1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најужасен состанок

Дискусија во 'Врски' започната од Trendafilka, 26 февруари 2010.

  1. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.033
    Допаѓања:
    26.564
    Можно е некој келнер да ме урочува од таму.
    Треба да си идам на бајарица. Сеа ќе се активирам по тие темите :D
     
    На cresa-jagoda и piksooki им се допаѓа ова.
  2. LovelyGirl3

    LovelyGirl3 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2013
    Пораки:
    1.352
    Допаѓања:
    10.447
    Пол:
    Женски
    И јас малце ко да дадов некому лажна надеж ама јас си се тешам со тоа дека му дадов шанса. :D

    Ова беше кога бев средно.
    Во исто училиште учевме, тој една година помлад од мене. Јас пријателски настроена со секого и со него имав здраво, како си итн. Тој не знам како си го протумачил тоа почна да ми пишува, и да ме вика на состанок.
    Го одбивам еднаш, два пати а не сакав дрско да го одбијам зошто иста смена секој ден се гледавме.
    И сеа за третава покана ми вика утре во 20 часот таму и таму „да си се нацртала“. И ја бев као ??? ама не му дадов дефинитивен одговор.
    Утредента во 20:15 ми врти на телефон ми вика кај си те чекам. И ја бев као па не ти дадов потврден одговор.. и ми падна жал и си викам ајде пола саат на кафе ќе издржам. И ми тераше муабети како „ја сум се срамела“ следниот состанок ќе гледал да биде позабавен не знам што да сум се опуштела бев као (facepalm)(facepalm)
    И по пола саат му реков дека треба да одам некаде и се разделивме.
    И пак ми пишуваше ама му реков сум фатила дечко, и ме избриша од фб, прекина да ми вика здраво и толку со него.
     
    На sweet&girl, AgentGinger, Elen4e_sonce и 5 други им се допаѓа ова.
  3. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.080
    Пол:
    Женски
    Претпоставувам дека се работи за полнолетен дечко ( бидејќи возел кола нели ) но , што ако скоро изгубил работа ? Или зел кредит за да купи кола / реновира дома ?Тоа што еднаш се случило , не мора да значи дека пак ќе се случи :) . И за маж ми викаа дека е " клошар " затоа што куќата каде живееме немаше фасада до пред 2 недели , спратот негов имаше само еден кревет , мало масиче и табуретче за седење . Денес , фала богу , го средивме нашиот спрат и куќата си доби фасада . Се во свое време . Можеби човекот нема стабилна работа , ии не може да земе кредит , му доцни плата итн . Не суди без да знаеш :) .
    Исти сме :rofl: . Колку се имам јас бламорано со паѓање , не си тешка толку :rofl: . Не само на дејт , туку и во училиште , во бус , на улица ... (facepalm) Ти супер си :D .
     
    На piksooki и GirlRose им се допаѓа ова.
  4. LovelyGirl3

    LovelyGirl3 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2013
    Пораки:
    1.352
    Допаѓања:
    10.447
    Пол:
    Женски
    Почнаја да ми се враќаат работите кога ја отворив темава.

    Порано со другарки бевме излезени во кафич, имаше журка и дојдоја дечковци кои беа другари со една од моите другарки. И не знам како се деси јас и еден дечко игравме ама пријателски ништо посебно, и веќе накај 1 и пол сакав да си одам дома и му викам ајде чао си одам дома. Ме прашува како ќе одам и му кажав пешки зошто живеам блиску.
    Ми вика јас ќе те попратам, одбив ама почна да ме убедува и си викам ајде, ако толку сака нека ме попрати до дома.

    И одиме, по пат имаше паркирани коли и одеднаш ме залепува за една и проба да ме залапа. Јас почнав да му се дерам да се тргне и ми вика
    "Што мислеше ти дека ќе се случи овде" у смисол сум била должна да ме залапа заради тоа што ме напна да ме попрати (ја си мислев другарски) и јас прифатив.

    Ме држеше за кола залепена, јас прв пат во животот се осетив беспомошна. Знаев дека единствено ќе се ослободам ако ја смирев ситуацијата, зошто беше агресивен и пијан. Пројдоја луѓе и он сфати у каква ситуација е, ме пушти и му реков ќе се видиме утре колку да ме пушти и заминав.

    Еден дечко, висок убав едно 3-4 години постар навидум ептен шармантен, келнер во кафичот каде што одев, ме повика на состанок после смена.

    Јас секако прифатив.
    Малку ми филозофираше со муабетите, ама барем течеше разговорот.

    По пола саат почна да напнува да наручал пица и кај него во стан да сме оделе на филм. Знаете на што мислеше. Го одбив неколку пати.

    Потоа почна да ми кажува дека имал другарка за секс во моментов, но доколку јас би му била девојка, тој ќе прекинел со "активностите" со неа. Почнав да се шокирам од текот на муабетот ама не изреагирав никако.

    Подоцна почна да ме прашува дали сум била невина или неговиот термин "скината". Му кажав дека не е негова работа ама невина сум.
    Ми кажа дека слушнал подруго од страна на мојот бивши дека ме скинал на 14 години и божем не сум го задоволувала и ми раскинал. Бев во шок од ова што го слушнав бидејќи имав 18 а навистина сеуште бев невина.

    Во моментот почнав да го убедувам дека не е вистина и тој ми кажа дека ми верувал, но доколку јас и он би биле во врска он ќе очекувал од мене секс.

    Дури почна да ми прави муабети дека првиот пат ќе ме болело, после тоа убаво ќе ми било, ама важно од почеток ми кажа дека очекува од нашата врска секс, и не му се чека.

    Се ова од едно кафе!!! Преплавена од се што се изнаслушав, станав од кафето и си заминав и го ставив на mute и не му враќав на ниедна порака. Пишуваше уште една недела и се откажа.
     
    Последна измена од модератор: 25 мај 2020
    На sweet&girl, AgentGinger, Limpan и 9 други им се допаѓа ова.
  5. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.118
    Пол:
    Женски
    Се сетив на една случка мноогу одамна, пред некои 12-13 години... се допишував со еден лик долг период ( се запознавме на форум и претходно се имавме видено на групни собири, не беше сосема непознат ) НА МСН ( кој памти, памти ) и дојде време за прв состанок официјален, ама дека бевме од различен град ајде му реков он да дојде во мојот град, некако ми беше посигурно, и да пиеме кафе, планот беше само к а ф е, максимум саат два и секој по свој пат.
    И дојде он, и кога дојде сфатив дека во живо и кога сме сами воопшто не ме привлекува, не беше мој тип, муабетот воопшто не ни одеше, се беше едноставно awkward и едвај чекав да завршиме со кафето и да си оди дома.
    Арно ама нему му се седеше уште и јас дека не можев директно да му кажам да оди пробував некако суптилно, му реков ајде ќе шетаме накај автобуска и таман ќе си фатиш автобус од таму. :lol:
    Стигнавме на автобуска, он намерно го пропушти автобусот само за да остане подолго, а замислете следниот автобус до неговиот град беше после 3 саати. И цели 3 саати седевме, он мислеше дека нешто ќе се случи веројатно ама немаше шанса и гледав во една точка цели 3 саати и времето никако не поминуваше. Господинот намерно го пропушти и тој автобус и јас веќе немав намера да седам со него, изглумев дека мајка ми ме бара итно дома и си заминав. :?:
    :u::emo:
     
    На Elen4e_sonce, Hellobeautiful, lovestoneddd и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Зошто бе нема парична казна или не знам некаква дисциплинска, за глупоќа и сељачана :rofl:
     
    На Nevenche26, lovestoneddd и LovelyGirl3 им се допаѓа ова.
  7. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Ни еден состанок не го гледам како лош, уште помалку 'ужасен' состанок.
    Сетоа тоа го гледам како: Запознавање на различни луѓе.
     
