1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На гости кај него или тој кај тебе

Дискусија во 'Врски' започната од maja8, 8 март 2010.

  1. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    КОлку често одите на гости кај него, и дали тој повеке доаѓа кај вас или вие кај него? Јас искрено многу повеке сакам он да доаѓа, некако непријатно ми е да одам таму, и да се сретнам со неговите, незнам зошто :?
     
  2. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    До сега ниту еден нема дојдено дома, а ниту пак јас кај него. :mrgreen:
    А и во иднина нема да идат тој некојси дома, се додека не се преселам Скопје - студентски живот :mrgreen:
     
  3. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Одам кај него,всушност по скоро цел ден сум кај него.Има дуќан и одврти -заврти морам кај него да поминам :D Тоа му е во дворот.Но тоа сега,последниве две години,а како иди се повеќе и повеќе сум кај него.Пред две три години помалку одев,ми беше срам,посебно од татко му.Сега ми е нормално.Тој кај мене иде ама поретко,кога не се дома моите или за слави и слично.Па машко е јас ќе се мажам кај него,не тој кај мене ;) :lol:
     
    На bbeebbee му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Кате морам да кажам дека овдека не ми се допаѓа како размислуваш!Колку што неговиот дом е твој дом толку и твојот дом треба да биде негов ;) . Само не ги сфаќам погрешно девојките што размислуваат слично како тебе зашто кај нас уште од мали девојките се учат од родителите дека не е пристојно,достојно девојка да носи дечковци дома(жените с полноправни членови на секое семејство).Така е у најголем број у случаевите.Не дај боже девојка да помисли да донесе дечко за секс на една вечер кај неа дома.Ќе ја иселат од дома ;) наспроти тоа машките секојдневно си носат женски дома и никој не им мрчи воопшто напротив татковците се гордеат со тие потези на нивните синови.И имаш една реченица многу интересна тука којашто несакам да ја спомена којашто отвара нови работи у дискусијата али за тоа не е ни место ни време.Поздрав :up:
     
  5. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    boyfromtown,само се зафркавав,далеку од тоа дека така размислувам.И фала му на бога дека и мојот дом треба да биде негов,и така е.има целосно почитување со моите како јас со неговите.И уште да додадам дека моите се отворени од почетокот на нашата врска,секогаш ми велеа подобро ние се да знаеме,ти да ни кажеш и да се гледате кај нас,или кај него секако кога не ни се оди на друго место,отколку да се криете и да бегате па да ве кажуваат сите околу.
    Тоа што тебе не те бендисало јас го кажав онака на шега.Како и да е дечко ми некако повеќе се срами од моите,ама и тој полека како мене почна да се опушта :!:
     
  6. sonique

    sonique Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    28
    Што знам мене ми е исто дали јас ке дојдам или тој.. не дека ми е непријатно од мајка му или било што.. е сега ако ептен сме кнап со време и пари (пошто сме од различни места со дечко ми ) може да се договориме кој почесто ќе дојде....
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Значи дома НИКОГАШ ДОСЕГА не сум донела дечко. Ниту пак планирам. Дома ќе го однесам оној вистинскиот, кога ќе се решиме на ВИСТИНСКИОТ чекор.
     
    На cinderella93 и Tanjamm им се допаѓа ова.
  8. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Паметно многу, јас само еден...и тоа настојуваше да ме запознаеш, па да ме запознаеш, зашто ме криеш, и ајде го запознав. А убаво ни беше вистина, имавме јас љубам да кажам - здрава врска. После еден месец раскинавме, паа буквално без никоја посебна причина. И дома кога ме прашуваа што требаше да кажам, па онаака раскинавме за ништо...глупа ситуација во секој случај. :)
     
  9. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Девојки,и јас ниту одев ниту тој кај мене ама откако увидовме дека нашава врска се движи во нагорна линија,занчи преминува во нешто сериозно,па планираме заеднички работи,живот,свадби и слично,тоа некако ни дојде спонтано.Секако дека ако го знаеш само два дена нема да го однесеш дома.Е сега никогаш не се знае до каде ќе те одведе животот,никогаш не вели никогаш,може се да се случи!
     
