Најчести лаги кои му ги кажувате на партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од chicka, 11 јуни 2010.

 1. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  687
  Тој: За колку време ќе идеме (таму и таму)?

  Јас: Па накај 10

  Тој: Дека 9.15 ти е ќе се спремиш ли до 10?

  Јас: Да брее, како нема да се спремам (а јас сум легната во кревет, гледам филм, со мрсна коса, не знам што ќе носам и нема теоретски шанси да се спремам до 10 :D )

  Ама после толку време ме научи и сега ми вика: Добро значи излагаме во твое 10, а мое 11, може :lol:
   
  На moni-00 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sea-star

  sea-star Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  * :lol: кога ме чека надвор а јас не сум готова и вели готова си?
  -да,си ги облекувам чизмите( а јас си ја пеглам косата) :lol:
   
 3. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Па во принцип онаа женската..Се лутиш?
  Не! :devil:
  Ама гледам дека ти е нешто, кажи шо е?
  - Реков дека не ми е ништо! :fubar:
  Ама чудна си срце, сигурно си ок?
  -Аман по стоти пат, не ми е ништо, не се лутам!
  Хмм. добро тогаш...
  -Ахаа добро..добро...а јас кога.... :lol: Тоа добро ми е ко СТАРТ :lol:
   
  На anima му/ѝ се допаѓа ова.
 4. cupidsarow

  cupidsarow Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  13
  еми шо ти е ?
  -ништо не мее
  -нешто си ми многу чудна
  -еми нз некак не сум баш нај
  -ок.оти ного си ладна
  -абе не мее ништо уживи

  или...тој ке ми каже ај да излеземе и ке му кажам ,не можам саа се скарав со мајка ми :worried:...а нема веза ме мрзе да стан од стол..:D
   
  На Regina.Phalange му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  6.195
  Леее шо ти е сеа?! :worried:

  -Ништо бе омг |(

  Е како ништо,од авион се познава дека си нервозна!!!

  -Добро ај олабави ме ништо не ми е леееее


  Е добро ај...

  (после 5 мин)

  Лееее ај кажи шо ти е значи...
  _________________________________________

  Го глеаше оној?

  Не бе во сијаличкине гледав аман значи тее :worried:
   
  На moni-00 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  490
  Во принцип сум многу искрена и секогаш кажувам отворено како што е, ама некогаш знам да преќутам некои работи за кои знам дека би се лутел. Порано се' му кажував, ама се озгорев неколку пати, па од тогаш внимавам :lol:
   
  На IvanaIvanchica му/ѝ се допаѓа ова.
 7. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  153
  па помеѓу нас нема лаѓи на почетокот на врската се случи да се скараме за ваква глупост не беше нешто многу значајно ама јас сепак се налутив и после тоа си ветивме дека секогаш ке бидеме искрени и сега за сега функционира тоа така да кај нас ја ставаме искреноста пред сите други работи
   
 8. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.835
  Најчесто го лажам за учење, кога ќе ме праша што праиш, викам дека учам, а уствари дремам на Фемина :lol: или па кога ме чека му викам готова сум, еве по скали се симнувам, а јас уште се шминкам и се мислам што да облечам :D
   
  На femina11 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.338
  Те мразам,
  Замини од мене, не сакам да те гледам во моментов,
  ништо не ми е,
  убо да си поминиш со колегите на излегување |(
   
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.100
  Допаѓања:
  74.426
  Пол:
  Женски
  Се трудам да ги избегнувам дури и најмалите лаги, ама понекогаш едноставно не бидува, ко сами да ми испаѓаат од уста :) најчеста е онаа типичната:
  Се лутиш? - Неeee, таман работа!
  Ама те гледам не си ко вообичаено. - Ама ти кажав, не се лутам, ме боли глава ... итн :D
   
 11. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  1.548
  сеедно ми е..

  не се лутам
   
 12. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.391
  Пол:
  Женски
  Зошто не ми праќаш пораки ?
  -Немам кредит :?: :$
   
 13. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.317
  Допаѓања:
  4.419
  не ми е гајле, не се лутам, ништо не ми е.....
   
 14. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  221
  на почеток од врската го лажев за некои ситни работи,но знаеше да ме фати.Сега не се ни трудам зошто знам дека не можам да го излажам.Ме знае како книга на памет.
   
 15. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  Кога ќе ме праша кај сум цел ден и зашто ни еднаш не сум му се јавила,а јас секогаш му викам дека сум немала кредит и дека цел ден сама сум била и сум немала од кај,многу ретко се случува и да го излажам за некои глупи работи :$
   
 16. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.922
  Допаѓања:
  6.187
  Пол:
  Женски
  ситници
  имам за учење ;)
  го заборајв тел.или не видов дека ми звониш (то му е казна ако ме налути за нешто)
  и псссс сеедно (ова по нерва му шета) а јас иако сум го рекла внатре ќе испукам и ми иди да го манам од колено :lol:
   
 17. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  693
  Нема веќе да каснам по саат ипол :D
   
 18. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  128
  После караница:
  Тој: колку ме сакаш? Јас:ич! (и се смее тој)

  Тој:зборуваше со некого на училиште, му/ти фрли поглед на некого/некој? Јас: НЕЕЕ
   
 19. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467
  Те мразам, сеедно ми е, ништо не ми е, во пмс сум само. :D
   
 20. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  1.964
  Допаѓања:
  3.105
  Пол:
  Женски
  Шо не ми вратиш ?
  неам кредит..

  сеедно ми е..

  не бе нишо не ми е се си е океј :)

  те мразам !

  и уше мн. другиии..