Најчести лаги што сте ги слушнале од партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од milicka19, 6 јуни 2010.

 1. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.798
  Пол:
  Женски
  Не го тин***
  Не гледам порно !
  Утре не можам кај брачед ми сум, или со брат ми имам работа
  Немам време, кога ќе имам
  Не сум љубоморен :^)
   
 2. Slatko-Malo

  Slatko-Malo Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2011
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  12
  хахаха,девојќи ме изнасмеавте :lol: најчеста лага?хммм...
  1.од денес не пушам..и после 5мин :smoke:..ахам да де не пуши ;)
  2.кога ќе му речам "што ја гледаш онаа" а он "не бе ја гледав како е облечена"...па да де,кога таа облекла минич :^)
  незнам,не ми текнуваат други,ама обично не лаже многу,си кажува се што ќе му текне на памет. :)
  а за порничи не му се лутат,дури и ми кажува "ауф каква е оваа,колкави и се" јас си се смеам,што ќе му праиш,машко ко машко. :D
   
 3. Ulata

  Ulata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  100
  1. Немам потреба да сум љубоморен
  2.Ќе ти се јавам за 30 минути аа можи и побрзо (ааа го чекам два сати дур да звони)
  3.Еве излегвам од дома (јас стигнувам кај шо се чекаме аа него го нема)
  Ете тие се...можи има и други ама јас незнам дека се лаги :D :D :P :P :P
   
 4. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  За 5 минути доле биди за да те соберам !
   
 5. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.704
  Допаѓања:
  4.985
  Пол:
  Женски
  Имам работа на едно место со едни луѓе (а тој уствари си се вози низ град со другар му) :D
   
 6. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  -кога ке прашам за било што дали е убаво обавезно одговара со ДА
  -немал потреба да гледа по други
  -не гледал порничи
  -не игра кантер
  -не излегол никаде
  -другар му инсистирал да одат на кафе (јеа рајт :lol: )
  -не му треба фејсбук
  -не е љубоморен
  -многу ми е чудно како за сите останати девојки вели дека се грди, дебели, глупи итн..
  -од утре сум на диета
  -не седнав на компјутер
  -веднаш си отидов дома, веднаш заспав..

  Има уште но не ми текнува. Во глобала ситни лаги кои верувам нема машко кој не ги користи. :D И не знам зошто за такви глупости лаже, има страв ова дете од мене изгледа, абе не тепам еј.. :wasntme:
   
  На MacaLove и LilBaby им се допаѓа ова.
 7. Dazzle

  Dazzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.025
  - Сите девојки освен јас имаат гадни заби, или ќеЉАви се ( мхм ) или криви нозе... чуда! А тие што немаат ниедна маана се просечни, или ПОД -просечни ( како што би кажал он ) :lol:
  - Секогаш кога го д*ка мисли само на мене ххаха ( и кога ќе му речам а кога гледаш порничи и тогаш на мене да не мислиш?! ) и мртов озбилен он : значи ДА! |(
  - Незнам зошто секогаш кога ќе му речам - убаво си поминуваш ? ( а да не е со мене ) вика не :rofl: ( абее даа )
   
 8. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Еј да да тоа е точно, стално кога е без мене излезен "неубаво" си поминува. Како нееееее :lol:
   
 9. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  792
  не го слушнав телефонот
  веднаш сум заспал
  види ја ова каква е грда
  еве одма идам.....
   
 10. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  И мојот кога ќе биде излезен без мене “неубаво“ поминува.
  Заморен сум одма ќе си легнам ( а легнал после неколку часа)
  Ме боли главата многу испив , од утре не пијам
  Од утре не пушам
  Во право си душо (да ме замолчи за нешто што му објаснувам, веќе му станало досадно)
  Кога ќе го прашам го среди тоа ( на пр дали завршил некоја работа дома и сл.) тој да се е готово без гајле, кога ќе видам ништо од тоа
  Заборавив ( во последно време често почнал да заборава ) :^)
  ии др.
   
 11. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Не сум љубоморен.
  Ич те неќам ко ќе ми викаш :D
  Не се инаетам (а всушност клоца ко магаре на мост)
  :lol:
   
 12. stefani3

  stefani3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  колку испи? па едно пиво. повраќаше? неееее.
   
 13. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.059
  Допаѓања:
  27.984
  Пол:
  Женски
  Не сум лут, само ми се спие |(
   
  На N.Kety му/ѝ се допаѓа ова.
 14. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.145
  Допаѓања:
  20.594
  -Ќе се задржиш уште многу?-Не, излегувам за 15 минути. :devil:
  -И што сега, се лутиш?-Не бе, нема зашто да се лутам. |(
  -А кога одлучи дека....(на пр.ќе излегува или оди некаде)-Па, денес се договоривме (аха, да, сигурно) :@

  Отприлика тие се. Барем оние кои сум ги приметила. ]:)
   
 15. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.674
  Пол:
  Женски
  Pоследно време мислам за секој збор сто го казува ме лазе :^)
  Zатоа сто многу пати каза нема така да правам а пак така :doh:
   
  На LoveIsAllAround му/ѝ се допаѓа ова.
 16. machka1

  machka1 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  1.346
  Пол:
  Женски
  те сакам :)
   
  На Kathlin, XstrongerX и faye им се допаѓа ова.
 17. Strawberry.6

  Strawberry.6 Активен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  10
  Не сум веќе истиот, многу сум сменет! & Жими сестра, жими крст не сум го кажал тоа (ова го вика за секакви муабети што ги зборел за мене со другарите, а за кои и двајцата знаеме дека никој не може да ги дознае ако не каже он или јас)
   
 18. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  2.236
  Пол:
  Женски
  Не сум многу љубоморен.
  Ќе пробам да ги откажам цигарите. И не сум знаела дека ако човек се труди да се откаже од нешто, дупло повеќе го конзумира истото. После реченицава, он буквално се труе. Да може од сегде ќе почне да чади.. како демек оваа ми е последната. Мајке ми, да.

  Петок, сабота, сме излегле одвоено, го прашувам: „Како си помина“?
  - „Па, добро маче, само подобро ќе беше и ти да дојдеше“.
  Мислам апла лага! После утредента слушаш муабети помеѓу другарите негови, “Еј онаа што играше до нас колку беше јака, брат виде ли каков гз, како го мрдаше само, ауууф“! И тука сите петнаесет минути гризат усни и замислуваат секс сцени.
  Ама не, мојов мижел, така да си знаете. Зошто не погледнува ниедна друга освен мене и најтапа си поминува кога јас не сум со него. :rofl:

  И не мислам понатаму, страв ми е да не испадне ова еден од моите подолги постови во последен период. :D
  Како и да е, дури и слатко лаже. Па оди лути се.. :D
   
  На miina му/ѝ се допаѓа ова.
 19. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.435
  Допаѓања:
  3.604
  Пол:
  Женски
  Еве учам ќе го положам

  Семинарска пишувам

  Не спијам , само така си седам
   
 20. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  540
  Лаги поврзани со faceebook.