1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На гости кај него или тој кај тебе

Дискусија во 'Врски' започната од maja8, 8 март 2010.

  1. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    43.182
    Јас сум почесто кај него, зошто е единец, собата му е секогаш нели - празна, додека кај мене, со сестра ми сум, па и не е секогаш погодно да доаѓа и дремеме сите тројца :) Но, како и да е, сакам кога ми доаѓа на гости. Го зезам дека се срами, зошто кај мене е секогаш побучно, и стално се погаѓа да има некој дојдено... :lol: 8)
     
  2. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Кај него на гости јас повеќе одам се знам и со неговите па понекогаш и со мајка му кафенце пиеме :) И тој доаѓа кај мене на гости ама кога сум сама дома :D
     
  3. yummy

    yummy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    49
    Моите веќе се познаваа со него пред да се фатиме, но не и јас со неговите. Сепак доаѓаше само кога сум сама, те јас тогаш го викав 8)
    Ама фати зима, а градов наш е малку мн досаден, во кола е ладно, па мораше да се најде некое решение. Така почнав да одам кај него(со 300 молења :D ) али по 1-2 месечно, иако е во иста куќа со неговите тој е на 2 кат сам, така да никогаш не се среќавам со нив. :whew: Инаку и јас сум мн против блискости со фамилиите, едно здраво - чисто од култура е доволно. Не дај Боже ќе раскинеш и што тогаш, и следниот така ќе го велчкаш, и тој после него...па чисто од почит кон твоите треба да пазиш. А ако работата отиде до свадба тогаш нема да можеш да дигнеш глава од нив, така да уживајте додека можете :rofl:
     
    На independent му/ѝ се допаѓа ова.
  4. orinoco

    orinoco Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    80
    никој од нас првата година не си одевме на гости. јас бев прва која му отидов на гости и тоа без да му кажам, ја отвори вратата неговата мајка потоа тој се појави од позадина цел црвен и насмеан, сепак му беше мило што јас го скршив мразот. но дури и сега ретко одам оти сум зафатена и плус тоа поинтересно ми е надвор отколку затворен во 4 ѕида. еве немам отидено од божик.
     
  5. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Одиме со дечко ми една година, и до една пред недела ни тој кај мене, ни јас кај него. Тој ме викаше, ама мене ми беше не знам, некако непријатно. Се до први мај, кога го скршив мразот и отидов. А тој кај мене нема доаѓано, не го ни викам :D Од причина што никогаш не сум сама дома. Родителите ќе се на работа, ама баба ми нон стоп е дома. А баба ми е со ептен голема уста :D Кој ќе ја трпи после :D Може за некој ептен голем повод да го доведам, ете за матурската, која се ближи. :)
     
  6. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Ни он кај мене , ни јас кај него, кога сме сами може а инаку мене ми е незгодно, а и него исто, скоро 5 години сме во врска и скоро 3 години имаме НАШЕ МЕСТО, едно мало станче , негово ама никој не го користи па таму си викаме гости, си правиме седенки, се пијанчиме :D си шетаме по гаќи и пижами, голи излегуваме од под туш. Тоа не е алтернативно место, никој не не замара, кога ќе ни се смачи од дома си одиме таму, кога е лето, за викенди, па дури и преку недела кога сакаме на раат да си дремнеме попладне, супер е и морам да кажам кој има можност нека проба , па колку и да е мал станот и гарсоњера да е незнаете колку релаксира. И во брак би сакала да живееме сами, нема споредба со живот во заедница, верувајте.
     
