1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најчести лаги кои му ги кажувате на партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од chicka, 11 јуни 2010.

 1. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Има една тема кои се најчестите лаги кои партнерот ви ги кажува вас,но кои се најчестите лаги кои ние му ги кажуваме на нашите партнери? Па ајде да ве видам

  Лута си?
  Не бе нема врска. Има причина? А ако во тој момент сакам да го :punch:
   
 2. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  :o нееее, не спијам :rofl: :rofl:
   
  На badgirl2 и Fiva им се допаѓа ова.
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Женски
  Кога ќе ме изнервира нешто и не сакам да му вртам, ни да му праќам пораки лажам дека немам кредит.
  Се случува некогаш да се разбудам во 11 па да не му биде криво што станал он во 7, му викам дека сум од 9 станата :D
  Толку ми текнува сега, има уште, ај да ми текне нешто па ќе пишам пак :D
   
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.654
  Допаѓања:
  196.237
  Пол:
  Женски
  „Што ти е?“
  „Ништо бе, ништо не ми е“


  Секогаш сум таква кога ми пречи нешто, а не сум му кажала. Будалче, како да не сум сфатила досега дека машките стварно абер немаат што ти се случува во главата, ако самата не им кажеш |(
   
  На Chocoholic му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.453
  Допаѓања:
  146.680
  Ќе си легнам,утре ќе се чуеме кога ќе станам.(уште саат два тепам на фемина,читам,се средувам,па си легнувам хехехехе)
  Не го слушнав телефонот.(ме мрзело да станам)
   
 6. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  „Што ти е?“
  „Ништо бе, ништо не ми е“

  Лута си?
  Не бе нема врска.

  Ќе си легнувам сега ми се спие (10 сатот) а уствари ќе си легнам во 3 пошо ќе гледам филм :):):)
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.480
  Допаѓања:
  63.988
  Пол:
  Женски
  Од толку мали лаги што му ги кажувам, не ми ни текнува на повеќето.
  Добра си?
  Да, супер сум.
  Се нервираш?
  Не бе срце се си е ок.
  И не знам уште што ти не.
   
 8. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Во 11 навечер: спиеш? Дааааа :P А јас седам пред пц, и ме мрзи да се мрднам.
  Па и кога ќе ме праша се лутиш(за било што нешто)-не бе, не се секирај, а куче од мене да касне ќе се отруе :lol:
   
 9. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Често се расправам затоа што не знам некогаш да преќутам некои работи, па многу ретко го лажам...
  На пример, кога јас ќе запнам да гледаме некој филм , а он несакал...и да е најтапа филм на светот ќе речам дека ми се свиѓал!!!
   
 10. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  73
  Што ти е?
  -Ништо не ми е, што треба да ми биде?!

  Сто си мислиш сега? (после караница)
  -Ништо не мислам!(А јас уствари ја вракам цела историја наназад во моментот и сум лута ифрит :@ )

  Ме сакаш? (исто после караница)
  -Најмногу (а јас најмногу го мразам и сакам да му ја пукнам една :@ )

  Не ми текнува друго во моментов :)
   
  На icy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124
  не бе не не сум на фб,што ти е
  љута си,не бе уживкај си
  беше на кафе со колегите?неееееееееееееееееее :$
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.480
  Допаѓања:
  63.988
  Пол:
  Женски
  Со ова најмногу се согласувам :D
   
 13. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.453
  Допаѓања:
  146.680
  А јас пак напротив,молчам...зошто секогаш го сакам,никогаш не сум почувствувала ни најмала омраза во било која форма кон него,но не сакам да му кажам да,те сакам од гордост,па си молчам. :)
   
 14. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180


  истооооооооооооооооооо :$
   
 15. Neskrotliva

  Neskrotliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2009
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  7
  Хахахахахах интереснооо....скоро сите девојки ги кажуваме истите лаги...
  Еве ги моите кои се почести ......
  -Со правиш?
  -Ниш ја гледам ТВ (дремам на фб)

  Зошто не ми кажа дека ке испагаш?
  Па немав време да ти звонам ме чекаа...

  спиеш ли,зошто ти е таков гласот(премногу тивок)??
  Не не спијам,оти лежам цело време и не сум правила со никој маубет....

  Шо пиеше (додека сум испадната со другарките)??
  Ништо само сок...

  Зошто ти беше искл.телефонот?
  Е од кај да знам можеби немал мрежа...

  Нервира ли те тоа шо ке испагам со другарите....
  Не не таман си е неможеш дома седеш...( :devil: :devil: :devil: )

  Шо ти е,зошто си изнервирана???( седеме со негови другари и другарки кои ме нервираат )
  Не бе душо не сум нервозна само главата ме многу боле.... :(


  Хахахах интересно......
   
 16. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  тој ке е на работа,ми се јавува и секогаш ме прасуват:уклучена си на фб?јас:не не гледам тв(а јас дремам цел ден) :lol:или пишеше со некој на фб?и јас:не со никој само со сестра ми,никој немат уклучен :lol: :lol: ке сакат да излезит со другар му досаден :envy: и ми викат:можит да одам?и јас да да оди уживај(а јас вријам)не можам да му кажам не,секогаш заради мене го одбива :D :D
   
 17. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  кога сме скарани
  ај на скајп
  чекај да јадам (а јас мртва ладна работам нешто друго бидејќи претходно ми го пукнал филмот)
  и после ќе му кажам не можам брат ми сега седе :lol:
   
 18. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
 19. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Јас го немам излажано. За ништо. Има потполна доверба во мене, воопшто не му пречи дали седам на фејсбук или на мсн ниту пак кои ги имам за пријатели. Знае дека сум со него и дека само него го сакам. Немам потреба да го лажам дека гледам тв или слично, што и да правам не се лути, секако во границите на нормалата.
   
 20. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  -Што правиш на пц-то?
  Ништо срце, читам вицеви.
  -Да не си на фемина пак, пошто гледам нешто мислите ти шетаат таму?
  Нееее бе, каква фемина, бев прееска (и оп да ѕирнам уште нешто додека не ме гледа) :lol: :lol: :lol: