Најчести лаги што сте ги слушнале од партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од milicka19, 6 јуни 2010.

 1. Fanki

  Fanki Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Мојот си ее срцка хаха .. фудбал не ни глеа .. неможе да поднесе.. а богами го неам ни приметено да зјапа по други :)
  хаха :inlove:
   
 2. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  170
  Леле да.Јас постојано зјапам во жени да видам како се облечени и како се нашминкани и дали се убави :rofl: :rofl: :$
  А богами и во машки си гледаммм :D
   
  На Lolita7 и Muchacha им се допаѓа ова.
 3. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  191
  и ја си зјапам и у жени и у мажи, посебно ако некоја е ептен згодна или ако има добри штикли е тогаш ја зјапам ко гол маж да гледам :$
   
  На Muchacha му/ѝ се допаѓа ова.
 4. santa

  santa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  7
  Не седам јас на фацебоок,тапа ми е тоа :D :D :D Ахам ти поверував,затоа секое палење он е онлајн :D :D :D :lol: :lol: :lol:
   
  На Monchence му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bluebell

  Bluebell Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  11
  Не играм спортска веќе

  Па го сретнав и ме викна да одиме во играчница незгодно ми е до го одбијам

  Морам да одам кај другар ми, ќе ми се лути од кога немам отидено

  Добро оди, не сум љубоморен

  Го заборавив клучот па морав да одам кај другар ми додека да дојде сестра ми да ми отклучи

  Цел ден не сум се уклучил на фб.
   
 6. miamateva

  miamateva Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  21
  иам работа (воа коа ќе ми го речеше ќе го закопав у земја ! :@ )

  неам ја ништо со оваа ( и на крај ќе испадне дека си се врзувале |( )

  неможам сеа да излезам ( и го глеаш по 1 саат шета со другарите)

  ама сепак знам дека ме сака :angel: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 7. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  630
  Пол:
  Женски
  Нема да одиме сега кај другарка ти , следниот викенд обавезно ( никогаш)
  Веќе не пијам толку, за да ми биде лошо после ( секој викенд)
  Ќе ги намалам цигарите од утре ( нема шанси)
   
 8. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.032
  Иам нешо работа...(е што де?!)
  Абе ... татко ми нешо треба.. да идеме негде... (е добро де кажи дека те мрзи да станеш!)
   
 9. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски
  ВО последно време ме вади од такт кога ќе каже: Не одам веќе во Астра!

  А оди, пак и пак и пак...
  И проблем е, џабе зборам, како канта да тропа.
   
  На karina8, Muchacha и mims-89 им се допаѓа ова.
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.759
  :D :D :D :D Темава ми буди свежи спомени :D :D
  Цитирам:
  Не ми се крева затоа што сум заљубен во друга.
   
  На Muchacha му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.289
  Допаѓања:
  1.814
  Пол:
  Женски
  Што ти е?
  Ништо.
  Ама знам дека нешто ти е?
  НИШТО.
  Добро ти си знаеш...
  Ама....
  и ќе почне да збори што му е :lol:

  Или, јас од мсн, ни здраво немам со некоја женска. А се шетавме еднаш и една му вика здраво, и овој здраво.. И ја од кај ја знаеш.. Па од мсн. :^) :D
   
  На Angel4eeee и Tejah им се допаѓа ова.
 12. pinklady

  pinklady Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  22
  Не гледам порничи, на фах нема ниедна убава , не ти кажав за да не се налутиш, не го слушнав тел дека си ми пишала порака итн, итн, итн..........
   
 13. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  200
  Па доообро и јас знам да се завртам буквално,по некоја типка ако е стварно топ привлекува поглед! :)Се радувам кога гледам средени девојки на улица и преку ден и навечер.. :!: Ок,да не бидам офф топик..

  Најчести лаги што си ги слушам од либето :lol: се
  -Тргни јас искачам од дома (кога се чекаме негде да одиме заедно..и јас секогаш си почекувам по 5-10 мин он да стигне! |-) )
  -Или кога сме на телефон некогаш ќе осетам дека негде лета со паметот,ќе го прашам Што правиш?ПАК играш Dota? - Нееееееее...гледам тука нешто (а го осеќам се нервира нешто мрмла од играта :geek: )
   
  На MadHatter му/ѝ се допаѓа ова.
 14. brmbrmbrm

  brmbrmbrm Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  хахаха ме уби од смеа ...инаку истото и кај мене :D
   
 15. beautiful1

  beautiful1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2010
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  33
  хехех не бе ич не пиев сокче си порачав(а целио зацрвенет и врел ко да го тепал некој па маани тоа од 100 метра се осеќа)
  Ке си дојдам до 12 најкасно а го чекам до 3 :@
  Ко речам оваа вечер ке излезам со другарките тој ми вели ок слободно излези не ми смета хех а целиот ке пукне :lol:
   
 16. ma4e-94

  ma4e-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  42
  немав време денес да ти се јавам....
  не сум љубоморен...не сум изнервиран...
  не ти се лутам..итн!
  :D :D :D :lol:
   
 17. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.725
  Допаѓања:
  61.654
  Пол:
  Женски
  Освен за факултет речиси за ништо друго не ме лаже :D
  Тој: Утре ќе одам на факултет.
  Јас: Аха, колку денес што беше.
  Тој: Ти ветувам.

  Следниот ден:
  Јас: Кај си? На факултет?
  Тој: Не, се успав. Ама утре ќе одам.

  И така речиси секој ден, освен ако не му се јави некој другар да оди или пак јас да морам да го убедувам.
   
 18. od-samrak-do-zori

  od-samrak-do-zori Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  58
  uf ne se ni vrtam po druga ne me interesiraat, ili ne pisuvam so nepoznati(devojki)na fb. Ama ovaa mi e omilena 'Ne be zlato,poleka si vozam si kuliram(a da be znam 200km/h deckovo leta) toa bese do vcera posto denes si raskinavme bas na sv.valentine kakva sreka ama toa e.jbg
   
 19. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  хахаха исто и кај мене е ова секој божји ден :lol:
   
 20. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.360
  ЈАс:Добро која цигара ти е денеска ?
  Тој:па 4-5та ... и јас: аха забораваш уште една единица да додадеш пред 4ката.

  ЈАс: Симни го тој и тој филм вечер да го гледаме
  тој: добро
  и одам кај него ... Зошто не ми го симна филмот?
  тој: епа не можев да го најдам со квалитетна слика :D а лаже суши филмот му бил пренежен или романтичен и не е во расположение за таков филм па ми мачка очи :D