1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најчести причини за кавга со партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од glamour-lady, 3 ноември 2011.

  1. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    Секој што ќе рече дека никогаш не се скарал со партнерот сигурно ќе излаже..
    Во секоја врска/брак постојат мали или големи кавги.. Некогаш и за најмала ситница се крева голема прашина..

    Кои се вашите најчести причини за кавга со партнерот?
    Како се справувате во такви ситуации?
    Дали вие први попуштате и се извинувате или тој?

    Јас најчесто му замерувам за пребрзо возење.. прекумерното пушење (некогаш знае да испуши и по 2 кутии цигари на ден :@ ).. кога многу ќе му се налутам си заминувам и не му зборам некое време.. многу сум тврдоглава и скоро никогаш не попуштам прва, па дури и јас да сум крива за караницата..

    КЛУЧ ако има ваква тема или ако темата не развива дискусија.
     
  2. busavkaa

    busavkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    6
    Јас со дечко ми порано се карав скоро секој ден...но сега да сум не ни се замарам со такви глупости од пред некои месеци што се замарав со негоо... одиме 10 месеци и до пред еден месец се карав секој ден со него што на секое излегвање само се џари по други девојки, на фб си пишеше со една негова другарка што таја му се пушташе, се карав за тоа што одеше по барови кај што има певалки и се карав што му досадваше бившата ( предосадна беше)....и на секое карање тој знаеше само едно да ми речи ако си будала да се нервираш, а јас уште појќе се нервирав ко ке ми речеше така и зедов пред еден месец му ја избришав другарка му од фб, на бившата што му досадваше на секое му пишав да не досадва и го заколнав да не оди по барови и сетоа тоа во еден ден го направив а тој ладно крвно си седеше и пак истото ми го рече ако си будала нервирај се.. е тогаш ми пукна филмот му се изнадерив и ко виде дека многу се изнервирав ме седна и почна да ми кажва машки муабети... демек ако не те сакав немаше да одам со тебе 10 месеци да излегвам секоја вечер а и денски со тебе немаше никаде да те носам со мене да те запознам со домашните,сите знаат дека ти ми си женска, да ти одам по ќеф, а за тоа со гледам женски полни очи празни раце...и ко видов дека џабе се нервирам уште на 19 години си клавам нерви за еден дечкооо за да ми вели ако си будала да се нервираш и еве има некаде неполн месец кај што го имам пуштено мозокот во лер и што сака нека прави па од тогаш се немам скарано со дечко ми па фала богу од тогаш ко виде дека се имам сменето појке е повнимателен (изгледа инает ми водеше тогаш :@ )
     
  3. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    Инат негов,секогаш мисли дека е во право.И кога ке сакаш нешто да му објасниш доаѓа до кавга во која нормално јас попуштам и псоле се збори нормално и пак после 10 минути ке навратиме на раа тема на која сме расправале и пак се инати дека тој е сезнајко..епа биди гајле ми е :P
     
  4. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    за ништо,онака од обичен муабет избувнува кавга ха,ха,ха...нели кој се кара тој се сака :lol:
     
  5. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Не се караме ,се контраме :D Ретко ама се дешава ,што е нормално. Не секогаш имаме исто мислење за некоја работа ,а и двајцата тврдоглави... :x
    Еднаш памтам се искаравме за фб ,потоа спиевме заедно ама свртени грб со грб и тек другиот ден во воз си прозборевме :lol:
     
  6. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Најчестите причини за кавга со партнерот... ги нема.
     
  7. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Еве до сега ни јас не сум се искарала со дечко ми. А и не ја гледам логиката да се лаже кога сите знаеме дека нема совршенство.
    Дека постојат рчки постојат. Не дека ниту еднаш не сум се изнервирала и префлила. Но. ниту еднаш не сме дозволиле тоа да дојде до кавга. Ако нешто не ми е по кеиф седнуваме и разговараме, дури и се смееме. Може ќе разговараме и 2 саати, ама се е тоа тивко и смирено.
    Башка што дечко ми не ми дозволува за ништо да се нервирам, одма прави нешто било што да не мислам на нервоза, не само за него туку за се општо.
     
    На Dulceee, HOT.n.COLD и Trendafilka им се допаѓа ова.
  8. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Јас не можам да се скарам со дечко ми.
    Некогаш и пробувам намерно и не оди. :(
    Таков му е карактерот, мирољубив и не е склон на кавги, и што сега - да се карам ли самата со себе? :D

    Ако се за'рчкаме за нешто, се решава одма. Нема како порано во моите претходни врски, незборување со денови, некревање на телефон, игнорирање, некои чудни испади... нема такво нешто.

