Најчести лаги што сте ги слушнале од партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од milicka19, 6 јуни 2010.

 1. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.360
  Допаѓања:
  28.766
  Пол:
  Женски
  Кога не сум расположена единствена лага која ми ја кажува е : Дојди до мене, само ке те гушкам, ништо не правиме :devil:
   
  На hermosa и Summerlover им се допаѓа ова.
 2. Ishimaru

  Ishimaru Активен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Машки
  Е не се сум љубоморна де, само ти кажувам колкава алапача е!
   
 3. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.969
  Кога после караница се смиривме малку и ми кажа те сакам сеуште многу, но те молам дај ми малку време да се совземам, да размислам што понатаму ке ти се јавам... И никогаш не се јави.
  А јас си чекав месец! :D
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  7.399
  Пол:
  Женски
  За пет минути сум таму. :)
  (читај 15 мин.)
   
 5. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  7.588
  Допаѓања:
  116.627
  Пол:
  Женски
  Не спиев цел ден.. ама не спиев, најсериозно


  |(
   
  На Brinetka и WildMk им се допаѓа ова.
 6. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.801
  Допаѓања:
  31.424
  Пол:
  Женски
  Нема да заспијам и ете го гледаш заспал како заклан :D што ни 20 повици не го будат. :rofl:
   
  На Brinetka, WildMk, Summerlove@2016 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.548
  Допаѓања:
  71.797
  Пол:
  Женски
  Од утре не купувам повеќе цигари.
  #хелтилајф

  И „утре“ гледаш пак се враќа со штека цигари. :envy:
   
 8. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.177
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски
  За 10 минути сум таму...

  Иде за 50 :devil:.
   
 9. Lara&Lana

  Lara&Lana Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2018
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  - Уба си и не дотерана.
  - Да се нашминкам или не? Не уба си и вака (ха ха ха )
  - Јас: види колку е уба, или колку е убо облечена. Тој: која? Не видов.
  - Зошто би гледал други кога те имам тебе :D ( нај смешната лага, а помини некоја уба тап "случајно" гледаше )
  итн..
   
  На stetoskop и hermosa им се допаѓа ова.
 10. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  14.533
  Пол:
  Женски
  Бидејќи немам сегашен ќе кажам за бифшите.
  Најчестата лага е ТЕ САКАМ.
  Не сум женкар.
  Не лажам.
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.289
  Допаѓања:
  102.600
  Не спијам.
  А грчи |(
   
  На marija305, poenta, Animali и 2 други им се допаѓа ова.
 12. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.038
  Допаѓања:
  15.808
  Пол:
  Женски
  Последната: " Не сакам слаба жена, сакам да има што да фатам ". Аха да, за да ме утешиш дека " не сум дебела " |(. Кажи си човече, нема крв да ти испијам :devil:.
   
  На Animali и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 13. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  9.433
  Пол:
  Женски
  Еве ќе тргнам за 3 мин. А тој влегува да се тушира тогаш|(
   
  На cresa-jagoda, Animali и Antebellum им се допаѓа ова.
 14. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  3.701
  Пол:
  Женски
  *Ќе ти се јавам за еден саат (го нема пола ден)
  *Не сум ич спан (спие по 10 саата)
  *Многу сум изморен
   
  На Kate Rina 93 и stetoskop им се допаѓа ова.
 15. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  28.467
  Пол:
  Машки
  За 5 минути искачам:sweat:
   
  На WildMk, Kate Rina 93, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.412
  Допаѓања:
  2.752
  Пол:
  Женски
  Здебелен сум од утре не јадам ништо мрсно- омилената лага
   
  На Kate Rina 93 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.307
  Допаѓања:
  17.403
  Пол:
  Женски
  Ќе си дојдам за кратко. А јас со саати го чекам. :D
   
  На Herrera, Kate Rina 93 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.463
  Допаѓања:
  95.707
  Пол:
  Женски
  Другарите ме викнаа, не ми се одеше мене инаку, не можев да ги одбијам, ќе се лутеа, стварно инаку ич не ми се одеше, како би си седел дома, ќе си учев таман за испитите. (facepalm):rofl:

  Ќе учам појше за следен семестар, стварно ќе учам, се ќе положам. :rofl::rofl:

  Не гејмам ја ич, ова само една една партија у 100 години, ај заради другарчето, не ми е убаво да го одбијам. :D:D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.