1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најужасен состанок

Дискусија во 'Врски' започната од Trendafilka, 26 февруари 2010.

  1. Mięta

    Mięta Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2021
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    6.357
    Пол:
    Машки
    Ајде да раскажам една случка во која јас сум виновниот што беше ужасно. Четврта средно бев, бев момче кое сака поекстремна музика и убава книжевност (нели, belles-lettres) и си живеев во свој свет во кој несреќно си мечтаев по убавите нешта во животот и нели, како дете вљубено во литературата немав баш среќа во стварниот живот. Имав познаник кој одеше со една девојка 4-5 години, беа една година постари од мене. Девојчето го знаев само преку него, никогаш немавме седнато заедно или нешто, туку само на здраво преку него. И тие прекинале во меѓувреме. Кога бев четврта средно, ме додаде таа на фејсбук и ок, ја прифатив. Ми пишува, еј, јас сум таа и таа, бившата на тој, ти текнува? Си заправивме муабет и ми вика - јас студирам во странство, во јануари ќе се вратам во Скопје и дали би сакал да одиме на пиво? Секако, отидовме, ок беше, јас збунет како и секогаш. Проаѓаат неколку дена и ме викна кај нејзе, правела забава и ме викна саат време пред да ѝ дојде друштвото. Отидов, таа прекрасна како и секогаш и седнавме пиевме кај нејзе. Проаѓа време, јас станувам посрамежлив и посрамежлив и не знаев што да правам. И како што напоменав, јас тогаш сакав поекстремна музика и бев edgy и ѝ реков на девојката, а дали ја знаеш страната bestgore? (не мора да ја проверите, ве уверувам). И не ја знаеше и јас таков зелен, ѝ ја покажувам. Нормално, не ѝ се допадна. Стана чудна атмосфера и си отидов, нормално. Колку бев глупав и зелен. :))
     
    На tina2018, edna_malecka, Hellobeautiful и 5 други им се допаѓа ова.
  2. Bezimenka90

    Bezimenka90 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.756
    Допаѓања:
    17.251
    Пол:
    Женски
    Well that escalated quickly :D
     
    На sweet&girl, FridaodaMk, busybee и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Mięta

    Mięta Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2021
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    6.357
    Пол:
    Машки
    Колку што ми е жал затоа што девојката беше (уште е) прекрасна, кул и фина, толку и ми е смешно што се случи. :D
     
    На tina2018 и Bezimenka90 им се допаѓа ова.
  4. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    1.951
    Допаѓања:
    8.187
    Пол:
    Машки
    Прв утепан дејт. Еден период имав некои алергиски, или незнам шо, мигрени што ми доаѓаа наеднаш и ми остануваа по неколку дена. Пред да се најдеме со девојката ме фати мигрена. Едвај издржав. Кога станавме ми се слоши. Од трафиката кај Холидеј ин купив кока кола за да ми олесни. Девојката не ми веруваше и мислеше дека сум пијан цело време, дури ме испрати на автобуска и чекаше со мене дур да фатам бус. Искочиме уште неколку пати, останавме пријатели. Ден денес тврди и раскажува дека сум бил пијан таа вечер.

    Втор утепан дејт.
    Идам со другари у Белград. Имав и таму друштво. Со една девојка од таму си контактиравме често и дур бевме таму искачавме сите заедно (двете друштва) по цели денови. На иницијатива на девојката се договоривме да идеме на вечера. Јас си го земав цело мое друштво онака ко што бевме безвезе туристички облечени за шетање и се избацивме така во ресторанот. Србинкава седи сама, на маса за двајца, и ме гледа чудно. Станува од маса, ја гледам цела пицната, фризура, бело кошулче со деколтенце, сериозна панталона, црна висока штикла. Штама, она не гледа се чуди, ние ја гледаме се чудиме. Тогаш сфатив дека она мислела да искочиме ја и она на дејт, а ја лошо сум ја разбрал и мислев идеме сите цело друштво. Не преместија сите во сепаре и се газевме од смеење цела вечер. Оти више све беше јасно па уште и другарите ме зезаа цело време пред неа. И се извинив сто пати, сакав да и надокнадам ама следниот ден си идевме. Ми беше срам да ја барам после ова, ама ме побара она. После две недели отидов за Србија сам, за да и го вратам дејтот што и го дужев. Си поодевме така едно пола година и после дистанцата си го прави своето, полека полека се разделивме, со договор дека некогаш во иднина си должиме уште еден совршен прв дејт.
     
