Најчести лаги кои му ги кажувате на партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од chicka, 11 јуни 2010.

 1. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Неможам да дојдам кај тебе немам пари (ме мрзи да станам од пц)
  Не ми е гајле праи што сакаш ( напраи нешто и ќе ти ја пукнам главата)
  Не те сакам ( те сакам али ме нервиииииииираш :@ )
  денес ќе го деактивирам фб ( ако не денес некогаш кога ќе сакам јас)
  сеа си легнувам (за неколку саати сигурно)
   
  На Aleks181 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. machka1

  machka1 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  1.346
  Пол:
  Женски
  Не го лажам.
  Ич.
  Неможам, има доверба во мене која не сакам да ја изгуби.
   
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  не спијам (а си легнувам одма) тоа го кажувам за да ми се јави и после полноќ :lol: :lol: :lol:
  немој сега имам добиено :$ :$ :$
   
 4. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.108
  Допаѓања:
  7.910
  Пол:
  Женски
  Го лажам дека не спијам кога ќе ми се јави во 9-10 сабајле. Не за друго, кај ме буди, па ако речам дека сум спиела ми вика добро спиј си и ми спушта. Барем муабет да ми направи кога веќе ме разбудил, не дека можам пак да заспијам после тоа :^)
   
  На Anne15 и Venera.13 им се допаѓа ова.
 5. Te.Ic

  Te.Ic Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  20
  1. Ајде појди, јас поаѓам. кутриот, го оставам да ме чека 15 до 30 минути. :devil: :lol:

  2. И шо ми е гајле ако си ја видел бившата? Што знаеш тоа прај. а во себе.. разубавена е? сингл е? зборувате? :^) ми се вртат илјада прашања и мисли

  3. Е како да ти се јавам, неможев. А и телефонот ми снема батерија вистината...не ни помислив тогаш на тебе :$

  4. Потрошив помалку од 2000 во центар. ако не се накај 5000 :lol:

  5.Ај те молам избриши прашина, многу сум уморна. дека ме мрзе :D
   
 6. NeverSayNeverJ

  NeverSayNeverJ Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Ne se lutam - Te razbiram ..
   
  На troubleforme му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kiki-ca

  Kiki-ca Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Кај си?
  Дома.
  А јас уствари мобилниот на speaker и со другарките се смееме а тој ги искажува неговите чувства кон мене. хахаха
   
  На gentle.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sweetgirl92

  sweetgirl92 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  1.036
  -Не сум љубоморна.
  -Не се лутам.
  -Ништо не ми е.
   
 9. Daydream

  Daydream Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  1.537
  Допаѓања:
  5.415
  Пол:
  Женски
  Единствено кога ќе ме праша - Што ти е? И јас ќе речам - Ништо. Ете, ако тоа се смета за лага само тоа. Иако ако ми го постави уште еднаш прашањето одма ќе си испеам се. :lol: Така некогаш му велам зашто несакам да го замарам со некои мои глупости, реално се глупости. Ама одма ме приметува така што неможам да скријам ништо.
  Инаку, иако е можеби тешко да се поверува ама за се друго му ја кажувам вистината, за ништо не го лажам. Се што си мислам си кажувам. И он на мене исто. Нема детски лутења па може затоа не се плашиме да си ја кажеме вистината. :)
   
 10. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  781
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Женски
  Јас љубоморна ?! :^)
  кај 2 саат по полноќ-ајде чао ќе легнам јас (останувам до 4ипол гледам серија на нет ) :D
  за 5 минути сум готова ;)
   
 11. francais

  francais Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.273
  Не сум љубоморна.
  Не ти верувам.
   
 12. frutisima

  frutisima Активен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  Кога ке праша, нема да се лутиш?
  И јас, нема бе зашто да се лутам :)
  а уствари ке го задавам не да се лутам ..

  кога се расправаме.. ај ме боли главата ми се спие да спиеме.. ( уствари да го прекинам само )
   
 13. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  844
  Допаѓања:
  2.156
  Пол:
  Женски
  Не сум ни лута ни нервозна, прави како мислиш дека треба. Превод: ако се осмелиш да го направиш тоа, ќе биде страшно.
  Не ми е ништо, само не сум расположена. Превод: врати си го филмот и размисли добро што си кажал, магаре едно.
  Ич не сум љубоморна, напротив, мислиш гајле ми е за тоа што било претходно? И тука одам дома и отварам фејсбук, ја манијачам девојката и после сум како нова. Чисто сакам да ја видам де :D
  Многу сум уморна, тука следи набројување на милион домашни работи што секако не сум ги завршила, некако не ми се излегува подалеку.. Превод: дојди кај мене. :D

  И така.. среќно си живееме кога го сфаќа преводот, а кога не, му сечам по еден прст, до сега му ги исеков сите, преминав на кубење влакна од косата, проќељав е и то.

  :wasntme:
   
  На Anne15 и Irrepleceable им се допаѓа ова.
 14. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.381
  Допаѓања:
  29.504
  Пол:
  Женски
  Кога ке му кажам дека сега ке си легнам, а останам будна уште 2-3 часа и кога ке ме праша дали сум му лута нешто, нервозна, јас ке речам не.
   
 15. nonenceee

  nonenceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  1.015
  исто .. :D
   
 16. planet

  planet Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  73
  Не сум љубоморна и прави што сакаш. (Само осмели се и ќе те задавам :devil: )
   
 17. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.289
  Допаѓања:
  1.814
  Пол:
  Женски
  Ништо не ми е.
  превод:Не ме чепкај, подебелиот крај ќе го јадеш ти.
  Не сум ти лута.Има зошто да сум ти?
  превод:Сфати сам дека сум ти лута,и дека и те како постои причина за тоа!
   
 18. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  1.353
  Тој:спиеш?!
  Јас:не не,станата сум(колку само не |-) )

  Тој:се налути? :?:
  Јас:не бе,уживај(а уствари огин ми искача од уши,нос..ма од сегде :@ )
   
 19. babaDara

  babaDara Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски

  Колку ниско? И што ти важна си се направила? Мизерно дури :lol: :lol: :lol:
   
  На kim.k, Twinkles, Kaley и 7 други им се допаѓа ова.
 20. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  Ништо не ми е ( кога сум тажна, нервозна итн)
  Уморна сум (кога не ми се оди некаде)