Најчести лаги кои му ги кажувате на партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од chicka, 11 јуни 2010.

 1. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.197
  Допаѓања:
  43.885
  исто:D
   
 2. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  48.297
  Пол:
  Женски
  -Еве на врата сум, за 10 минути сум кај тебе.
   
  На joy1 и wonderful1 им се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.488
  Допаѓања:
  47.247
  Пол:
  Женски
  Кога ќе си се испружам на кревет и никако не ми се станува, му кажувам дека сум била некаде или сум правела нешто што уствари врска нема :D
   
  На Tattooismylove и Different7 им се допаѓа ова.
 4. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.261
  Допаѓања:
  267.358
  Кога сум у купатило пред огледало и се шминкам
  ,,ЗА ДВЕ МИНУТИ СУМ ГОТОВА,,
  ма какви две минути...
   
  На LiliBoz, cresa-jagoda и joy1 им се допаѓа ова.
 5. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.030
  Кога ќе ме праша „Што ти е?„, јас се разбира „Ништо„ :|
   
  На GirlLove, molikaMk, piksooki и 2 други им се допаѓа ова.
 6. veren

  veren Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.266
  истото е кај секој :D
   
  На piksooki, mims-89 и Sesil им се допаѓа ова.
 7. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.057
  Пол:
  Женски
  Ne sakam da lazham nekogo shto go osekjam za emotivno blizok.
  Duri ni za sitnici.
   
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.427
  Допаѓања:
  115.954
  Пол:
  Женски
  - Лута си ми нешто, што ти е?
  - Ништо не ми е, не сум ни лута. :)

  - Е, кај си, стигнав јас веќе на автобуска, те чекам.
  - Еве, чекам автобус, нешто закасни автобусот, а и гужва има сигурно затоа, ќе бидам таму за 10мин.
  *уште немам од дома излезено :tmi:*
   
  На CharmedGirl, piksooki и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 9. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.643
  Допаѓања:
  4.652
  Пол:
  Женски
  Не го лажам дечко ми, секогаш сум искрена спрема него.
   
 10. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1.203
  Допаѓања:
  12.131
  "Ќе станам утре порано".
   
 11. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  4.721
  Пол:
  Женски
  За пет минути излагам.:D
   
 12. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  9.266
  Пол:
  Женски
  Веднаш излегувам ( не сум облечена)
   
 13. GrimTheReaper

  GrimTheReaper Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2015
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  784
  Пол:
  Женски
  Кога ќе ме праша ,, Колку го купи ова/она?"
  Секогаш е 500 ден. помалку :)
   
  На cresa-jagoda, Just.do.it и marija305 им се допаѓа ова.
 14. Aqualina

  Aqualina Активен член

  Се зачлени на:
  Недела
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  Ќе си легнам вечер порано и чекај ме готова сум уште косава да ја средам( а јас само што сум завршила со туширање во купатило:D)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.