1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нај ефикасни диети

Дискусија во 'Канта' започната од stojanovskata, 9 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121
  Ја создадов диетава за сите они што ослабнале а и за тие схо планираат да ослабнат..Ајде да ги написхеме диетите со кои најмногу сме ослабнале а и сите они кои сме ги држеле а не сме постигнале голем резултат
  Ако има ваква тема - клуч :!:

  Еве го моето искуство ....
  Имам 12 години и може се чудите зошто се занимавам со вакви работи-ДИЕТИ
  Кога бев помала бев многу слаба но дека на брзина пораснав односно се извишив така и многу се здебелив..пред може еден месец и пред да почнам било каква диета бев 180 висока а имав 78 кила и изгледав бајаги дебело....и кога ги видов сите овие диети и нивните резултати се стремив кон тоа да ослабнам па макар и 1 кило....поцхнав да вежбам секој ден и ја дрзев диетата на ирена за една недела со напорно везбанје и оваа диета смалив 3 кила односно стигнав до 75 кила..ми се здосади диетава како схо и обично ми се здосадуваат работи и поцхнав една диета друга (ако е потребно ке ја напишам) и со неа ослабнав 2 кила и стигнав до 73 и многу се израдував но сакав да стигнам до 65 тоа е малку помалце од тоа колку треба да бидам за мојата висина .. но ги оставив некако диетите ..ев поминаа мозе 2-3 недели имам 74 кила и од понеделник пак се ставам на диета па до 65 да стигнам ...ако има у ше некој да ми се придружи ке биде добро

  Во врска со темава би сакала да ги писшвате резултатите и диетите кои сте ги држеле :)
   
 2. Saki15

  Saki15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  142
  12 години, 180 висока :o (машала) :).. Иначе јас до сега сум имала успешна сторија. Со помош на орбитрек ослабев. Али зимава си ги вратив сите килограми бидејќи не вежбав. Навистина сакам да ослабам веќе не се издржува :sweat: . А иначе едно големо браво до темава :clap:, барем ќе споделиме некое искуство ;)
  Едит: Да не мислиш „ е создадов ТЕМАВА„ ?? :lol:
   
 3. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.624
  Допаѓања:
  111.362
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.