1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На гости кај него или тој кај тебе

Дискусија во 'Врски' започната од maja8, 8 март 2010.

 1. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  КОлку често одите на гости кај него, и дали тој повеке доаѓа кај вас или вие кај него? Јас искрено многу повеке сакам он да доаѓа, некако непријатно ми е да одам таму, и да се сретнам со неговите, незнам зошто :?
   
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  До сега ниту еден нема дојдено дома, а ниту пак јас кај него. :mrgreen:
  А и во иднина нема да идат тој некојси дома, се додека не се преселам Скопје - студентски живот :mrgreen:
   
 3. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Одам кај него,всушност по скоро цел ден сум кај него.Има дуќан и одврти -заврти морам кај него да поминам :D Тоа му е во дворот.Но тоа сега,последниве две години,а како иди се повеќе и повеќе сум кај него.Пред две три години помалку одев,ми беше срам,посебно од татко му.Сега ми е нормално.Тој кај мене иде ама поретко,кога не се дома моите или за слави и слично.Па машко е јас ќе се мажам кај него,не тој кај мене ;) :lol:
   
  На bbeebbee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  Кате морам да кажам дека овдека не ми се допаѓа како размислуваш!Колку што неговиот дом е твој дом толку и твојот дом треба да биде негов ;) . Само не ги сфаќам погрешно девојките што размислуваат слично како тебе зашто кај нас уште од мали девојките се учат од родителите дека не е пристојно,достојно девојка да носи дечковци дома(жените с полноправни членови на секое семејство).Така е у најголем број у случаевите.Не дај боже девојка да помисли да донесе дечко за секс на една вечер кај неа дома.Ќе ја иселат од дома ;) наспроти тоа машките секојдневно си носат женски дома и никој не им мрчи воопшто напротив татковците се гордеат со тие потези на нивните синови.И имаш една реченица многу интересна тука којашто несакам да ја спомена којашто отвара нови работи у дискусијата али за тоа не е ни место ни време.Поздрав :up:
   
 5. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  boyfromtown,само се зафркавав,далеку од тоа дека така размислувам.И фала му на бога дека и мојот дом треба да биде негов,и така е.има целосно почитување со моите како јас со неговите.И уште да додадам дека моите се отворени од почетокот на нашата врска,секогаш ми велеа подобро ние се да знаеме,ти да ни кажеш и да се гледате кај нас,или кај него секако кога не ни се оди на друго место,отколку да се криете и да бегате па да ве кажуваат сите околу.
  Тоа што тебе не те бендисало јас го кажав онака на шега.Како и да е дечко ми некако повеќе се срами од моите,ама и тој полека како мене почна да се опушта :!:
   
 6. sonique

  sonique Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  28
  Што знам мене ми е исто дали јас ке дојдам или тој.. не дека ми е непријатно од мајка му или било што.. е сега ако ептен сме кнап со време и пари (пошто сме од различни места со дечко ми ) може да се договориме кој почесто ќе дојде....
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Значи дома НИКОГАШ ДОСЕГА не сум донела дечко. Ниту пак планирам. Дома ќе го однесам оној вистинскиот, кога ќе се решиме на ВИСТИНСКИОТ чекор.
   
  На cinderella93 и Tanjamm им се допаѓа ова.
 8. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Паметно многу, јас само еден...и тоа настојуваше да ме запознаеш, па да ме запознаеш, зашто ме криеш, и ајде го запознав. А убаво ни беше вистина, имавме јас љубам да кажам - здрава врска. После еден месец раскинавме, паа буквално без никоја посебна причина. И дома кога ме прашуваа што требаше да кажам, па онаака раскинавме за ништо...глупа ситуација во секој случај. :)
   
 9. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Девојки,и јас ниту одев ниту тој кај мене ама откако увидовме дека нашава врска се движи во нагорна линија,занчи преминува во нешто сериозно,па планираме заеднички работи,живот,свадби и слично,тоа некако ни дојде спонтано.Секако дека ако го знаеш само два дена нема да го однесеш дома.Е сега никогаш не се знае до каде ќе те одведе животот,никогаш не вели никогаш,може се да се случи!
   
  На Lile_05 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Баш на тоа мислев Кате ;)
   
  На cinderella93 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  Од искуство зборувам, еден дечко имам запознаено само со моите. Со него одев 2години. Но откако раскинавме си реков дека никогаш повеќе нема да донесам дома некој, се додека не се појави вистинскиот, тој со кој ќе се омажам. Зошто? Заради тоа што сите после тоа ме замараат ме прашуваат, сите комшии го знае, сите роднини и ми се смачи се тоа. А татко ми убаво вика, јас не сакам да се запознавам така заради тоа што ти денес идеш со него, утре можеби нема, а мене може да ми зависи некоја работа од него во животот и тој знаејќи дека сум ти татко да не ми ја заврши, затоа подобро да не ме запознаваш.
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.789
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  Исто и јас така размислував. Дечковци дома не сум носела никогаш. Само сегашниов поради тоа што си имаме планови :D
   
 13. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  Пред да донесам некој дома би се размислила повеќе пати.Но поради тоа што веќе го имам вистинскиот покрај мене подолго време речиси сеедно ни е дали сум јас кај него или тој кај мене битно ни е да сме заедно и да си поминуваме временце правејќи сваштарии.Е сега да кажеме јас сум повеќе кај него не од некоја посебна причина туку така ни е поудобно.За кого како
   
 14. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  само сегашниов и тоа само на слава и кога сум сама, ама и тогаш ретко, заедно сме 3 години и супер ни е сега за сега, ама моите ми имаат кажано, дури не дојде за да те побара за жена нема зошто да доага воопшто :? . Мене не ми пречи и онака би била стегната, нема да можам ни да го бацам кога би биле моите дома ;)
   
 15. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Јас сум поблиска со неговите, не ми е срам да отидам кај него, се случува да го чекам да се врати од негде, а во меѓувреме да си пиеме кафе со мајка му и сестра му, си го имаме муабетот. На него му е некако непријатно да доаѓа кај мене, доаѓа ретко. Јас кај него сум почесто, а со оглед на тоа дека има своја соба - имаме поголема приватност. ;)
   
 16. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  znaci do sega nitu jas nemam noseno deckovci doma, ne mi se dopagalo nikogas toa. ni segasniov decko so koj sum dolgo vreme ne doaga kaj mene, eventualno ako sum bolna ili po nekoj povod znaci...e sega ne deka jas mu zabranuvam toj da ide sepak dolgo vreme sme zaedno, ednostavno i toj e takov tip... a jas kaj nego odam i ubavo mi e :D
   
 17. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  114
  Доаѓал кај мене дома, исклучиво кога моите биле отсутни, додуша еднаш на "бегање" се судривме, ама нема никакви блискости ни тој со моите, ниту ја со неговите. А многу почесто сум му јас на гости,ама исто-само кога е сам. Не сме од тие типови што ќе седнат у друштво на родителите и ќе се дружат. Тоа е некако, не можам да го дефинирам, особено ако е пракса... Барем според моето гледиште.
   
 18. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  На гости имам одено само кај сегашниот дечко а и само тој кај мене. Тој доаѓа кога татко ми не е дома (не се во најдобри односи). Јас одам почесто, сега кога мајка му и татко му не беа одреден период дома одев секој ден. Инаку и јас сум седела сама со мајка му и со сестра му па дури и со баба му додека го чекам него :)
   
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.910
  Допаѓања:
  32.510
  Пол:
  Женски
  Дечко ми доаѓа кај мене 2-3 пати во месецот. Јас не сум била кај него (тој живее во друг град). Овде во Скопје сум била само 3 пати во станот кај што живееше под кирија.
   
 20. Eli-sweety

  Eli-sweety Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  15
  Јас сум релативно млада па и до сега имав само две врски. Првата врска ми беше 2 недели и немаше шанса да го донесам дома а и моите не знае за него. Сега сум со дечко ми во врска 2 месеци и моите знаат за тоа, знаат и роднините па ме зезаат зошто имам 17 години и сите знаат дека ми е „прв“. Инаку до сега немам одено кај него а тој дојде кај мене пред да бидеме во врска на нова година (чекавме кај мене) али тоа не е тоа. Инаку тој со неговата бивша бил нон-стоп заедно, кај него, кај неа, и тоа го гушело. Јас не сакам таква врска и одам полека :)