1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најужасен состанок

Дискусија во 'Врски' започната од Trendafilka, 26 февруари 2010.

  1. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.961
    Допаѓања:
    8.687
    Пол:
    Женски
    @edna_malecka толку ум му било дадено, шо му замеруваш.. :rofl:
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Не беше баш состанок, ама ај. Бев кај дечко ми дома, веќе неколку месеци бевме заедно, се знаев со неговите и сѐ тоа, ама уште не се знаев сосо пошироката фамилија. Седнуваме да јадеме двајцата, гравче манџа. Изедов една чинија и како за беља ми се јадеше уште. Срам не срам, си побарав репете. Таман да ја сркнам првата лажица од втората чинија гравче, некој заѕвони на врата. Кога се отвори вратата, баба му, вујко му, вујна му, братучетката, абе ситее. У грло ми застана јадењето и секако дека одма викам аа ја се најадов, нема врска шо стоеше полна чинија. :wasntme:
     
    На Puffy2019, Hellobeautiful, chocolateheart и 8 други им се допаѓа ова.
  3. Elen4e_sonce

    Elen4e_sonce Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2016
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    630
    Пол:
    Женски
    Како не им се погодат на вакви машки од оние женските што не земаат денар со нив на состанок, очекувајќи дека машкото се ќе плати. Да знам што би правеле во таква ситуација :D
     
    На thelittle17, pikabu5, martovsko cveke и 7 други им се допаѓа ова.
  4. BrainDamage

    BrainDamage Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2019
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    198
    Пол:
    Машки
     
  5. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.642
    Пол:
    Женски
    :D :D Почнавме со модерни изговори.
     
    На Ivanna23., Bellaa1234, tinka-mace и 2 други им се допаѓа ова.
  6. BrainDamage

    BrainDamage Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2019
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    198
    Пол:
    Машки
    Ја сум машко,после листање на сите страни ако не тролате со постовите се пукнав од смеење и не ми се верува хахахаха...Какви ги има ајде ::D:D:D
     
    На Mnik, thelittle17, Bitter-Sweet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Nevenche26

    Nevenche26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2019
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    2.476
    Пол:
    Женски
    А сега ми текна имам уште еден легендарен дејт.
    Имено, се знаевме со дечкото од претходно, ама онака едно здраво, беше еден период во странство и додека беше таму се допишувавме и ај кога се врати после 1 месец ќе одиме на кафе. Седнуваме, вака фин, интересен, смешен, муабет како песна. Идат двајца дечки, седнуваат позади нас, ама не не видоа нас. Мангупов со мене дека нели "пресмешен", ми вика чекај малце сега, не се плаши. Вади џебно ноже, го отвара и на сред кафич (среќа празен, само 3/4 маси полни) оди на дечково позади мене му го става на врат и му вика "немој веќе да си ја погледнал жена ми, ок?" Јас повеќе исплашена во живот не бев, луѓево од другиве маси станаа, кој да бега, кој да го брани :sweat::x и типов со очите нагоре го погледнува и почнуваат да се смеат, се знаеле, демек јака смешка направил мафијашов, а јас незнаев дали да копам во подот под мене и да се кријам или да трчам до кола и да бегам ОД СРАМ:whew: ај помина тоа, станавме после некоја минута, си одиме накај колите и поминуваме покрај друг кафич. Ми вика чекај малце и ај застанав, после 2-3 минути иде од внатре со девојче некое, зборат тука на страна, не не ни запознава и му текна дека сум тука и ми вика еј дојди запознај ја ЖЕНА МИ и јас као WTF? незнаев дали да подадам рака од едно глупо чувство и девојкава ме стрела со поглед, јас веќе си реков полошо од ова неможе да е. И се смеат тука двајцата демек абе сестра ми е и типкава ми се врти со муабетот, "немој да си го повредила брат ми, ќе те прегазам" . :bandit::bandit: и веќе мене ми беше капак на чудната вечер, неможев да преќутам и и одговорив "уживај Водервомен, секако веќе немам намера да се гледам со него, немам среќа да си ми золва" . Си отидов дома и седнав го блокирав од сегде и ајт. Психо до психо. Сега ми е смешно, тогаш ми се плачеше од глупости.:rofl::rofl:
     
