Најчести лаги што сте ги слушнале од партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од milicka19, 6 јуни 2010.

 1. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  661
  Не си дебела.
   
 2. MadHatter

  MadHatter Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2011
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  28
  [/quote]Најчести лаги што си ги слушам од либето :lol: се
  -Тргни јас искачам од дома (кога се чекаме негде да одиме заедно..и јас секогаш си почекувам по 5-10 мин он да стигне! |-) )
  -Или кога сме на телефон некогаш ќе осетам дека негде лета со паметот,ќе го прашам Што правиш?ПАК играш Dota? - Нееееееее...гледам тука нешто (а го осеќам се нервира нешто мрмла од играта :geek: )[/quote]


  Eе е е тоа е муабетот! :lol:
   
 3. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467

  Сметам дека не ме лажел до сега, не сме доволно долго заедно. :lol: Плус, не се случиле некои работи до сега за кои би требало да ме излаже.

  Ме нервира фразата: не гледам во други, кога те имам тебе.
  Помине некоја со стегната задница ала Бијонсе, он врти глава на друга страна да не ја гледа јас ја буљам. -.- Му викам аман бе човеку, и јас гледам, тој не па не.
   
 4. Blumarine

  Blumarine Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  186
  :D :D :D
  И мојот дечко така се вади, како минус пред заграда :)))
  Или вика „не уплатив спортска“ или (ако веќе претходно ми кажал дека ќе оди во кладилница) „само едно ливче од 50ден“
   
 5. sanjchi

  sanjchi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  6
  Хмм... "срце неможам да дојдам имам проблеми ќе ти кажам утре"...
  "Не пијам"
  "Не сум љубоморен" :D :) ;)
   
 6. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.377
  Допаѓања:
  8.732
  "Еве идам, за 2мин сум таму".....и си почекувам уште 15мин
   
 7. happynessss

  happynessss Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2011
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  18
  Од утре ќе барам работа :D :D :D
   
 8. MoDeRnA

  MoDeRnA Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  45
  не изгледаш дебела во тоа
  абе ми снема батерија на телефонот затоа не те барав
  од утре престанувам со пушење (и никако да дојде тоа утре кога ке престане) :)
   
 9. ambasadorka

  ambasadorka Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  5
  ми се јавија другарите за искачање а уствари он бил иницијаторот :D со нив никогаш не е уморен а испадне со мене ми се спие не сум спан :lol: ги научив веке тие изговори и веке ми е смешно
   
 10. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.882
  Немаш целулит. А ко портокал сум на задникот :D Незнам дали се прави слеп, или пак стварно незнае што е целулит, ама во секој случај услуга ми прави, па така јас не си се замарам со тие работи, си јадам кога ми се јаде, ни калории бројам, нит па знам како се бројат :D
   
 11. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  "Многу сум уморен може ли утре да излеземе?"
  "Не сум го слушнал телефонот затоа не ти кренав."
  "Од утре ги откажувам цигарите."
   
 12. plawa

  plawa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  129
  “ Не играв сони, каснам зашо имаше гужва у сообраќај’’ - А живееме на 10 минути пешки..
  “Не ти е многу кратко фустанчето, ти викам да се пресоблечеш ладно да не ти биде’’ - Надвор 40 степени, кенгури се комираат....
  “Не гледам фудбал, нешто за на работа документи средуваме со колеги’’ - А у позадина слушаш ГООООЛ
  “Ја тебе ни за Анџелина Џоли не би те мењал, вода може да ти носи’’ - Да, да! Да му се јави на трепки ако треба ќе отиде по неа....
   
 13. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.651
  Допаѓања:
  101.044
  Ииии...што лаги изначитав.Поголемиот дел се смешки,ама некои...за некои...некои...ќотек и разговор бараат.

  У задње му е актуелно,дека верува у мене (а знам дека се моли пред икона,да не ја заплескам работата),немаш целулит (абе ич,ко на Офи и овој,па ќе ми прати слика од некоја,шо едвај и се гледа и ми вика,е оваа има,а не ти и тука сузички ми одат),не си здебелена,не сум помислил на друга еве,откако сме заедно (добро бе,жив чоек си ти или?!),кога збориме на телефон,занесен е,го прашувам,на компјутер си,не,на компјутер си,не и така сто пати и на крај,да бе,да проверував резултати |( ,ко да ќе го тепам ако каже дека е,а мене ми е поентата да си речам у себе,колку сум добра еј,се знам! :D
   
 14. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.468
  Допаѓања:
  26.956
  Пол:
  Женски
  -Ќе си легнам сега уште една партија само(дали кантер, дота итн.)
  -Кој ја, не сум бе срце(секогаш кога е пијан го вика овоа, а другио ден ќе рече леле синоќа бев расцепен) :D
  -Утре ќе одам на факултет, а мој одговор на тоа :^)
  -А за кората од портокал, ја имам у големи количини, а тој срце, секогаш вика имаш најубава задница,овоа сакам да верувам дека е вистина, ама гледам колкава ми е и целата дупчеста(може до мене гледам искривена слика :P )...
   
 15. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  -Ќе си легнам сега уште една партија само(дали кантер, дота итн.)
  -Јас? Неее Никогаш не сум пишувал со неа!
  -Офф појма немам која е, никогаш не сум и го гледал профилот ( а во најпосетени му е )
  -Јок! Абе не е грда ама не ми се ни свиѓа, ниедна не е поубава од тебе, на оваа И фали.. (и кажува нешто, а гледам како му паднала вилицата)
   
 16. Aphroditte

  Aphroditte Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  хахахаха...
  еве од мојот неколку:
  -појма немам која е типката (yeah,right!)
  -во дискотеката кога бевме со другарите само мажи имаше, или имаше и жени ама сите грди беа :lol: :lol: :lol:
  -не спијам, одмарам. |-) |-) |-)
  -повеќе нема да го направам тоа (до следната прилика сигурно не :rofl: )
  Тоа за порничите незнам од каде сте го извадиле, ама воопшто не прашувам... нека си гледа детето, мене воопшто не ми пречи :)
   
 17. gjavolceto

  gjavolceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  15
  си го заборавив телефонот..

  не го слушнав телефонот..

  немав време..

  ќе ти се јавам покасно..
   
 18. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  1.984
  Допаѓања:
  3.118
  Пол:
  Женски
  -јас љубоморен?мисли си ..
  -ќе ти се јавам покасно..
  -не спијам,одмарам ..
  -не играм кантер поише...
  -незнам која е само така ми стои у пријатели (а типот плакне очи на нејзе,вилица му паднала)
   
 19. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.768
  Допаѓања:
  9.967
  Пол:
  Женски
  Еј ќе одмарам малку, за 2 саати ќе ти се јавам.
  А он фубал гледа. Па кажи бре човеку, не се лутам. Или мислиш ќе ти избаксузирам нешто па нема да фатиш у кладилница :fubar: (а стварно мисли дека сум пророк)
   
  На mMare и thelittle17 им се допаѓа ова.
 20. emi-src

  emi-src Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  lele decki i mene istoto mi se desava