Најчести лаги кои му ги кажувате на партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од chicka, 11 јуни 2010.

 1. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  упс моја грешка не сум обрнала доволно внимание дека темата веќе постои,сега ми текнува но скроз сум изумила.Ако треба преместување немам против.
   
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.387
  Пол:
  Женски
  Кога после караница ќе ме праша дали го сакам, следи следново :
  Ти што мислиш ? За сакање си ? Си заслужил? А ти мене ме сакаш?... се ќе смислам само да не му кажам.... :lol:
   
 3. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.275
  Допаѓања:
  5.133
  Eeee tuka sum malku povekje :devil: . Prvo mudro si kjutam i toj celo vreme prasuva "sto ti e, sto ti e" "nisto ne mi e, teraj si rabota", "ne mi vodi inat" "ne ti vodam".., a jas malku vazna :) si teram rabota i koga go vidam deka e mnoguuuu iznerviram togas pocnuvam da zboruvam. Go resavame problemot so toa sto jas se celo vreme zezam a toj se malkucka nervira i so edno gushkanje se zavrsuva
   
 4. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131
  :D
  Ахахаха потполно се согласувам !! :lol:
   
 5. tanje.love

  tanje.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  7
  Ти верувам, не се нервирај :@
   
 6. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  71
  неможам да бидам готова за пола саат треба да се бањам, не го слушнав мобилниот... :lol:
   
 7. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  12
  ке бидам готова за 1 час :^)
   
 8. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  За две минути сум готова...

  Што ти е?
  -Ништо.
  Абе кажи што ти е?
  -Ништо бре лелеее...

  Кога легна синоќа?
  -Ами накај 1 и одма заспав. (НАЈГОЛЕМА ЛАГА) :D
   
 9. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.094
  Допаѓања:
  1.196
  Што сакаш да кажеш со тоа ??
  - Ништооооо :?:

  Не ми веруваш ??
  - Ти верувам
   
  На badgirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. cupidsarow

  cupidsarow Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  11
  xaxaax kolku pati sum mu bila luta ...i sekogas premolcuvam zosto toj pravi mnogu raboti demek nesvesno ama znam oti znae ...:/
   
 11. Bluebell

  Bluebell Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  11
  На компјутер си?
  Не бе злато, си лежам на кревет. (нема везе) :lol:

  Со кој зборуваше, зафатено ти беше?
  Со никој, на тебе ти вртев а ти си ми вртел у исто време ( јас со другарки цел ден на телефон ама он не ги сака нив) :doh:

  Што правиш?
  Се лакирам (дремам на фб)
   
  На peperutkaa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  хахаа исто за ова..и ден денес не ми е јасно что има против моите другарки :^) ;)
   
 13. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  200
  Се лутиш? -Не бе..Нема везе ок е :angel: (ДА,ДА СИИИИИГУРНО! :@ )
  После караница ме гушка и ми вика Те сакам..(и чека да возвратам на тоа и јас тебе) а во тој момент ни со клешти не сакаат да излезат зборовите :devil: ]:)
  :D :D :D
   
  На icy му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lebedev

  Lebedev Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  36
  Lele lele lele... ama teski lagi ni kazuvate hahahahaha.... iskreno mene me zabole uvceto dali e na pc, dali se lakira, dali zbori so drugarkite, dali ke si legnuva... ne se zamaram so toa. toa se onaka regular prasanja, od tipot - sto prais, sto si pravese denes itn... a koa se karame odma znam, stom mi rece -- nisto be nisto -- insistiram da mi kaze sto e problemot za da go resi me istiot moment.
   
 15. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.042
  Пол:
  Женски
  Сеедно , сеедно ,сеедно ,сеедно знам дека не разбира дека не е сеедно, ама сеедно се тешам со спротивното :|
   
 16. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.289
  Допаѓања:
  1.812
  Пол:
  Женски
  Интересна тема :y: :)
  Па најчести лаги се ( бидејќи тој е многуу љубоморен |( ) Со кој ќе одите? Па еве со две другарки. (а јас со 2 другарки и 4-5 машки :D )
  Не дојдов на мсн, се успав.(Нема врска, отидов јас надвор :D )
  Ми се лутиш сега? Не, зашо да ти се лутам?! :^) (Ти се лутам бе клошар!)
  Еве искачам од дома.(Се шминкам уште.. :D )
   
  На badgirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.687
  Па најчесто тие што се веќе набројани за Facebook,за излагања и слично
   
 18. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  318
  Тој ...Душо ме сакаш?
  Јас...Не

  Тој.....Кај беше? (изнервиран)
  Јас....Бев со другари, после тоа те изварав со цел град... :rofl:

  Тој....Зошто не ми креваш на мобилен?
  Јас......Си ја миев косата!!!!
   
 19. marija56

  marija56 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  2
  кај беше до сегаа??- спиев ( а јас излезена хахах)
  шо прајш сега??ништо еве лежамм(јас на форумот)
  до кај си ајде те чекамм-еве идамм (јас од дома не сум тргната уште)
  лута ми си?? нее ( а јас вријамм :devil: хахаха)
   
 20. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  ТОЈ: JAС:
  спиеш - не, само лежам :o
  ми се лутиш - не бе уживај :@
  сакаш да излезиме - како сакаш ти :rock:
  лелее вчера колки се испијанив - е ако де, и ти си чоек |(
  хахахахахах :D :D :D :D