sweet&girl, thelittle17, Opeth1986 и 25 други им се допаѓа ова.
  19. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Hе можев да се сетам на некој баш ужасен состанок,но ајде ке напишам според мене-ужасните ]:) Hезнам колку години имав,14 мислам,и ми се допагаше едно момче,и се решивме да се "фатиме" и живеевме прилично блиску :?: плус и беше братучед на другарка ми,и јас се средив излегувам и типов дојде со колата од татко му,намирисан со бондаж,гел,абе тип-топ,дури и вегите ги искубил за мене :headbang: :D и влегувам јас в кола и овај кај си ма цуцо :$ :rofl: речникот беше не дај боже :nod: и отидовме некаде кај плажите,и овај збори ли збори,и ми кажува дека никогаш не бакнал на никоја,а јас имав еден пред тоа,овај втор ми беше,и јас се доближувам да го бакнам и овај со километар ја отворил устата :rofl: и ајде бидна работата,после ми се здосади,се залепи ко лепак на мене,па раскинавме,па се смиривме,па пак раскинавме и срекна сум што не останав со него :) друг случај мислам имам спомнато,излегов со еден,се знаевме од порано,и си седнавме на една лединка,и овај си игра игри на моб,и ништо не се случи,и после му пуштив порака дека е готово :wasntme:
     
    На Alex.T и Aleks96 им се допаѓа ова.
  20. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    сите мои другарки беа во врска со сите негови другари и као останавме само ние двајце слободни и се најдовме само муабетивме и кога дојде време да ме бакне ме бакна во образот и што е најинтересно "врската" траеше точно 2,5 дена го излажав дека од дома не ми даваат дечно а нема везе. јбг 16 годишно теле сум била :D