Најчести лаги што сте ги слушнале од партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од milicka19, 6 јуни 2010.

 1. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  8.629
  Пол:
  Женски
  Ќе ти се јавам до 10 најкасно...
  100% ќе биде барем 10ипол :D

  дешавка од летоска: јас сама дома, му викам да дојде, он вика одам на едно пиво со другарите, до 12 сум кај тебе. Нормално, ич не го чекав, си легнав уште во 10, ми се јавува во 2ипол - тиква пијан, со муабетот: Ме натераа да пијам, јас нејкев, не ми се лути... :D :D :D
  Го знам дека секогаш и секаде касни, иако кога сум јас во прашање пробува да не го прави тоа, па не му се лутам. Си направивме компромис - ќе ми титне кога е спремен, за да не го чекам ;)
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  69
  Ќе ти се јавам после пак.
  Или кога ќе му кажам што ми смета, ми вика добро не правам веќе така и после пак по свое :)
   
  На LoveIsAllAround му/ѝ се допаѓа ова.
 3. HEV

  HEV Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  630
  добро добро нема повеке да правам ...(милион грешки)
   
 4. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  849
  Првата - спијам.
  Втората - не те лажам.
  Третата - нема веќе да правам така.
   
 5. owi

  owi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  122
  Нема да пијам веќе.

  Мхм, да, важи, ич не пиеш ;)
   
 6. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  Ќе ти се јавам во ** - да да секако ;)
  Нема повеќе вака, нема повеќе така - до кога?! До наредниот пат... :/
   
 7. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  267
  Леле колку е грда :puke: Лага!
  Не не зборав со никој тој е другиот број на мајками.. |( Лага!
  Ке одам со другарми таму после работа... :geek: Лага!
  Незнам што е тоа? Од кога така јас појма немам.. Лага!
  и еден куп ги има,тој што лаже ке си лаже цел живот.
   
 8. francais

  francais Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.274
  *Не те сакам. :lol:


  Никогаш не ме излажал, го знам каков е, дури и да ме излаже веднаш ќе ми каже. Нема да може да издржи.
   
 9. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  280
  Пол:
  Женски
  Злато ќе ти се јавам за еден час .. а поминуваат 3 -.-'
   
 10. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  Еднаш го викна една стара баба да иде доле да намести лозинки ми рече ке се врател за 15 минути а помина еден ипол час па цело време си поминав со мајка му. :D
  Кога тој спална си носел. Мало изненадување ц ц ц. Безобразен !!! :D
  Еднаш не ми крена на телефон а беше толку важно :)
  и после ми вети дека ке ми кренел друг пат нема да се повтори и следен пат ете го спушта. Ми се јавува нокта и му викам што ми се јавуваш сега преска ми требаше и овој ми вика имав работа. Поверував утре!!! :lol:
   
 11. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  226
  И да има фудбал, нема да го гледам, сакам со тебе да те видам.
  Не ми смета твојата нова ултра деколтирана маичка.
  Повеке не сакам да возиш. (се премислува после 5 мин, знае дека немаме алтернатива за секс)
  Не, не ми смета да дојдам со тебе во Космо.

  Обично лаже за ситници, досега го немам фатено да не е таму каде што пријавил или слично :lol:
   
 12. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.328
  Допаѓања:
  10.742
  Пол:
  Женски
  Секогаш кога ќе излезе со другарите и кога ќе му речам немој да се опиеш ќе ми рече добро само две три пива и нема повеќе. Абе како да му речам направи се ќор пијан :D и на крај ќе ми каже епа јас не сакав ама ме натераа. Е да бе ајде со зор во уста му сипувале, тие му се криви.
   
  На Decapitated.Hanna му/ѝ се допаѓа ова.
 13. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  не ме лаже ама ме има излажано некогаш за нешто големо,било и поминало не му се повторило тоа е битното.
   
 14. Be-yO-nCe

  Be-yO-nCe Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  5.270
  Пол:
  Женски
  Срце поубава ми си без шминка! :^) Мааа немојј! :D
   
 15. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.675
  Пол:
  Женски
  вечер или утре ти ветувам дека ке правиме што сакаш :^)
   
 16. Daydream

  Daydream Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  1.542
  Допаѓања:
  5.482
  Пол:
  Женски
  Единствено што ми текна во моментов е: "Не, не сум љубоморен, ако, нека те гледаат". А врие во себе, одвај збори. :D
  За други такви ситници не ме лаже ми кажува каде е, со кого, не ме лаже за фудбал, за игри, за кладилница... Најверојатно зашто директно му имам кажано дека не се лутам за такви работи, не ме занима ако отишол на кафе со другар, не му правам скандали или љубоморни испади па да се плаши да ми каже. Впрочем мислам дека заради тоа најмногу лажат машките зашто ние многу паничиме и едноставно го кажуваат тоа што сакаме да го слушнеме. Забегав многу ај...
   
  На Venera.13 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Addrianna

  Addrianna Активен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  14
  доаѓам веднаш :) а го нема во наредните 30мин.
   
 18. minne03

  minne03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2013
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  46
  "Za pet min sum doma" a nego go nema uste eden ssat ili dva saati,,gospode boze ponekogas me poluduva no veke se navilnav na negoviot karakter toj e ne moze da se smeni i da se karame nema fajde :-/
   
 19. Te.Ic

  Te.Ic Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  20
  јас: излегов со другарки и...другари.
  тој: таму е бившиот твој? (дека сме во исто друштво со него)
  јас: па да.
  тој: ДОБРО, ШТО МИ КАЖУВАШ?! НЕ СЕ НЕРВИРАМ.

  -Лепотице ќе тркнам до продавница.
  ( се вратил) Кај беше ти цел саат, во продавница?
  па свратив до....ама...добро пак уплатив спортска ПА НЕЛИ ЌЕ СЕ ОТКАЖЕШЕ БЕ :@ |(

  -(кога има некоја утакмица за која уплатил) Е добро де нема да гледам, ќе ти дадам ти да си гледаш тенис.

  - до сега само тебе те сакав искрено.

  - е многу рано ти текна. Се договорив со БЛА БЛА да одиме во БЛА БЛА, ти и женска му можете да помуабетите ќе дојдеме ние.

  -штом сакаш оди, сеедно ми е и не сум љубоморен.

  - неможев да си го најдам полначот.

  - Лепотице не се нервирај ќе престанам да играм КРЕЈЗИ ТАКСИ, (некои со камиони), ДОТА и уште шо не
   
 20. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  Ајде за 1 саат ќе ти ѕвонам а ти спремај се,ќе одиме на базен. 8)

  Јас возбудена ќе снесам јајца, спремна одма за половина час и по 2 саати се наоѓам по феминава како мислења оставам, на крај излегува не одиме никаде, дома ќе седиме. :fubar:

  Сега сум во купаќи и чекам. |(