Најчести лаги кои му ги кажувате на партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од chicka, 11 јуни 2010.

 1. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  хахах глупости... не го лажам за ништо, ако сум на фб, ако излегувам,ако спијам,ако не спијам, ако јадам, а особено кога не ми се допаѓа што прави и кога сум изнервирана е тоа нема шанси да не го кажам... ако не му го кажам како ке знае за друг пат да не прави така?? :^) а особено ако осетам љубомора му кажувам интересно ми е, се смее, ми се умилкува,ме гали :P се се му кажувам што ми е он за да ми забрани нешто или да се лути (п.с.сега баш читав тема за тепање во врската и сите не дозволувале така, вака да ги чепнат а сега овде велат едни безвезни глупости божем ке ве тепат ако им кажите, или после кавгите ке дојде до тоа ццц..оф оф оф :fubar: :fubar:
   
  На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Blabla16

  Blabla16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  - Ми се налути ?
  - Секако дека не.
   
 3. Insatiable13

  Insatiable13 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  367
  Спремна сум бе, еве поаѓам :wasntme:
   
  На Audrey16 и Anne15 им се допаѓа ова.
 4. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.587
  Допаѓања:
  7.922
  Немој сега, ме боли глава [​IMG] ( се шалам :D ).

  Шала на страна, не ми текнува бе така нешто што го подлажнувам :?: мали бели лаги не се рачунаат - затоа не можам да се сетам ваљда :wasntme:
   
 5. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  11.632
  -Зошто толку бавно ми враќаш?
  -Еее срце,еми бев во веце.(јас на фемина читам) :D

  Абе еве излевам од дома.(се немам ни облечено) :wasntme: :D
   
  На Different7 и Anne15 им се допаѓа ова.
 6. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  238
  Пол:
  Машки
  Еве,готова сум само да се облечам.(Како не јас не знам каде ми е главата, трчам гола натаму наваму и тој уште вика готово нели?Ама јас сум крива што викам за 5 10 минути ќе бидам спремна :wasntme: ,како нее,па си мислам можеше да кажеш порано,а не вака да трчам јас 5 до 12 како мува без глава..ама тоа е машки,па мислат излегуваш од бањата,се облакаш и ајде,не дека јас се шминкам,него дај бар да се средам како човек. :lol: )

  Тој:Нели ќе се јавеше? :?:
  Јас:Ау зафатена бев нешто.. :tmi: (а јас кутрата заборавив,а недај Боже да му кажев дека сум заборавила,кога ќе се надува ту ту туу и ќе почне и тој истото да ми го прави ах бее) :|

  Тој:Лутка една.... :*
  Јас:Не бе што ти е не се лутам,нема причина(а уствари ми оди да му се изнавикам колку што ме држи глас,иако тој ќе се изнасмее,него му е смешно кога јас сум љубоморна,а кога тој е љубоморен и двајцата сериозни,не смееш да писнеш во пи*ку матер! |(
   
  На wonderful1 и Insatiable13 им се допаѓа ова.
 7. sexybaby

  sexybaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  62
  Таму сум за 5 минути :D
   
 8. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.054
  Допаѓања:
  7.983
  Пол:
  Женски
  Е оваа ... :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  На Plavushka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Audrey16

  Audrey16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2013
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  50
  :lol: секогаш вака човече :rofl: и ако рече нешто ОТКАКО ќе излеземе, секогаш правам драма за дистракција како: Епа како да се спремам на време кога... (тука триста причини од кои тој за 299 "е" крив :rofl: ) и така :)
   
 10. The-fallen-one

  The-fallen-one Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2014
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  39
 11. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  420
  Пол:
  Женски
  Лута си?
  - Не :@
   
 12. AziskaStrslenka

  AziskaStrslenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  3.503
  Пол:
  Женски
  Дали само јас му кажувам кога сум лута и љубоморна? :D Полесно ми е така. Ќе си знае и нема да греши веќе,а не вака да се мачиме и двајцата. Ама ете,луѓе,ве сфаќам,сите сме такви,зошто да е едноставно кога може да е комплицирано нели? :D
  Јас не го лажам мојот,да речеме,партнер,иако не ми е партнер :lol: Ни самата не знам што ми е типот. Но,сите кои што ми биле партнери,ич не сум ги лажела,нејќам да изгубам доверба и усерам работа за џабе :D Само на еден му имам кажано дека го сакам повеќе од Еминем :rofl: :rofl:
   
 13. Aurora05

  Aurora05 Активен член

  Се зачлени на:
  20 мај 2014
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  25
  -Лута си?
  - НЕ !!! :@ :devil: :devil:
  ( а ако мене ми излегува чад низ ушите :@ :@ )

  -Те чекам пред врата,ајде излагај.
  -Еве за 2 минути тука сум ^_^
  ( и гледаш поминале 10 минути после тоа :rofl: :rofl: :rofl: )
   
 14. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.479
  Најчесто сум искрена за тоа што правам или како се чувствувам, но често знам да го излажам кое кафе ми е по ред или која цигара. :D :D
   
 15. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.005
  Пол:
  Женски
  За болдот: Не си единствена, не се секирај. :lol: Јас се што чувствувам му кажувам отворено, тоа е најдобриот начин за мене.

  Исто така, не го лажам, нема потреба. И за најмала ситница да го излажам се осеќам неубаво, тој е единствениот на светов кого не би го излажала за ништо. Само кога бев во средно се случило да го излажам дека немам за учење или дека губам нешто затоа што имаше периоди кога забушавав а тој ме караше многу за тоа. :rofl:
   
  На Daydream, fatamorgana123 и AziskaStrslenka им се допаѓа ова.
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.554
  Допаѓања:
  76.916
  Пол:
  Женски
  Јас го немам излажано, мислам и да излажам тој мене ќе ми рече абе те знам што ми го вртиш тој филм, колку и да сакаш да го скриеш.

  Така, да го немам до сега излажано, секогаш сум искрена.
   
 17. LadyVamp

  LadyVamp Активен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2014
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  79
  Сегашниов уопште не си го лажам,а имаше еден кој го лажев дека воопшто го сакам и ептен сум говедо поради тоа ама никогаш не повредувам некого кој што тоа не го заслужил. :)
   
 18. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.884
  Пол:
  Женски
  - Лута си?
  - НЕ СУМ :@ :@
  Ме научи веќе и во такви ситуации ми ја праќа сликава :lol:
  [​IMG]

  Во последно време го лажам дека сум добра :tmi: дека за ништо не замарам, дека ништо не ме повредува :|
   
 19. wonderful1

  wonderful1 Активен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2014
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  31
  Во 10 да бидеш спремна ќе дојдам да те земам 10ч (само што влегов да се туширам)
   
 20. JustBeYou

  JustBeYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  482
  Пол:
  Женски
  За големи работи не го лажам ама коа ќе ми се јави а ја У ВЦ на шолја му викам нишо еве низ дома (а јас умрена за мокање) :P