Најчести женски лаги

Дискусија во 'Врски' започната од Amore, 25 февруари 2010.

 1. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  69
  Е ова :lol: :lol: :lol: :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • 2rmo5ft.jpg
   2rmo5ft.jpg
   Големина на фајлот:
   31,8 KB
   Прегледи:
   253
  На girl-in-love му/ѝ се допаѓа ова.
 2. icequeen

  icequeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  10
  iiiiiii marley se informiras :lol: bravo za tebe :lol:
   
 3. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  170
  Кога не сакам да излезам едноставно велам ме боли главата или нешто сл.Ама да лажам она мн никогаш,само некој вака ситни лаги :D
   
 4. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.103
  Пол:
  Машки
  ...da ma...psttt :worried:ilent: ...nikoj da ne znae do sega znam 8... :roll:
   
 5. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  549
  Пол:
  Женски
  imam izlazano decko deka spijam a ja si iskociv so drugarki :lol:
  pa sto nebere na mene ne mi napravile nekogas taka :lol:
  p.s devojcinja toa ne e ubavo nemojte i vie taka da napravite!! :lol:
   
 6. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  92
  Кога ме тера да излеземе и е екстремно упорен, а мене ме фатила страшна мрза и морам да лажам дека ми почнал циклусот и ме боли стомак.И така некои ситни лагички за поинтересно да биде :lol:
   
 7. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.822
  Бидејќи тој сакаше често да ми приредува изненадувања на почетокот ,а не го бива многу за тоа
  жал ми беше да не се навреди ,душиче стварно многу се трудеше ,слатки ми беа и ми се тие негови обиди , јас секогаш лажев дека сум преизненадена ,трогната а уствари сето тоа мене ми било смешно :D
  Ајде бе што има врска па не е нешто негативно :angel:

  Ден после првиот пат :$ го лажев дека сум среќна што го направивме тоа а уствари јас тогаш бев збунета и се чуствував како курва и како размонтиран чибичан :rofl:

  Имам лажено дека ме боли глава и затоа не ми се излегува а уствари јас сум имала проблем со my crazy mother |(
   
 8. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  434
  ма не го лажам само преќутувам некои работи кои мисламм дека нема потреба да ги знае
   
 9. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Најчесто го лажам за цените на ташни, чевли блузи и остали дрнгалашки. Ги намалувам секогаш, оти ако му ја кажам вистинската цена ке добие мини срцев удар. :$
   
  На DenaM, girl-in-love и Podarok им се допаѓа ова.
 10. Podarok

  Podarok Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  75
  Хехе хехе хехе!!! Баш е така сите понекогаш лажеме особено ние женските...Ако нашите мали бели лаги не повредуваат никој во ред е...
   
 11. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  го лажам дека не се лутам за некои работи кога ми доага да вреснам, :D
   
 12. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  226
  дефинитивно ДОАГАМ ЗА 5 МИНУТИ !! ...и касниш пола час :rofl: :rofl:
   
  На girl-in-love му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.465
  Ништо не ми е, ми се спие.
  Ова ми е најчесто користена фраза во пмс. :D

  И кога ќе ме праша дали ми е убаво (додека сме излезени) секогаш му велам да, иако потајно би сакала да сме сами и да нема луѓе околу нас. :)
   
 14. Blumarine

  Blumarine Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  186
  - Ме боли глава, стомак, рака, нога, трепка :D кога не ми излегува.
  - Не, воопшто не ми пречи што ќе идат Ј&М (другар му и неговата наконтена девојка)
  - Секогаш кога излегувам без него, а тој се лути, му велам дека си поминав преубаво, без оглед каков беше проводот :D
   
 15. gjavolceto

  gjavolceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  15
  ама не стварно немав време.. бев ваму таму... бла бла

  уживај ништо не ми е, кај јас да ти се лутам.. будалче едно
   
 16. NEA

  NEA Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  -Во нашето друштво имаше само женски. ( ова кога излегувам без него)
   
 17. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  -Уморна сум, ме боли глава...
  -Не ми е ништо.
  -Кога му се лутам за нешто, а не ми се зборува, кажувам дека се е во ред.
   
  На Dafnee му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Dafnee

  Dafnee Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  1.923
  НИШТО И НЕ ЗНАМ - калапски пери носи лаги. :rofl: Одговори на секое можно прашање во неприлики.. - Што ти е? Што сакаш да правиме? Направив нешто? ... Онака. СЕКАД.
   
  На Phyramide и joelle им се допаѓа ова.
 19. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.768
  Ништо :D Еј дефинитивно НИШТО треба да се стави како средно име на секое женско битие на планетава.
  Значи што ти е?
  Ништо.

  Бившиот ми викаше - ок ај замисли дека сум те прашал 15 пати што ти е и сега овој е 16тиот. Значи ШТО ТИ Е?
  Па знаеш....
  It works actually :D

  И уште една лага онака, кардинално мамутски голема која ме вади од сите штикли, лајнарки, плетени папучи и гумени чизми - ма нек се гони у три лепе, шо си мисли сеа ја ќе плачам ради него? Има уште илјада такви ајкули у морето, шо па мене до него ми е? Ауф како да не! Да го видам има у фаца да му р’кнам....(наидува ТОЈ)...кааај си бе? Еве бе со другарка на кафе. Аха важи бе јави се ќе искочиме.

  Ах жени жени. Мажите тешко одбиваат секс, ама ние - не сме ништо поарни. И сета женска гордост иде у Вардар :)

  А за секс, не знам кој лаже, ама јас не можам само тука да лажам. Ако ми е добар сексот кажувам онака мушки, еднаш до два пати. Ако е лош, оу ноу! Ќутам! Не сакам да спуштам ничие его, како што не би сакала моето да го спушти никој. Многу чуствителна тема, така да почитувам мушко его и едноставно си велам - јбг, не сме компатибилни :)
  Ама на глас не зуцнувам ама баш ништо. Можеби педерски од мене, ама понекогаш она што не го знаеш, не те ни боли. И арно што е така.
   
  На Daniiela, Hipica и ludoto19 им се допаѓа ова.
 20. Sienna

  Sienna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  24
  Што ти е?-Ништо :fubar:
  Сигурно некако чудна си ми.. :?: -Не бе уживај
  А јас само чекам момент да се истурам :)

  Пак си на фб?-Не бе ставам слики(а јас киснам на фб) :lol: