Најчести женски лаги

Дискусија во 'Врски' започната од Amore, 25 февруари 2010.

 1. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.596
  еве идам накај дома само што станавме од тука и се прибираме :lol: -аха сигурно ;)
   
 2. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  2.722
  Пол:
  Женски
  Од кај да почнам можам книга за лаги да пишувам Естремно лажам. И немам најчести лаги затоа што секогаш ги менувам лагите никогаш не лажам едно исто.. ПОсебно за криење изневери и слично.

  -Леле оваа тетка ми значи пак сака син и да го чувам
  Вистината -’’синчето’’ има 24 години и ми е бивши дечко

  -Ти си ми трет жими сестра ми (што ја немам).--сo колнењево обавезно едно прекрстување иде
  Вистината- Имам повеке ама ако кажам дека си ми прв ке сватиш, за втор ептен е површна лагата ај трет си ми и ти како и сите други последниве години

  -Со никого не сум била толку блиска како со тебе. Не сум имала сериозна врска не знам како да се однесувам. Дај ми малку време
  Вистината- А бе не можеш ти да го земеш местото негово и точка. И шо има јас со твоите да се запознавам кај на мајкаму од бившиот поклон купувам уште за 8март па и на твојата ли.

  -Редно беше да се запознаете вие двајца. Злато ова е Дани а ова е неговата девојка. Тој ми е најдобар другар ко брат си го сакам.
  Вистината- Дани е мојот екс и и намерно со тебе го запознав он така сакаше за да има кој да оговараме по цел ден. А и плус полесно ке се срекаваме после зар ке се посомневаш во нашето другарство.

  -Ке одам со друштвото на Дани на планина ке чести за првата плата. Би те викнала ама на работа си.
  Вистината- Конечно и ти да си зафатен. Ова го планираме со месеци. Јас и Дани сами на планина горе.

  ДА најголема лага ми е да викам те сакам на тие што не ги сакам и не те сакам на тие што ги сакам. Последнава сакам да ја променам оти веке во маана ми станува.
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BaDLaDy

  BaDLaDy Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  "Не бе не ти се лутам онака само се замислив нешто" :)
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.479
  Допаѓања:
  47.103
  Пол:
  Женски
  Не се лутам
  Ништо не ми е
  Не ме интересира
  Нема да се повтори :D
   
 5. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.233
  Допаѓања:
  17.945
  Пол:
  Женски
  Моите:
  -за 10минути сум готова
  -не сум расположена за тоа
  -ме боли глава
  -добив
  -еве искачам од дома
  -не е проблем бе, уживај друг пат ќе се видиме (во себе го пцујам)
   
 6. fezolol

  fezolol Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Машки
  - Не сум како другите
  - Прв пат го правам ова
  - Само 13 партнери сум имала до сега
  - Апстинирам од секс
  - Било што и да каже за да се покаже во најдобро можно светло

  Ја гледаш во очи и во себе си викаш "Ама зошто лажеш? Немаш потреба да лажеш, луѓе сме, нормално е тоа"
   
 7. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.591
  Допаѓања:
  9.138
  Пол:
  Женски
  Шовинисту кажи си и за тебе а не само да хејташ жени по форумов!
  Заради такви мажи ко тебе со балкански менталитет некои прости жени лажат втор си ми ,прв пат го правам ова и такви слични лаги. Те имам читано и на други теми па од таму те памтам .
  Еве да не бидам офф Топик најчеста лага ми е за 30 минути ќе бидам готова .
   
  Последна измена: 5 мај 2019
  На smooch, ane.bella, Feminka22 и 10 други им се допаѓа ова.
 8. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.372
  Пол:
  Женски
  Јас лично ќе си кажам, понекогаш сум ги оставала да мислат оти имаат смисла за хумор или дека се биле во право, бидејќи во реалноста, couldn't have given less fuck :D
  Не ми се троши времето на глупости :drunk:
   
  На Nausicaa, DAngel и Alisa22 им се допаѓа ова.
 9. fezolol

  fezolol Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Машки
  Знаеш како викаат: "Кога си реален, за некои луѓе тоа се смета за омраза". Никогаш не сум мразел жени а не ни планирам. Кој како ќе сфати. Шовинизам е скроз друго од тоа што јас сум го спомнал. Никогаш не сум рекол дека жена е на пониска позиција од маж во општеството. Не ни ги гледам така работите.

  Моето лично мото е "Не се жали, не биди жртва, никој не го интересира за твоите проблеми, превземи одговорност за се што ти се случува, креирај ја својата реалност, избори се и направи се што сакаш, не чекај на другите да ти дадат нешто на тацна. Ако не не се бориш за тоа што го сакаш, едноставно не го заслужуваш и нема само да си дојде." - барем до сега доста корисно ми се нашло ова во животот.

  Да не забегувам надвор од темата, во моментов не ми текнуваат некои посебни лаги што сум ги кажал освен "Ајде важи ќе се договориме деновиве" и слично.
   
 10. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.591
  Допаѓања:
  9.138
  Пол:
  Женски
  Најголемите лаги на Фезолол
  Не сум шовинист ,никогаш не сум рекол дека жена е на пониска позиција од маж, не ги гледам така работите. :rofl::rofl:
   
  На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.816
  Допаѓања:
  45.948
  Си ги заборавил и:
  - Леле како свршив
  - Никој не ме ебел подобро
  - Најголем што сум видела ти е
   
  На Animali, cresa-jagoda, Oxymoron и 2 други им се допаѓа ова.
 12. fezolol

  fezolol Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Машки
  Различен начин на функционирање =/= едниот род е на повисока позиција од другиот

  Дааа. Најчесто се смеам во себе кога ќе ги слушнам и сум како "Озбилно?" ама сепак убаво звучат во прав момент некои лаги иако знаеш дека се лаги.
   
 13. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.816
  Допаѓања:
  45.948
  Убаво ти звучи ако не свршила ама сепак ти каже дека свршила само за да не ти го повреди кревкото его?
   
 14. fezolol

  fezolol Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Машки
  Се има случено неколку пати да ми каже дека не свршила ама до сега не сум се замислил да навлагам во детали и да се утепувам себеси во мислите. Најчесто се приметува.
   
 15. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.506
  Допаѓања:
  23.132
  Пол:
  Женски
  Хм, а да се потрудеше ти малку за и таа за сврши. Ама ти си себичен, си гледаш само за себе.
  Подалеку девојки од вакви мажи.
   
  На smooch, Alisa22, ane.bella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Asparagus

  Asparagus Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2013
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  5.672
  Пол:
  Женски
  Ма те лажела сигурно!
   
 17. fezolol

  fezolol Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Машки
  Не дека сум себичен ама се има случено и обратно па никому ништо. Се случува.
   
 18. fezolol

  fezolol Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Машки
  Се приметува, не сум до толку сеа и ти не претерувај.
   
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.816
  Допаѓања:
  45.948
  Озбилно? Како тоа? Се брои како секс ако не си свршил? :o

  А види, ние тука ненормалните мислевме дека сексот е за взаемно задоволство... Тоа за "никому ништо" да ти било.
   
  На cresa-jagoda и Feminka22 им се допаѓа ова.
 20. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.233
  Допаѓања:
  17.945
  Пол:
  Женски
  Абе, ич да не те боли колку партнери имала до сега јасно?
  Мене ниеден не се осудил да ме праша колку партнери сум имала.И да праша одговорот ќе е краток и јасен.
  Можеби не е како другите??
  Мене ми рекле дека не сум како другите :devil:
  И да може апстинира од секс.
  Јас отворено кажувам на било кого кога не сакам било што да правам.
  Кажувам: неќам сеа немам потреба и тоа е тоа.Нека кршат глава ако сакаат.