    На AgentGinger, thelittle17, Different7 и 5 други им се допаѓа ова.
  8. Ygritte

    Ygritte Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 април 2015
    Пораки:
    2.167
    Допаѓања:
    26.232
    Пол:
    Женски
    Најужасен состанок ...Со мм, се знаевме 2-3 недели и ајде ќе излеземе заедно на вечера. Цел живот фустани носам само по свадби, таа вечер облеков фустан и штикли. Бевме на вечера, и се враќаме кон кола, и ми вика, додека да дојдеш ти до кола, јас ќе тркнам да ја земам, зш сокачево не е направено, не може со штикли да одиш. Човеков се оддалечи од мене 2 чекори, мене ми се заглави штиклата помеѓу ивичњакот и тротоарот, се спружив колку долга толку широка :worried: кога тогаш не ме остави, никогаш и нема :wasntme:
     
    На Indiegurl, AgentGinger, Veta и 32 други им се допаѓа ова.
  9. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.033
    Допаѓања:
    26.564
    @CrazyGirl15 @Maro87
    Да се апдејтирам.
    Вчера на дождот како се клизнав нешто невидено. Сега и кичма и се живо ме боле. Ама можно е да сум ќора.
     
    На thelittle17, Different7, AAKG и 9 други им се допаѓа ова.
  10. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Лелеее бре аман...
     
    На GirlRose и Regina.Phalange им се допаѓа ова.
  11. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.080
    Пол:
    Женски
    Не си ќора , само си малку така clumsy .. Јас како се имам испружено во бус - хармоника , тоа беше хит :rofl:
     
    На thelittle17, Ygritte, Alex.T и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.613
    Допаѓања:
    36.909
    Пол:
    Машки
    Не си единствена, да знаеш. До сега два пати се имам искршено со девојки. Не беше на прв дејт, ама срамот ист е.

    Првиот пат одевме по едни мокри камени плочки на одмор, со апостолки. Удолница беше и не знам што изигравав, ама како се лизнав и право на газ. И извикав јако: "Офффф газоооот". :rofl::rofl::rofl:
    Таа не знаеше дали да се смее, дали да ми помогне да станам.
    После дома, што да видиме, левиот газ цел модар ми беше, па ајде го мачкаше со некои креми, да поминел. 2 недели на газ не можев да седнам. Којзнае народот што си мислеше... :D
     
    На sweet&girl, Indiegurl, AgentGinger и 18 други им се допаѓа ова.
  13. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.033
    Допаѓања:
    26.564
    Љубов на прво видување на газот :inlove:
     
    На AgentGinger, Elen4e_sonce, Different7 и 3 други им се допаѓа ова.
  14. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    @irrelevant ми го продолжи животот :rofl::rofl:
     
    На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Sexychica

    Sexychica Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2012
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    77
    Значи не. Не сакаше да даде пари (facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm) За жал не ја доловив убаво случката а и не го познавате каков карактер е .. :)
     
    На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    Пред да се фатам со првиот дечко, се мислев меѓу него и еден друг. Не можев да се одлучам и пробував да ги запознаам да видам кој ми одговара повеќе.
    Двајцата ме викнаа да идеме на театар истиот ден, а јас им реков да и на двајцата :rofl: На крај му откажав на едниот му реков дека другарката ме викнала и не сум можела да ја одбијам а таа го викнала другиот.

