Најчести лаги што сте ги слушнале од партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од milicka19, 6 јуни 2010.

 1. Bunny05

  Bunny05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  124
  Многу ми беше досадно без тебе на излегување.
  Од утре не пишам спортска ( ова секој ден го слушам )
  Не пијам веќе. Наредниот викенд : Сите пијат како да делам само јас,не дека сакам :wasntme:
  Кога е сам излезен - Не гледам во други,само на тебе мислам ( да бе,јас од вчера сум :D )
   
  На Allthatglitters21 и miina им се допаѓа ова.
 2. machka1

  machka1 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  1.346
  Пол:
  Женски
  Чудно ,но вистинито. Само прекасно сватив :)
   
  На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  Не уплаќам појќе никогаш, и од утре не влагам в кладилница...
   
 4. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  Дечкоми е секогаш искрен со мене ... мислам дека до сега не ме лажел.... па нема и зошто, кога ке видам некоја ептен јака му велам... ауу види га бе колку е јака или има јак газ... или ако го прашам за некоја јака ли е и ми одговара искрено... кај што сака таму оди, што сака тоа прави и мислам дека нема зошто да ме лажи па и јас зјапам во мажки и му викам ееј колку е згоден.... Башка не сакам да ме лажи нека ми ја кажи вистината нема јас него да му забранам нешто... никогаш не сум го правела тоа а и нема да му забранувам така да ние сме си искрени со дечкоми :) :inlove:
   
 5. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.906
  1.Нема да пушам веќе.
  2.Од утре сум на диета.
  3.Што ти е сега? - НИШТО!
   
 6. doll.a

  doll.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  Не сум ти лут
  Ако денес не фатам не уплаќам веќе во спортска
  Не сум љубоморен
   
 7. ana005

  ana005 Активен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2012
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  se..se...ali naveke marazam koga ke go vida namurten i koga ke go prasam sto ti e...ke mi rece nisto ne mi e....
   
 8. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.890
  Пол:
  Женски
  Не ми е гајле
   
 9. DreamAngel

  DreamAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  353
  ТЕ САКАМ! - најубавата лага! :doh:
   
 10. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  157
  ТЕ САКАМ ПОВЕЌЕ ОД САМИОТ СЕБЕ, НЕМА НИКОЈА КАКО ТЕБЕ... ПА ТОА Е ЛАЖЕН ПРОФИЛ, ТОА НЕ Е ЖЕНСКО, ТОА Е МАШКО СО УКРАДЕНИ ЖЕНСКИ СЛИКИ (а го разоткрив дека профилот е вистински ама се правев дека верувам за да видам колку далеку ќе оди и да не опишувам се што открив, а јас го баталив и се ожени со истата од тој профил)... НЕ СУМ ЖЕНЕТ, ТОА ТАА ГО НАМЕСТИ, ТАА ГИ НАМЕСТИ СЛИКИТЕ, ТАА Е НЕНОРМАЛНА ОПСЕДНАТА СО МЕНЕ... НА РАБОТА СУМ/БЕВ, НЕМАВ ВРЕМЕ ДА ТИ СЕ ЈАВАМ (а во исто време тој не знае дека ги следам активностите од неговиот друг профил на фејсбук, во кој не сакаше никако да ме прифати за пријател).... УМИРАМ БЕЗ ТЕБЕ... АКО НЕ СУМ СО ТЕБЕ ЈАС ЌЕ УМРАМ... ОТИ МИ НЕДОСТИГАШЕ И ТИ МЕ ОСТАВИ ЈАС ПОЧНАВ ДА СЕ ДРОГИРАМ И СЕ ДРОГИРАМ 2 НЕДЕЛИ, И ВЕЌЕ ПРИМАМ КОКАИН, ШМРКАМ И ИНЈЕКТИРАМ, А ДЕНЕСКА ШМРКАВ 20 ГРАМА ДРОГА.
   
 11. BlackMarket

  BlackMarket Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  265
  "Нема веќе...Ветувам"
   
  На Spidy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MaCa-Swiss

  MaCa-Swiss Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  959
  Нее душо не пијам појќе ( а тој уште малку заштитно лице на СКОПСКО ќе стане ) :fubar:
  НЕ БЕ СРЦЕ НЕ СИ ДЕБЕЛА ! ( лагата што секој ден ја слушам по 17 пати |( )
   
 13. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  Види колку е грда! :puke:

  Поголема лага од оваа нема! :lol:
   
 14. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
  Не бе не сакам животни , ни за тебе не би чепнал маче :talk:
  Да да додека завчера не се појави со мачето в раце
   
 15. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.617
  Могу те сакам-лага
  најдобар си-лага
  немам сретнато дечко како тебе-лага
  има и многу други лаги ама не ми текнува
   
 16. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.916
  Допаѓања:
  5.363
  Исто важи и за машките. Најдобра е таа со која моментално се во врска. Или муабетот “јас сум кропирал многу девојки“, “можам да си фатам женска кога сакам“, “бев синоќа со другарите на кратко колку да не ги одбијам, им ветив и се вратив со такси“
   
 17. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  8.021
  Пол:
  Женски
  Дома сум - а знајш дек е пикнат во вц-то од некој кафич :D
   
 18. SEKERLEMA

  SEKERLEMA Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  407
  Се е во ред бе,ништо не ми е
  Аха "не ти е"
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 19. lana8

  lana8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  180
  Сонце само тебе те гледам.
  Сонце нема како тебе.
  И најдобрата за мене: Сонце не се сеќавам на неа. Не ми текнува сега.
   
 20. Shaaggy

  Shaaggy Активен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  7
  Добар сум :)