1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најчести лаги што сте ги слушнале од партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од milicka19, 6 јуни 2010.

 1. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  400
  Допаѓања:
  116
  Пол:
  Женски
  Колку често ве лажи вашиот партнер и најмногу за што да чујам мислења сакам :D
   
 2. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  578
  Не гледам порничи срце :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :lol: :lol: :lol:
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.834
  Пол:
  Женски
  ... не бе злато не пијам ти па (со другари кога е излезен) :rofl: :rofl: и тој како мене постојано ,, не пие ,, а секогаш е мамурен :rofl:
   
 4. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.110
  Пол:
  Женски
  Нема врска, не сум љубоморен, мисли си !
  А тој ќе испука :D
   
 5. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  А бе срце не ми е ништо, не грижи се (кога се нервира со неговите) :lol: :lol:
   
 6. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  640
  -Леле срце ми се јави другарот да одиме на чаршијата....сеа како да го одбијам не е фер...ај не се лути.....
  (а ако он се јавил а кажува дека другар му го барал-ај нема врска) ;) Поверував!!! :D
   
 7. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Не,не се лутам! А ако чури од нервоза :lol:
   
 8. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  73
  Истото и кај мене хахахах, уште да му верував. Абе важи ;)
   
 9. BlackPearl

  BlackPearl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  хахах и мене истото ми го кажа :rofl: „Немој да мислеш дека сум љубоморен, не сум!“
  :D
   
  На Spidy и Mai4 им се допаѓа ова.
 10. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  13
  NE UPLATIV DENES SPORTSKA!
   
  На rabushka89, miina, Blumarine и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Лагите што најчесто ми ги кажува! Ама од сите најмногу ми смета тоа што гледа порничи!!!
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.083
  Допаѓања:
  61.935
  Пол:
  Женски
  Не ме нервираш бе срце.
  Добро сум.
  Не сум испил денес ни едно пиво.
  Не ми смета ако излезеш со другарките.
   
 13. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  85
  Abe mace gledam pornici,no so devojki sto mi licat na tebe i samo na tebe mislam :lol: :lol: aj ti poveruvav :lol:
   
  На Osamena devojka, stilas7 и Muchacha им се допаѓа ова.
 14. girl23

  girl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  31
  Ти си за мене најубава на цел свет. :D Мислаааааам..јаоооооооо,. ајде слатка лага :lol:
  Не излегов на пиво,......бев на кафе. :D Како не мириса од километар на скопско
  Добро сум, ама стварно сум ок. ;) Можеби и да хмммм
  Манипулации за да стигне до некоја цел. ]:) го читам одма 8)
  Вечер ке си одиме порано да се гушкаме. охххх знам знам..поднапиен кома ......

  А за порничи не ме лаже, знае дека знам....и се смееме нон стоп за тоа :x :x :x
   
  На molikaMk му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  92
  Ништо не ми е !
  Не дека ми смета, не е убаво... (ако облечам нешто провокативно ) :rofl:
  Поубава си без шминка :D
   
  На Muchacha му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  73
  Лелееее истоооо хахахаххаха :lol: :lol: :lol:
   
 17. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  :D :D и мене исто, особено кога ќе облечам некоја блуза со ,,огромно,, деколте (градите ми се големи), тогаш :@
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.083
  Допаѓања:
  61.935
  Пол:
  Женски
  Ау мојов ич не се нервира, убаво му е :lol: Демек види ми ја женскава каква груда има :D
   
  На Muchacha му/ѝ се допаѓа ова.
 19. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.341
  "еве седам со ... за работа нешто се договараме", срце колку му е тешко, по ресторани и кафичи дури работи ;(
   
  На Muchacha му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.922
  Купив фустан кој има потпунки и не мора нели прслук .. и го облеков одма кога го купив и вика а бе убав е надоле , а нагоре онака .. дека провокативно :D Интересен ми е , мисли дека не знам :)
  Кога вика иди кај сакаш вака дотерана , не ми смета .. а внатре се јаде :)