    На Lile_05 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Баш на тоа мислев Кате ;)
     
    На cinderella93 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Од искуство зборувам, еден дечко имам запознаено само со моите. Со него одев 2години. Но откако раскинавме си реков дека никогаш повеќе нема да донесам дома некој, се додека не се појави вистинскиот, тој со кој ќе се омажам. Зошто? Заради тоа што сите после тоа ме замараат ме прашуваат, сите комшии го знае, сите роднини и ми се смачи се тоа. А татко ми убаво вика, јас не сакам да се запознавам така заради тоа што ти денес идеш со него, утре можеби нема, а мене може да ми зависи некоја работа од него во животот и тој знаејќи дека сум ти татко да не ми ја заврши, затоа подобро да не ме запознаваш.
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Исто и јас така размислував. Дечковци дома не сум носела никогаш. Само сегашниов поради тоа што си имаме планови :D
     
  13. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    Пред да донесам некој дома би се размислила повеќе пати.Но поради тоа што веќе го имам вистинскиот покрај мене подолго време речиси сеедно ни е дали сум јас кај него или тој кај мене битно ни е да сме заедно и да си поминуваме временце правејќи сваштарии.Е сега да кажеме јас сум повеќе кај него не од некоја посебна причина туку така ни е поудобно.За кого како
     
  14. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    само сегашниов и тоа само на слава и кога сум сама, ама и тогаш ретко, заедно сме 3 години и супер ни е сега за сега, ама моите ми имаат кажано, дури не дојде за да те побара за жена нема зошто да доага воопшто :? . Мене не ми пречи и онака би била стегната, нема да можам ни да го бацам кога би биле моите дома ;)
     
  15. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Јас сум поблиска со неговите, не ми е срам да отидам кај него, се случува да го чекам да се врати од негде, а во меѓувреме да си пиеме кафе со мајка му и сестра му, си го имаме муабетот. На него му е некако непријатно да доаѓа кај мене, доаѓа ретко. Јас кај него сум почесто, а со оглед на тоа дека има своја соба - имаме поголема приватност. ;)
     
  16. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    znaci do sega nitu jas nemam noseno deckovci doma, ne mi se dopagalo nikogas toa. ni segasniov decko so koj sum dolgo vreme ne doaga kaj mene, eventualno ako sum bolna ili po nekoj povod znaci...e sega ne deka jas mu zabranuvam toj da ide sepak dolgo vreme sme zaedno, ednostavno i toj e takov tip... a jas kaj nego odam i ubavo mi e :D
     
  17. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Доаѓал кај мене дома, исклучиво кога моите биле отсутни, додуша еднаш на "бегање" се судривме, ама нема никакви блискости ни тој со моите, ниту ја со неговите. А многу почесто сум му јас на гости,ама исто-само кога е сам. Не сме од тие типови што ќе седнат у друштво на родителите и ќе се дружат. Тоа е некако, не можам да го дефинирам, особено ако е пракса... Барем според моето гледиште.
     
  18. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    На гости имам одено само кај сегашниот дечко а и само тој кај мене. Тој доаѓа кога татко ми не е дома (не се во најдобри односи). Јас одам почесто, сега кога мајка му и татко му не беа одреден период дома одев секој ден. Инаку и јас сум седела сама со мајка му и со сестра му па дури и со баба му додека го чекам него :)
     
  19. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Дечко ми доаѓа кај мене 2-3 пати во месецот. Јас не сум била кај него (тој живее во друг град). Овде во Скопје сум била само 3 пати во станот кај што живееше под кирија.
     
  20. Eli-sweety

    Eli-sweety Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    15
    Јас сум релативно млада па и до сега имав само две врски. Првата врска ми беше 2 недели и немаше шанса да го донесам дома а и моите не знае за него. Сега сум со дечко ми во врска 2 месеци и моите знаат за тоа, знаат и роднините па ме зезаат зошто имам 17 години и сите знаат дека ми е „прв“. Инаку до сега немам одено кај него а тој дојде кај мене пред да бидеме во врска на нова година (чекавме кај мене) али тоа не е тоа. Инаку тој со неговата бивша бил нон-стоп заедно, кај него, кај неа, и тоа го гушело. Јас не сакам таква врска и одам полека :)