    На sanaqualia му/ѝ се допаѓа ова.
  7. she-17

    she-17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    23
    јас сум нон стоп кај него. во станот е со баба му и брат му и затоа не ми е срам :P
     
  8. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Тој е почесто сам , па и јас почесто сум кај него .. нема недела да не отидам јас кај него или он кај мене да дојде :)
     
  9. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    sekogas jas kaj nego koga e sam(najcesto vikendi za leto),a toj kaj mene bese samo za matura
     
  10. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Постојано сме еден кај друг, јас спијам кај него а и тој кај мене поради што многу се мразам. Ни преиде во навика, скоро никогаш не излегуваме... Кога би го вратила времето назад... аххх колку работи би променила а ова ќе биде една од тие. :envy: :envy: :envy:
     
  11. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    1.889
    Да одам кај него кога е сам или да си седеме во неговата соба без да се сретнам со неговите да,ама онака да одам да се запознавам со цела фамилија НЕ.Тоа би го направила само во случај да имам ептен сериозна врска,онака нема шанси,ме нервираат такви работи,да се запознавам со неговите,божем ке се зимаме,мала сум за тоа :)
    А кај мене нејкам да ми доаѓа :D
     
  12. ana05

    ana05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    34
    Ние уште од почеток на врската си одевме"на гости" :lol:
    Ретко кога сме пропуштиле ден да не се видиме кај него или кај мене,сеедно.И моите и неговите знаеја уште од почеток и мислам дека така е најубаво,секако доколку планирате сериозна врска.
    А ако не е така мислам дека не е вкусно сите момчиња да ги запознаваш со домашните и на крајот да не знаат со кого ке останеш!
     
  13. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    ма кај него почнав првпат да одам после едногодишна врска и поарно ми е така,сега сме нонстоп он кај мене јас кај него,фактички пред да одеме кај него тој е кај мене па одеме кај него и така секоја вечер,а со насите немаме проблеми моите него го сметаат исто како син мислам за помагање на тато,заеднички вечери и слично ,кај него не е баштака кон мене ама не е лошо избегавам да се видам многу со неговите :|
     
  14. barby

    barby Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    8.450
    исто и ние така си одиме по гости тој кај мене, јас кај него. :lol:
     
  15. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    почесто јас кај него
    кај мене само кога моите не се дома :P
     
  16. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    И јас кај него и тој ка мене доага :D Но почесто јас одам.најмногу сакаме кога неговите не се дома,е тогаш уживаме :rofl: :rofl: :rofl:
     
  17. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Кај мене дома. Јас не делам соба со никој.
    Моите почесто не се дома, а и кога се, не е некој особен проблем - распоредот на станот е супер и никој не гледа кој влегува кај мене.
    Ама моите секако знаат кога доаѓа и никогаш не ми направиле проблем.
    Не е секако моја вина што на 25 години не можам да си живеам сама.
    Многу разбрани родители имам. :*
     
    На annnni му/ѝ се допаѓа ова.
  18. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Мајка ми го сака ...ама ете проблем со татко ми ни јас не разговарам а камоли пак дечко ми.Ретки се луѓето кои нашле начин да комуницираат правилно со него.Кај дечко ми сум по цел ден , многу пати знам и навечер да преспијам , неговата куќа е во секоја смисла и моја , си имам сопствен клуч и свои работи, тоа е нашето љубовно гнездо.
    Дошол неколку пати кај мене , ама јас таа куќа како своја не ја чувствувам така да баш ми е сеедно .. :^)
     
    На annnni му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    И тој кај мене и јас кај него. Двајцата си се чувствуваме како да сме дома. Било јас или тој да дојде. Сеедно :) А нормално дека кај него повеќе сме отколку кај мене. Во секој случај не ни е проблем :)
     
  20. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    Јас сум скапана кај него по цел ден и ноќ...а не сакам тоа да биде така ем срам ми е и од неговите ама тој ме влече...“идам јас да те земам“ |( ама затоа па кога не е овде по два месеци не се појавувам кај нив добро од почит онака на два пати по еден саат....а веќе кога сум кај нив не се ни чувсвувам како гостинка,јадам,спијам,се бањам,одмарам...половина сум преселена кај нив...
    а тој кај мене доаѓа кога мајка ми ќе не собере на ручек,за некој празник,кога треба да помуабете со татко ми за некоја работа да се консултират(многу си се слагат и се почитуваат)кога ме чека мене кога се спремам си пие кафе со мајка ми,за божиќ,за родендени и сл :)