    На BrainDamage, sweet&girl, tamche995 и 59 други им се допаѓа ова.
  8. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Јас тука ќе бегав одма дур ме држат нозе.:worried:
     
    На Tajnaotrovna, thelittle17, Hellobeautiful и 11 други им се допаѓа ова.
  9. martovsko cveke

    martovsko cveke Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2017
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Женски
    Ова моево не е ужасен состанок ,ами глупост ....Имав дечко со кој бев веќе неколку години ,и така едно зимо стоиме пред дискотека и чекаме за влез.Беше огромна гужва. Тој купи карти се врати и чекаме на ред. Арно ама мене мк се виде долго чекањето и као дај картите јас ќе те водам. Ги земам картите и као го фаќам за рака ,се буткам и стигнувам до врата ,давам карти ...малку ме зачуди тој на врата што чудно ме погледна ,напрај фаца и заврте со глава, иначе добро ме знаеше. И така јас влегувам и наеднаш го оптегнувсм за рака и се вртам.. ,ете гледаш како се влегува. И ме стаписа за рака држам некое друго дете ,и тоа многу помало од мене. И така зачудена му викам ,чек сеа кој си ти од кај излезе? Вика абе ти ме зграпчи за рака и не ме пушти и така еве ме и напрај некоја невина фаца,...фала што ме внесе.....Се вртам дечко ми го нема нигде ,чекам го нема и ај излегувам по него , на врата тој ми вика е кај си го остави новиот дечко..? Абе грешка туку сеа Х шо ке рече.Се враќам овој лут ,пошо му ја земав картата морал пак карта да купува и коментарот ,..јас стојам до неа а она си го фати детето за рака и го завлечка .....Он колку беше лут јас пак се утепав од смеа..а башка после тоа сите го зезаа..хаха за девојка му и крцкалчето...а на крцкалчето он му плати карта ..хсха бруки.
     
    На sweet&girl, Sifinida, TrinityNeo и 49 други им се допаѓа ова.
  10. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    @Nevenche26
    Овој Полат да будем, Долина на Волците ќе сте снимеле. :D
     
    На thelittle17, pikabu5, eliesaab и 6 други им се допаѓа ова.
  11. Milobebence

    Milobebence Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    4.329
    Допаѓања:
    91.526
    Пол:
    Женски
    :rofl: :rofl: :rofl: ова јако беше
    @Nevenche26 дечково хорор:emo:
     
    На Tajnaotrovna, Frosty!, Nevenche26 и 2 други им се допаѓа ова.
  12. Nevenche26

    Nevenche26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2019
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    2.476
    Пол:
    Женски
    Ќе си му изродев дечиња мафијашчиња или газачи на золва-болва :rofl::inlove:
     
    На Kate Rina 93, Annora, eliesaab и 4 други им се допаѓа ова.
  13. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.089
    Пол:
    Женски
    Прв состанок, а вика „ЖЕНА МИ“... Каков простотилак! Јас уште веднаш ќе си платев сметка и ќе си заминев, а нему ќе му го покажев местото и ќе му речев „Искрено ја жалам таа што ќе ти биде жена!“
     
    На Ivanna23., Tajnaotrovna, Justicija и 6 други им се допаѓа ова.
  14. chocolateheart

    chocolateheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    777
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl:

    Ме потсети на слична ситуација, само што немав ваков директен контакт со татко ми.
    Исто имав дечко кој што беше прв и ќе им кажев на домашните, ама сакав да помине време. Се шетаме ние, ја разгледувам околината и кога гледам татко ми и брат ми во кафич, а тоа мнооогу ретко се случува. А јас веќе пред кафичот. :whew:
    Ни две, ни три, лево од мене имаше едно тунелче меѓу две згради, ја пуштам раката на дечкото и летнав таму со брзина на светлината. Иде дечково по некоја секунда по мене и вика “Што ти стана, мислиш пиштол ти вперија“. Којзнае што си помислил во тој момент. Будалетинка. :rofl::rofl:
    После некоја недела морав да го поканам на еден настан и тогаш моиве дознаа дека имам дечко. До ден денес уште не знам дали татко ми ја видел таа сцена.
     
    На Ivanna23., emiliana, CrazyGirl15 и 10 други им се допаѓа ова.
  15. Frosty!

