Најчести лаги што сте ги слушнале од партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од milicka19, 6 јуни 2010.

 1. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.462
  Допаѓања:
  794
  хахахахха најубава си бејби :$ :$
   
 2. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.864
  Пол:
  Женски
  оди бе срце слободно што ти е,прошетај се,таман работа ќе љубоморам (и после му се јавуваш да го слушнеш и мислиш по тоа муабетот живи жаби плука од уста ) :D
   
  На daddys.princess му/ѝ се допаѓа ова.
 3. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.642
  Еве со брат ти на по едно пиво седнавме.- А се враќа дома клен пијан :envy: .
  Доаѓам за 10-15 минути.-Го нема уште саат ипол-два :swear: .
  Абе знаеш со брат ти бевме на чорба, ме тераше многу му се јадело.-Аха он демек нејќел, заради брат ми отишол ]:) .
  Веќе не пијам ракија.-После два саати „Мацо ај дај по една ракија пред ручек“ :envy: .
  Не спијам.-А затворил очи и хрчи корне, слепа и глува ме прави :^) .

  И најчесто употребуваната:
  Дебела си.-Сака да ми набие комплекс ама неможе знам дека сум таман ;) .
   
 4. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  520
  Пол:
  Женски
  Ахааам еве ме идам, тргнат сум, спремај те се вие. Он уште у меане.

  Нее сонце, само на кафе ке мрдниме, не пиеме оваа вечер. Седнуваме у кафиќ и тој како од пушка - ДЕчко дај еден коњак. А јас ваква :^)

  Злато ручеков супер, малку си го пресолила само, а фацата ваква му е :doh: Сирото мое.

  Едит: Ја заборавив најважната, како ли само можев..
  _ ајде ма, да не бев јас кој друг ќе те земеше, стара мома ке си одеше. |( (тоа на шала е речено, ама сепак капачето му е ставено, сеа да не го објавувам јавно)
   
 5. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.168
  Во ред душо ке се сменам
  Извини сонце не го мислев тоа
  Не дека сум љубоморен или нешто слично, ама кој беше типот што се поздравивте ? Ми изгледа познат од некаде затоа ... :angel:
  Нема веќе да ти ги читам пораките еве ветувам нема веќе :swear: (И у позадина уше да го имаше моментот од Друже Тито ми ти се кунемо :swear: )
  Еве од денес ти се колнам нема веќе да ти барам пасворди од фејзбук и слични такви ствари
   
 6. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  280
  епа девојки мојот ни пие ни пуси ниту пак во други девојки гледа :angel: не бе не ми вика дека не го слуснал телефонот дека он човекот работи не гледа фудбал ни други репрезентации,не излегува со другари до раните утрински часови неее скраја да е и не не го чекам по пола саат секогас е точен ех тие лаги пари да беа мојот ке бесе милионер :!:
   
 7. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  1.984
  Допаѓања:
  3.118
  Пол:
  Женски
  Јас други девојки не ни погледнувам.. а тој по секоја втора се врти и ја буљау гз :fubar:
  Не играм веќе ми се смучи (аха сигурно) :devil:
  Ич не ми се спие (веќе заспал) :doh: :swear:
  Оваа грешка нема да м исе повтори, ветувам.. јесте наредните 24 часа,нема! :@
  Не го слушнав мобилниот (даа,да па глув ли си :swear: )
   
 8. majaaa

  majaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  26
  да допијам пијачката и идам а јас чекам едно 1-2
  да измијам заби и ке ти се јавам-а тој се рекламира по фб
  не гледам порничи а уствари само на тоа мисли....итннннн
   
  На N.A.T.A.S.A му/ѝ се допаѓа ова.
 9. thegirl2

  thegirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  39
  те сакам,единствена си,најубава си |(
   
 10. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
  За 15 минути доаѓам ......ахам сигурно :^)
   
 11. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.264
  Допаѓања:
  45.252
  Пол:
  Женски
  Јас: Спиеш?
  Тој: :Смајли_што_хрчи: Не :Смајли_што_хрчи:
   
 12. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  :D јас,, утре ке одам до трговски
  :D тој,,добро ке одиш

  јас,,денес одам трговски
  тој,,не не не студи друг ден,јас ке те однесам :( :) мн мн честа лага
   
 13. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  224
  најголема лага негова: Не не мие другарка.....по извесен период(неколку дена ) ме побара да излезиме за на кафе,или и пишав порака на моб за роденден....итн. значи :@ :@ :@
   
 14. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  2.614
  Тој: Мамурно утро. Веќе не пијам и не одам на диско, само со тебе ќе сум си. :envy:
  Наредниот викенд ете го пак отишол на диско и па мортус пијан. :lol:
   
 15. busavkaa

  busavkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  6
  Ко ке гледа во женски и јас ке му речам: е сега што зјапаш? - и тој ке ми речи ама чеј сега да ти кажам нешто ( ке се мисли стоо саати ) и на крај ке ми смени тема и така секој ден... Јас ке му речам ако ке излезам со другарка ми да си купам нешто и тој ке ми речи аа ако одии излези и дури сум излезена ке му се јавам и муабетот абе уште ке шеташ од сабајле си излезена мене не ми смета ама ке се измориш... хахахах абе машки муабетии :))
   
  На Sunshine88 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.663
  Допаѓања:
  34.265
  Искуството ми потврдело дека следниве реченици биле најлажни:

  - Не, бе не сум љубоморен.
  - Не е до тебе, до мене е.
  - Не пијам веќе!
  - Уф ама е грда онаа! (ама радо би и го... 8) :D
   
  На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.
 17. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Злато не дркам, не гледам порничи.
  Идам кај него, за да пуштам you tube доле ми се отвара you jizz.. Кoга прснав да се смеам.. ХАХАХА
   
  На Aleks96 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.309
  Допаѓања:
  18.046
  Пол:
  Женски
  „Идам за 5 минути.“ Превод: Идам за пола саат минимум. :lol:
   
 19. vivarium

  vivarium Активен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Не, не се ебам со твојата најдобра другарка, душо.
  Не, и паднал мобилниот до шољата затоа влегов со неа, гад и беше да го земе сама.
  Не знам зошто си параноична, само 45 саати ми беше исклучен мобилниот.
   
 20. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  143
  ^ :o


  Јас: Ке можеш да се уклучиш на скајп
  Тој: Не бе срце мое немам пари ........ за пола саат се јавувам ....
  Јас: Бебче што ми праиш..
  Тој: Ништо срце еве сони играм со другариве ...

  сонце на мајка ... разиграно ...