    На NoirSerpentine, LiliBoz, Ladybug98 и 27 други им се допаѓа ова.
  5. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    1.243
    Пол:
    Машки
    вториов состанок, другариве, кога виделе што се работи, ќе собереле парталите и ќе пошле сами на шетање па кога требало да се враќате ќе рекле да сте ссе нашле таму и таму, и завршена работа, не си ти крив,
     
    На LiliBoz, Traveler91, WannaBDreamer и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Дечково да бил каваљер ќе те допрател до дома, а не сама да те пушти да одиш во пијана состојба.
    Плус, он го нарачал румот, не ти. Впрочем, ти си му кажала дека си умерен пијач. Требал да сфати ако му било битно.

    Инаку, при дејт постои непишано правило дека не се порачува жесток пијалок, освен ако се нема намера нешто од сексулна природа да се случи веднаш после дејтот.
    Затоа ситуацијата ми делува на не си му ,,дала'' - те одјебал.
    Може грешам. :)

    Овој според описот остава впечаток на намќор. Голема работа ако си се нашалила, таа шала ја знаат сите, и бар ако ништо друго требал да се насмевне или да се надоврзе.
    Плус девојче на прв дејт да доцни при реална причина - дожд, е нормално.
    Додека неговиот одговор "да" - потврда дека си задоцнила без никаков додаток дека не му пречи што почекал е еквивалент на ,,не требаше да искочиме".

    Кај ги наоѓате вакви фини ,,културни" вампирски намќори не знам. Ако се тивки не значи дека се добри. Јас со вакви никад не би на дејт па макар личеле и на Jason Momoa.
     
    Последна измена: 30 април 2021
    На Angie1432, Hellobeautiful, honey.11 и 5 други им се допаѓа ова.
  7. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Само би се надоврзала . Подобро со некој кој вика , знае да опцуе и е со краток фитил , отколку со тивок намќор . Таквите " тивки , мирни момци " , само ќе ви го загорчат животот . Никогаш за ништо не може да им се удоволи . Се нив не им чини . Секогаш треба да бирате зборови , кога се со вас . Се сеќавате на оној бивш што ми удри шлаканица ? Епа таков беше . Намќор . Шлаканица добив затоа што реков дека познавам едно дете за кое што правевме муабет во моментот . ПОЗНАВАМ , не ми бил дечко или бивши или симпатија или што и да е . Го знам детето . Толку .

    Затоа и ескалира брзо врската .
     
    На BabyT* му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Е како не. Да вика, да пцуе, брзо да се нервира и значи добар дечко ќе бил. Мене тоа на насилник само повеќе ме асоцира ама ај...

    Има и тивки мирни нормални луѓе, што ни тепаат, ни викаат и се едноставно сталожени и смирени. Општо цивилизиран човек, не само дечко, нема потреба од брзо нервирање, викање и пцуење за да реши некаков проблем.

    Погрешно мислење навистина. И лош пример зошто може некоја млада девојка што чита да го сфати за оправдување што дечкото и се дере и ја пцуе, а после се понаша ко ништо да не било.
     
    На sweet&girl, Jasmin88, Belgin1 и 22 други им се допаѓа ова.
  9. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Значи реков : подобро да вика и да е со краток фитил , отколку да ќути и ништо да не му е удоволено . Да правиш се за да го усреќиш а он да биде " мех , може и поубаво , не се преценувај " . Вториве ја убиваат смислата за живот , кај речиси сите , освен кај сличните на себе .
     
  10. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Едниот ќе вика оти ништо не му е погодено, другиот ќе ќути оти ништо не му е погодено.
    На исто си со двајцата. :)
     
    На IRBBB, Elen4e_sonce и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  11. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    А па една смисла за живот што ќе ја имаш ако има краток фитил и избувнува за се...
    И вака и така е лошо искрено.
    Нема ништо убаво во тоа да си со партнер кој има краток фитил, да избувнува за се и сешто. Исто така, нема ништо убаво да бидеш со партнер кој е вечно незадоволен од се.
    На пример, јас сум личност која мрази работите да се решаваат со дерење, викање и пцуење, ама исто така и не сакам некој немтур.
    Генерално ако гледаме, и едната и другата крајност немаат ништо добро или убаво, затоа треба компромис и да си бараме партнер сличен на нас. :)
     
    На Guns N` Roses, GirlRose, Alisa22 и 2 други им се допаѓа ова.
  12. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Опет вртите како ви одговара . Краток фитил за работи кои навистина вадат од кожа и нормален човек . НЕ за СЕ И СЕШТО . Ако тебе маж ти ти донесе во брачниот кревет друга , би избувнала ли ? Или ќе им речеш " еј маженце знам дека сте зафатени , продолжете си слободно вие , јас само да земам нешто , и да прашам , кафе сакате ? " .. јас би избувнала на пример . Кул човек сум , и мислам дека би поминала преку речиси се , ама неверство ме вади од кожа . И никогаш нема да помине тивко кај мене . Ќе пцујам , ќе кршам се пред мене , ќе викам , ама во тој момент ќе го исфрлам целиот гнев од себе . Да , работите не се решаваат со викање и пцуење , но не се решаваат ниту со ќутење и муртење . А со " ова не чини , Кате го прави вака , мама онака " уште помалку . Мене ова исто ме вади од кожа како и неверството.

    На крајот од денот , совршени не нема , ниту мажи ниту жени .
    Па и не баш . Еве јас кога не ми е погодено не ќутам , ниту викам, смирено кажувам до 3 пати , ако не е толку екстремна ситуацијата. Ама за некои работи кои навистина ме вадат од кожа , урлам не викам . Буквално урлам ( откако имам деца се контролирам , но пред тоа урлав реално , и сега кога децата не се дома сум иста , пред нив реагирам најсмирено што можам ) . Значи , она што јас го пишав е ова .
     
  13. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Лоша работа е anger issue.
     
    На Elen4e_sonce, nevermet18 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  14. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    За тоа се согласувам , и мене воопшто не ми се допаѓа што , ете , кога нешто навистина многу ме вади од такт , речиси и да не можам да го исконтролирам тој anger issue . И многу пати сум пробувала на различни начини да го променам тоа , но кога повторно доаѓа до ситници кои ме вадат од кожа ( на пример , знам да урлам по маж ми затоа што секогаш ми остава водено вц по туширање , и кажано му е милион пати , едноставно не знае да се истушира без да направи поплава по дома ) , ете баш за вакви ситници зборувам . Значи , не да урлаш за се баш , туку конкретно за ситници што ти го горат и последниот нерв .
     
    На Angie1432 и GrimTheReaper им се допаѓа ова.
  15. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    И што ќе постигнеш со урлање? Ама баш ништо, само здравје ќе си уништиш со нервирање. Следен пат наместо да урлаш, ќе примениш друга тактика. Ќе разговараш смирено, ќе му кажеш дека не си му слугинка или дадилка да идеш по него и да средуваш и ќе му дадеш џогер, крпа сам да си го среди нередот. Ако не му одговара тоа да го прави, следниот пат ќе мора да внимава.
     
    На nevermet18 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Не ти испревртев зборови душо, само се надоврзав на твоето пишано. :)
    Во врска со примерот за неверство, тоа да се земе за пример е пак одење во максимална граница, јас не зборував за такви ситуации туку на пример некои обични работи во денот што се прават.. Не знам како би изреагирала и јас во таква ситуација, дефинитивно не би го пофалила. :D
     
    На GirlRose и Alisa22 им се допаѓа ова.
  17. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Го нервирам и него :D . Се шегувам . Не , не дека баш секогаш е водено , ама кога баш баш брза , е тогаш е водено , а мене ми оди на нерви (facepalm) .
    Ете , пцујам се кога се брза и ми го остава тоалетот воден по туширање . Замисли , одиш во тоалет да пуштиш машина , онака натоварена , и се лизнуваш на водените плочки (facepalm) . Не пцујам нон стоп , напротив , обично сум доста лабава личност , не се замарам со глупости .
    Ова отиде во погрешна насока .

    Значи , поврзано со ситуацијата на девојчето . Јас велам подобро е да ми кажеш . До 3 пати се прифаќа со убаво . Ако и по третиот пат , терам по свое а тебе не ти се допаѓа , испцуј ме . АМА , ако никогаш , ма како и да го правам јас , а тебе не ти се допаѓа , а ќутиш и не ми кажуваш што правам погрешно , од**би од мене човече . Јас немам намера да измислувам 1001 начин за да те направам среќен и задоволен . Штом не ти се допаѓа , земи направи си сам . Е ако те мрзи , кажи ми како , објасни ми , ќе се потрудам да направам јас . Ако ќутиш и се мрштиш .. чао .

    Тоа е она што сакав да го кажам . Овие особи , намќори , не се радуваат на ништо . А вие може и на глава да стоите , џабе е . Најлош можен карактер . Не знаеш дали му е погодено или не му е денот .

    Со овие што пцујат е колку толку полесно . Сигурен си дека нешто имаш згрешено штом пцујат .
     
  18. bunnie

    bunnie Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2018
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Moj najuzasen sostanok...Izleguvav so eden decko,od isto mesto sme,nekolku meseci pogolem od mene.Bev izlezena so drugarki i toj slucajno se pojavi so negovoto drustvo.Sednavme zaedno pa nie dvajcata otidovme do benzinska da "kupime" voda.Po pat zastavme,toj me banka,no nekako imase cuden vkus,pomisliv deka e do cigarite, mu velam nemozam od cigarite i se povlekov a toj mi rece deka jadel lovecka pasteta:puke:ZAMISLETE..Vednas se vrativme nazad i toa bese posledno..Podocna pak na izleguvanje vo kafic mi padna obetkata pa toj ja zede i mi rece da me odnese do doma i ke mi ja vrati,jas sekako ne otidov i seuste e kaj nego|( .
     
    На Tajnaotrovna, forumce, Ava.84 и 9 други им се допаѓа ова.
  19. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Подумрев :D
     
    На Kimberly11, Tajnaotrovna, bunnie и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Veta

    Veta Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2020
    Пораки:
    765
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    Моето не беше дејт, ама можеби ќе имаше потенцијал...
    Бевме излезени со колеги на кафе и еден од нив вика ако не ви пречи ќе ни се придружи мој другар. И сите се согласија, немаше проблем.
    Влегува дечково, го гледаме сите абе шо мелем за очи, лепотан. Се поздрави со сите и седна до мене (јас на крај седев) и си правевме онака општ муабет и го гледам во себе си помислив како не ми побара инста фб нешто да се запознаеме подобро и само шо си помислив он вика ми се свиѓа шо си комуникативна, да размениме инста може ? Викам да може.
    И јас му викам кај беше досега зошто со колегите често знаеме да се собереме ама тебе никогаш не сум те видела претходно?
    И он вика па шо ќе ме видиш не бев тука. А, викам патуваше / работеше во странство?
    Не вика..во затвор бев 5г.
    Јас бледа пребледа,си помислив денисталирај веткее и инста и се :sweat::rofl:
     
    На naturally, sweet&girl, Kimberly11 и 36 други им се допаѓа ова.