    Frosty! Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2018
    Пораки:
    1.111
    Допаѓања:
    3.635
    Пол:
    Женски
    Умираммм...солзи ми потекоа уште кај ножето.
     
    На Осе, thelittle17, Ivanna23. и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Nevenche26

    Nevenche26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2019
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    2.476
    Пол:
    Женски
    А уште посмешно да ти е, после 2/3 недели на една другарка и ја раскажувам дешавкава и кажувам кој е дечково и ми вика "го знам, бивши ми е, ти добра си, мене прстен ми даде на трет дејт итоа златен, за после 3 гледања да го снема, ама битно прстенот ми остана, си го сменив, си се частев трењерки од пропадната љубов" :rofl::rofl::rofl::rofl: она барем прстен добила, јас само трауми :rofl::rofl::rofl::rofl:
     
    На sweet&girl, butterfly6223, душленце и 35 други им се допаѓа ова.
  17. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    41.821
    Пол:
    Женски
    Ама како можи бе, секогаш се кај шо најмалку очекуваш. :rofl:
    Никогаш нема да ја заборам фацата на дечкото, си остана сам на клупа а јас заминав со татко ми без да му речам чао.

    А со сегашниот дечко чекавме да помини 12 сатот за да официјализираме врска на убав датум. Погодете кој шеташе во 12 на полноќ?
    Уште се зафркаваме дека врската си ја започнавме јас, тој и татко ми.
    Си годи моменти без промаш.
     
    Последна измена: 8 јануари 2021
    На emiliana, honey.11, Bellaa1234 и 5 други им се допаѓа ова.
  18. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Лелеееее:rofl:
    Нека трепкааа урлааам :rofl:
     
    На thelittle17 и Nevenche26 им се допаѓа ова.
  19. Ivanna23.

    Ivanna23. Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2019
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    1.020
    Пол:
    Женски
    Како до сега не сум го видела :D:D:D:D мислам ова е крај, нема што повеќе да се пишува во темата овој го прободе дното :rofl::rofl::rofl::rofl:
     
    На Mr.Mary, thelittle17, Alex.T и 5 други им се допаѓа ова.
  20. burthdaykake

    burthdaykake Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2020
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    2.328
    Пол:
    Женски
    Ох, мислев немам најужасен али сеа ми текна.
    У средно јас хаоскињата што бев, се молев, се тегнев со симпатијата за дејт и држ-недај се договоривме да идеме на кафе после часови... Јас, сабајлето нешто као се средив, фалабогу шминка не ставив, ама затоа локна ми вриштеше. :*
    Дента, ко за беља, врнеше еден пороен дожд, абе истури! Јас, целата така у шок, што ли бидна со локните стигнав во кафичот. Каснев пола саат, дека чекав 10 минути во школо да прекине дождот и видов-не видов, си тргнав по дожд. Нема врска, се гушкаме со симпатијата и му викам "Лелеее, да не ме чекаше многу?", а тој "Да" само ми рече. Уште тука пропаднав у земја. Седнувам јас и прво прашање од симпатијата беше "Пушиш?" и јас нешо си мислам (не знам со кој памет) ќе го освојам со смислата за хумор и викам "Зависи што хехе". Ооо, кога ме погледна бледо, ми светна што треснав ама тоа беше.
    Дечкото реално фин беше. Збореше, а јас се смеев како блесава од срам. После саат време ми се примоча и ох-боже, СРАМ МИ БЕШЕ ДА ОТИДАМ ДО ВЕЦЕ. Иии, собрав храброст и отидов до тоалетот. Ама... АМА, прозори имаше големи за внатре, а ние седевме на терасата која беше нешто како затворена ама не беше внатре и место преку врата, јас влегов преку прозор т.е се лупнав. Се свртев иста секунда да видам симпатијава дали ме видел, но за среќа си гледаше во телефон.
    Седевме уште еден саат, он си збореше, јас нешто ќе се надоврзев... Станавме, си се испративме до автобуска, се гушнавме за чао и втор дејт немавме. Аа многу ми се свиѓаше, али тоа е ;(...
     
    На sweet&girl, Dance27, Ivanna23. и 16 други им се допаѓа ова.