    Ова ми останало навика и како повозрасна:bandit:
     
    На thelittle17 и buba4e89 им се допаѓа ова.
  17. *Amethyst*

    *Amethyst* Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    1.642
    Допаѓања:
    9.466
    Пол:
    Женски
    Од моја гледна точка верувам дека е ликот таков, имам другарки што излегле со типци со сличен карактер да биде уште посмешно и паклите цигари им ги зимале :rofl:
    Баш се смеевме со една другарка, вика пред да влеземе у кафиќ и двајцата си купивме цигари и типот неговата пакла у јакна и од нејзини и зимал и на крај пошто малку останале у пакла и ја зел паклата :tmi:
    мене ми е смешно ама зошто не сум пушач, да сум пушач би се напнала :rofl:

    ЈАс сум за тоа, доколку ете некој нема пари поготово машките да не се срамат туку нека предложат ако ништо друго некоја прошетка низ град/кеј/парк/маало... има места за дејтови не мора до толку стриктно да биде кафе у кафиќ. 8)
     
    На Hellobeautiful, Opeth1986, lovestoneddd и 3 други им се допаѓа ова.
  18. laurus nobilis

    laurus nobilis Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2020
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    Кога видов дека постои темава решив да споделам и јас едно creepy искуство :) Имам повеќе вакви дешавки па ќе пробам повремено да ги споделувам.

    Не беше мој дејт туку на другарка. Дента кога бевме на факс ми спомна дека се допишувала со некој тип и се договорила после предавања да оди на кафе со типов, му дала број ама и било ептен незгодно како за прв пат да се сретне со непознат, па ај да правам друштво. Тоа време немаше јаки телефони како сега и на нет можеше само да се вклучиш на компјутер. И ја прашувам што тип е дечково што треба да се сретне, како изгледа, што се бави чисто да ми сподели инфо и што ја импресионирало да стигне до кафе. Она ми даваше некој чудни описи и и викам ништо после предавања идеме во интернет кафе да ми го покажеш да видам со што човек идеш да се упознаваш. И одиме ние она ми покажува и што да видам... Типов ептен чуден. Имаше некој чудни слики во молерска опрема, беше келав и далеку далеку постар од другарка ми плус и по разговорите што ми ги покажа не знам како се осмелила да се најде со него а не па број да остава... И кажав искрено што мислам од прва и гледам другаркава почна да се колеба во врска со типов. Ама веќе договорено и и беше глупо да откаже. Викам ајде ок ќе дојдам да ти правам друштво.

    Договоров да се чекаат им беше пред пекара ЖуЖу (не знам дали уште постои, што беше лоцирано пред ГТЦ). Дојде време да се сретнат, типов касни доста време, ние две чекаме и гледаме лево десно да не наиде некој келав тип. И оп звони по некое време телефонот. Другаркава се јавува и го прашува кај е. Типов нервозен почна да и се дере зошто не дошла сама, видел дека чека со уште една другарка. Како така она му рекла дека ќе пијат кафе на само, а она дошла со другарка. Јас слушам како и се дере по телефон и се вртам да видам од кај не гледа. Крв ми се заледи, гледам наоколу нема келав тип нигде :D Се осетив ко некој преку снајпер да не мерка ко сцената од филмот Leon the profesional :) И манијаков ја замараше едно 10 мин зошто не дошла сама, па не опишува што носиме на себе... другаркава му вика ете не сум сама појави се чим ме гледаш јас тебе не те гледам никаде. Овој се дере ли се дере, почна да звучи агресивно.. Имав чувство дека работава излегува од контрола и го земав телефонот од рака на другаркава и му спуштив, а неа грабање за рака и трчаме да не нема. Ми требаше некое време да дојдам при себе од се што испослушав, од ситуацијата што не снајде и од типов што го видов на нет кога ми го покажа. И реков да му го блокира бројот и сместа да прекине секаков контакт со него и да не се потценува во иднина да се среќава со било кој од нет.
     
    На sweet&girl, AgentGinger, Elen4e_sonce и 17 други им се допаѓа ова.
  19. Alex.T

    Alex.T Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2018
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    188
    Пол:
    Машки
    Многу е битно во текстовиве да се напише колку години имале главните личности :)
    Не е исто некаква глупост да се направи на 15 и на 35 години.
     
    На AgentGinger, tinka-mace, thelittle17 и 4 други им се допаѓа ова.
  20. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Ај бе пишувајте да се смеам :D
     
    На Alex.T, edna_malecka, Vitaly и 4 други им се допаѓа ова.