Најчести лаги кои му ги кажувате на партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од chicka, 11 јуни 2010.

 1. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.873
  ништо не ми е

  нејќам да те видам

  те мразам

  во пмс сум

  бев на тренинг

  учев

  ................... :)
   
 2. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  Најчестата лага е дека кога си доагам дома гледам филм и си легнувам. Се е точно само не му кажувам дека го вклучувам компјутерот и седам на фемина. И подобро да не му кажам, ке мисли дека си пишувам со некој. :D
   
 3. Spell

  Spell Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  399
  Пол:
  Женски
  Како викаат на лагата и се кратки нозете :) Во секоја врска на почетокот мили мои феминки се лаже, сите лажат , нема човек кој не излажал. Ме има фатено како го лажам и плус тоа го правев будала во очи дека не сум излегла и после тоа каде и да одев не ми веруваше само поради таа случка но со тек на време се се средува и довербата си доаѓа сама по себе . Затоа сега сме 24 часа заедно и немаме потреба да си се лажеме и си уживаме :D
   
 4. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.688

  Исто потполно,и секоја ден тоа.Ако јас си седам по неколку сати на фемина на Facebook а кога ке ме праша беше приклучена му викам само малце да видам што има хаха
   
 5. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.190
  Допаѓања:
  42.917
  Пол:
  Женски
  - Голем ми е?
  - Најголем. :$ :$ :$
  :D :D :D :D :D :rofl: :rofl:
   
  На Jojoba и Dushica-sk им се допаѓа ова.
 6. marina22mk

  marina22mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  48
  ништо не ми е, не сум налутена :D
   
 7. BettyBoop25

  BettyBoop25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  1.104
  Хехе добра тема :)

  Toj : Уште седиш на ФБ доста седиш на ФБ земи деактивирај го ФБ !!!
  Јас : Да да ок утре.... ( a во себе мислам никогаш а можи и тогаш нема) :)
   
 8. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  72
  * аи сакам ама имам добиено (немам, ама ке се лути ако го одбијам)
  * не сум на нет (а дремам на фемина)
  * не можам сега на нет, немам струја (знам дека ке ме гњави со глупости)
  * не сум лута
   
 9. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.028
  * Уживај (а мислам на ``пати``!)
  * Ќе престанам да се љутам, ок! (А нема)
  * Ќе го сменам тоа (Ќе се потрудам, ама ништо не ветувам, шансите се најминимални)
   
 10. S-i-m-o-n-a

  S-i-m-o-n-a Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  135
  Не сум лутаа....
  Не сум на фб, само на фемина :lol: :lol:
   
 11. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  223
  Што направив сега?
  Ништо!
  Сигурно?
  Да!
  Добро тогаш!!
  КАКО МОЖЕШЕ?
  ---------------------

  Неможам срце уморна сум!
   
 12. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Извини злато, многу сум уморна.
  Не ми е ништо, уживај. Не сум ти лута. :)
   
  На Spidy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.368

  Истоооооо... :)
   
 14. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  Не ми е ништо или во ред е ( а јас :@ )
  Сеедно ми е, како сакаш...
  Сега си легнувам..(а тоа по 2 часа :$ )
  Не бев на нет...

  Инаку приметив многу од нас лажеме дека сме на Фемина хехехе ;)
   
 15. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.630
  Допаѓања:
  3.736
  Не можам денес, уморна сум.

  Одам да спијам ( а ја си дремам уште на Фемина :P )

  Не искачам денес, "дома" ќе бидам .

  Не сум лута.

  Те мразам.
   
 16. Candy20

  Candy20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  65
  Ќе ти се јавам после да праиме муабет
  Нема да праиме муабет јас ќе си легнам мене ми се спие, ти ако имаш работа-работиси не ме терај и мене да останувам до 2часот :lol: :lol: :lol: :lol:
  а си легнувам во 3ипол-4хахахаха
   
  На Kathlin му/ѝ се допаѓа ова.
 17. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  570
  -Ништо не ми е..
  - Не се налутив..
  - Ако оди, сеедно ми е..
  - Не го видов телефонот
  :D
   
 18. ana005

  ana005 Активен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2012
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  koga ke treba da odam kaj nego....pa ke me mrzi odma da stanam da se oblakam....ko po obicaj kasnam...ke mi rece..... kaj si po sea te nema cel saat....jas:abe zborev neso so majka mi zatoa se zadrzav....
   
 19. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  - Не се налутив..
  - Ако оди, сеедно ми е..
  - Не го видов телефонот
  - Eве си легнувам
  - Ништо не ми е..
   
 20. rosebush

  rosebush Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2012
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  886
  -Добра сум.