1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најчести причини за кавга со партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од glamour-lady, 3 ноември 2011.

  1. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Најслатката расправија. Или пак кој кого сака повеќе :lol:
     
  2. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Моето секојдневно доцнење, неговиот понекогаш пренесериозен однос.

    Инаку, нон стоп си маваме хејтови, префрламе еден на друг, ама се смееме до максимум, ништо сериозно.
    Си разбиваме монотонии, океј е. :D
     
  3. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.598
    Допаѓања:
    23.105
    Пол:
    Женски
    Апсолутно секогаш за некое недоразбирање и тек од кога ќе заврши караницата сфаќаме дека цело време двајцата сме тврделе иста работа, само од различен аспект...
     
  4. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Многу се...
    Често се расправаме за некои мали, на прв поглед неважни работи, но и за многу посериозни работи. За жал доста често се караме, и ретко некој од нас си ја признава вината. И двајцата сме многу тврдоглави. :worried:
     
    На verica94 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Slatko-Malo

    Slatko-Malo Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    12
    водиме инат и двајцата и тоа нема крај се дур не дојде некој па да не смири :lol: а и многу е љубоморен ама тогаш ми е интересен. :) но некогаш стварно знае да ме изнервира и многу ми е криво што неможам да го истепам во тие моменти. :devil: поздравче :*
     
  6. feminamk

    feminamk Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    20
    па имеме различни ставови за некои работи..ама ситно се..и за саат време..повторно се галиме.:D
     
  7. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    во последно време за другар му,се разведе децата му се кај жена му и сеа се понаша како он да е во врска со мојот,ние на одмор во мк он секој ден му звони и го моли да се вратил досадно му било сам таму (а пред да се разведе се гледеа во месец дена еднаш) сеа он се врати јас не и неможам очи да му видам се е шмитнат или пак врв на се кога е дома нашиот разговор преку скајп мора да биде пред другар му бидејки си почнал и да си преспива кај нас....многу сум лута моментално
     
  8. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Кога ме скокотка, ме штипе без осет ! Кога како пред малку, ме изнервира затоа што не е искрен , ако нешто сака, му смета нека ме седне и нека каже, а не индиректно го кажува а после како се да е супер се однесува :?: и згора на тоа се прави дека тоа е одлично !

    Пример. Јас сакам јагоди, он не. И сега ќе ми рече, абе ти само срање сакаш да јадеш. Иначе сакаш да јадеме јагоди ? :@

    Ете такви баналности. Ебаго.
     
  9. pajaceto

    pajaceto Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2012
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    Зашто не сум се јавувала на телефон (не дека не сакам да се јавам,цело време на вибрации ми е) :P Не е некоја опасна караница ама онака на шала :D
     
  10. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    За неговите бивши и оние кои што ми се пуштаат мене.

    Никогаш не сум попуштила јас, и кога сум крива!
     
  11. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    за доцнење и водење инат
     
  12. Melany.Macedonia

    Melany.Macedonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    67
    Неговата љубомора, а уште повеќе се нервира кога гледа дека веќе не се замарам за ништо!
     
  13. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Кога ќе ми промени план во последни 5 минути! Кога ќе задоцни (толерирам каснење до 20 минути, повеќе НЕ!) Често се случува и за ситници, за најглупави работи што немаат воопшто смисла...
     
    На verica94 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ana-33

    ana-33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2012
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15
    Za mesto na ziveenje, toj bi Bugarija :@ :@ a jas Germanija :)
     
  15. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Јас се немам искарано со дечко ми до сега. Не е дека не си значиме еден на друг па не ни е гајле за ништо, туку едноставно имаме разбирање и доверба. Не знам како ќе биде во иднина, но во овие 9 месеци ни е супер. Ако се јави некое недоразбирање седнувааме и го решаваме. Мислам дека нема потреба од викање и нервози. Всушност, и двајцата сме такви - избегнуваме кавги.

    И не, не лажам. Немам причина за тоа.
     
    На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
  16. the-dark-angel

    the-dark-angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    37
    да во право е дулче..и јас со мојот дечко да чукнам во дрво се неам карано скоро ич.. ако се појави нешто веднаш се решава и многу сме смирени воопшто ко ништо да не било..се е до тоа како ќе се поставиме :D
     
  17. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.735
    Па ние се караме - за се и сешто може да се скараме. Тоа не е онака кавга некоја, али да си се намуртиме малце, да. :D

    Јас се нервирам кога не го спушта капакот на во ВЦ, некни не сакаше ќебето да го здипли, со изговор дека јас кога сум кај него во соба ништо не работам, што и така е донекаде :$, ме тера сосила да јадам нешто кога не сакам и еднаш 5 минути ми буташе стек во уста буквално, оти сум требала да јадам месо, сум немала железо, бла бла, па се караме дали фудбал да се гледа или некоја серија, па кој ќе ја изгаси ламбата пред спиење, итн ... итн ...

    И така ние, секојдневно по нешто се рчкаме, без тоа не бива :rofl:, али за нешто сериозно или битно, па перја да летаат не сме се скарале. И кога се караме, тој полека збори, таков му е начинот, не се кара, мирно си збори, јас сум таа што повишува тон и е гласната. :tmi:

    А кој попушта ... Порано тој попушташе секогаш, сега во последно време ми води и тој инает, па се рчкаме додека не попушти некој, и така ...

    Јас сум бик, тој јарец ... Ич не ни е лесно :lol:
     
    На Ognenija му/ѝ се допаѓа ова.
  18. SEKSI.BARBI

    SEKSI.BARBI Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    43
    :tmi: ehe postoi li den da ne se iskarame? Od najmali sitnici pa do najgoleeeemi :swear: od edna stana i ja sum kriva zatoas sto izbuvnuvam mnogu cesto no imam miren karaktar takva stanav samo od nego :devil:
     
  19. ana-33

    ana-33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2012
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15
    Znaci nesto sto najmnogu me nervira e nedavanje na konkreten odgovor, znaci na toa sizam. Posledniov mesec se karame okolu toa dali ke odime na odmor ili ne i ako odime koga ke bide toa. Mi e smaceno veke, mi doagja sama da gi spakuvam torbite i da zaminam :@
     
  20. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    за неодговорноста на мојот сопруг :envy: кога ќе му кажеш да заврши некоја обврска и првата ја извршил а другата ја заборавил :@ како да го пратиш до продавница да земе јајца и млеко и со млекото се враќа а јајцата ги заборавил кој шуплив расеан мозок човече а другарите да му наредат нешто тоа не го заборава :devil: парите како табу тема ако му се даде нему цела плата отиде возот од воздух ќе живееме економија една што знае абе да земам да се обесам, од 5 коли мењавање никоја не му чини цел живот без кола највеќе што мразам :@ отпадот се збогати од него купи нова помина регистрација расклопи....АМАН ВЕЌЕ сето ова ќе го кажам НЕОДГОВОРНОСТ!!!!!!!