    Еднаш му се налутив, ама онака со легитимна причина, не дека ми удриле некои бубачки.
    Во 10 навечер се скаравме, на полноќ се нацрта пред дискотеката каде што бевме да се извини.
    И како да му останеш скаран на таков човек?

    А најчесто се буцкаме на темата како неговата генерација (и таа пред него и после него) :D се затворени, чудни луѓе, полни стереотипи.

    Он си ги брани, дека биле кул и ок, а ја ги вреѓам дека се лудаци и чудаци.
    И толку.

    :D
     
    На VeRyCa и Strumfeta93 им се допаѓа ова.
  9. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Најчесто се распрваме за пари. Тој мисли дека јас многу трошам а јас не се согласувам со него и така... :lol:
     
    На talentirana му/ѝ се допаѓа ова.
  10. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Јас и Петко за жал :lol: многу ретко се караме.

    И кога јас (кавгаџика во душа) ќе почнам да „се карам“ тоа уствари изгледа како монолог, јас брљам и зборам, а тој мирно ме слуша, кога ќе завршам на мирен и тотално смирен начин, со нормален тон ќе произнесе заклучок, а понекогаш и факти, зависно од прилика, сакала-нејќела морам да признаам дека е во право и да смирам топка, за мојата вана би караница да се претвори во спонтан разговор.

    Кога сум во ПМС најчесто има вакви ситуации а причините се се повеќе банални и глупи, на пример зошто не го наместил креветот, зошто не ги собрал трошките, зошто капакот на ВЦ шољата не го спуштил и сл.

    Остри дискусии со повишен тон најчесто имаме во врска со факултетот, него го фасцинирал Моска мене Русо, и како сега едниот е подобар од другиот, зошто, па ќе се заинатиме и на крај ќе се испичкараме и двајцата, секој на своја страна од креветот и боли нас брига што ќе биде.
     
    На LilBaby, Shila89 и Trendafilka им се допаѓа ова.
  11. talentirana

    talentirana Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Хахаха Сите мажи секогаш мисла дека само ние трошиме, а тие не ги сметаат тие нивни ливчиња за спортска и други комари... :)
     
  12. soco

    soco Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    185
    да и тоа хронично мислат дека сме трошаџики ! :rofl: ама ако се работи за делови за колата тоа за нив не е трошок . Или кавга има ако ние ги караме децата , а тие како демек не викај ,а ако некогаш излезе нешто наопаку мајка та е крива не ги воспитала а тој што попушта крева раце ! :!:
     
    На cecilia му/ѝ се допаѓа ова.
  13. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    Неговата другарка :@ од една страна несака да ме запознае со неа (додуша и јас несакам) а од друга страна несреќен е ако не се дружи со неа мислам ватафак? :^) ме вади буквално од такт ! :@
     
  14. Dona-Ares

    Dona-Ares Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    Па најчесто околу детето,некои недоразбирања и несогласувања околу воспитувањето,мада тоа ретко се случува-ма за некои ситници............ :D :D :D
     
  15. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Многу ретко се караме, почесто се рчкаме..
    секогаш ме ислушува за на крај да си го каже тоа што го има и да ми ја затвори устата :D
    Голем инает е, но кога е виновен знае да се извини..
     
  16. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    кога сум во пмс за сееееее :tmi: :tmi: :tmi:
     
  17. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Бидејќи само што започнавме врска, сеуште нема кавги. Се е во најдобар ред. И се надевам дека така ќе остане :$
     
  18. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Зошто нештото е црно, или бело.
    Море, за некоја ситница ќе се закараме.
    Најчесто јас ќе се потепам кога сум во право, многу често стојам на мојот став и ретко кога ми го променил, освен ако нема некои јаки докази(што немал).
    Кавгата е зошто не признава кога он греши, туку секогаш ме обвинува мене.
    Море ако ми дојде, ќе се карам и зошто јадел без мене.

    На крајот се се завршува со: „Буци...абе многу те сакам!“
    И dirty talks. Да ми бил до мене, ќе се превртевме во кревет, но за жал сеуште не сме имале таков „после кавгаџиски секс“. :D
     
  19. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Кој е поубав! (смајлисопанделкашосефрцка)
     
  20. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    не се караме само се закачаме за некои ситни работи без врска како пр.зошто кога ти звонев не се јави одма
     
    На verica94 му/ѝ се допаѓа ова.