1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На гости кај него или тој кај тебе

Дискусија во 'Врски' започната од maja8, 8 март 2010.

  1. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Нема дојдено кај мене, само јас кај него. :P

    Имам отидено 3-4 пати, не одам а не ни сакам да одам често. Рано е, уште сме во тазе врска. :)
     
  2. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Тој ретко доаѓа кај мене.
    А јас кај него само кога неговите не се дома. :lol:
     
  3. Tikvi4ka

    Tikvi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    938
    Допаѓања:
    451
    ме2
    а тој кај мене така почесто :)
     
  4. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Jaс имам повеќе пати одено кај него, а тој доаѓа кај мене најчесто со повод(роденден,матура) или пак кога сум сама дома.
     
  5. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    хахахаха ма како гости тоа не е гости секој ден :D више си се чуствува ко да е дома :P кај мене е секој ден,а јас одам поретко кај него :D
     
  6. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.647
    Повеќе сакам кога тој доаѓа. Обично гледам да сум сама и да можеме да си поседиме на раат и подолго.
    Кога треба јас да одам кај него , едвај успевам да се наканам. Имам отидено 2-3 пати кога неговите биле таму и 2-3 пати кога не биле дома. Не знам едноставно ми беше незгодно и едвај чекав дома да си одам.
    Ама еве последниот пат ми беше интересно,јадевме пица , пиво , гледавме фудбал. После ми правеше пуканки и гледавме едно филмче. Гледав слики од него. Мислам дека со тек на време ќе се подопуштам повеќе. Јас општо не сакам да одам многу погости. Пофино ми е да ми дојдат гости или да одиме негде во кафич/ресторан.
     
  7. SuNsHiNe989

    SuNsHiNe989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    201
    Ниту јас кај него ниту тој кај мене кога родителите се дома. А кога би бил сам радо би одела кај него, обично сум практикувала дома да е сам оти ми е многу глупаво јас со него в соба а тие во дневна можеби вака размислувам поради тоа што сум прилично срамежлива. И уште едно сакав да кажам многу ме нервира парови кога си одат по слави , ручеци и други семејни собиранки ,си ги знаат сите домашни (сега извинете ама ќе се изразам) лајненици и се преправаат како да се во брак па кога ќе се скараат се мешаат сите се јавуваат по телефони мајки,татковци за да се смират уффф ..
     
    На CrazyStupidLove му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ivinakit

    ivinakit Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    829
    Допаѓања:
    576
    Пол:
    Женски
    тој кај мене е секој ден, јас кај него еднаш месечно одам, понекогаш и поретко. :$
    затоа што јас живеам на 5мин од центар, а тој е во населба надвор од градот и тој првин доаѓа кај мене после излегуваме, а често се случува и после чаршија да свратиме кај мене, бидејки ме испраќа до дома, па да си помуабетиме уште малку, нема проблем ги поминавме деновите на срамување :lol: :)
     
  9. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Јас незнам заедно сме веќе година и два месеци и тој сеуште се срами од моите дома и иди само кога ќе сум сама. А јас не се срамам од неговите и одам два три пати месечно :)
     
  10. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Си одиме на гости само ако сме скроз сами дома. Нема шанси да отидам додека се неговите таму, а тој еднаш дојде кога не фати ептен силен дожд или многу беше ладно, не памтам и тоа едвај го убедив ама екстремни беа условите :D
     
  11. lilybeth

    lilybeth Активен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2012
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    14
    Skoro sekoj den odam kaj nego a toj kaj mene retko 4-5 pati dosol koga moite ne se doma :) Mislam nezgodno mi enekogash ama skoro nikogash ne se skrekjavam so negovite taka da i ne mi e neso mn , e sega koga ne moze da se izbegnat bliski sredbi pominuvam nekako celata se zbrkuvam haha iako veke se znaeme i muabet si popravame hhaha:)
    [mod-kirilica:2y014m1f][/mod-kirilica:2y014m1f]
     
  12. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    И тој доаѓа кај мене а и јас одам кај него, јас почнав на почетокот да одам кај него, ама само вечерно време ;) кога никој не ме гледаше, е сеа како што одминуваше времето и тој доаѓа кај мене, и немам никаков проблем во тоа бидејќи го прифатија и моите него кај мене дома,а и неговите мене кај нив дома. Такво време е , не бива да не одиш кај дечкото, мада јас одам само за викенд, дури некогаш и не ни одам, ке поседиме кај мене и тој си оди дома, се зависи од заедничкиот договор :*
     
  13. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    секој ден или јас кај него или он кај мене. ако не е на работа ќе дојде кај мене(или јас кај него) и по некое време одиме кај него (или кај мене)!!! се се врти околу тоа да поминеме што е можно подолго врме заедно! :lol:
    оддамна функционираме вака.. :*
     
  14. bejbi19

    bejbi19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2012
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    24
    Потполно исто како m.a.f.i, и ние така функционираме, секое слободно време што го имаме е да се видиме и да поминеме повеке време заедно :D И никогаш не ни е доста и не ни здосадило :D
     
  15. Stefaniya

    Stefaniya Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    70
    Јас кај него,скапувам.Човек без осет! :lol:
    Тој кај мене доаѓа ама ретко,затоа што сум во стан и искрено загушливо е нема што да се прави а и секогаш е пуно дома.Кај него одиме во неговата куќа каде што нема никој и буквално уживам.Jaдам,лежам,се врткам како да сум сама. :lol:
     
  16. Ingvild

    Ingvild Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    3.419
    Сега за сега,само кај него... :)
     
  17. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Се извинувам што цитирам старо мислење но истото се дешава со мене и со моите.Но проблемет е што тоа не можам да му го објаснам нему.Вистина идеме 3 години али врската ја почнав по мали па сеа сме таман за посериозна ама моите не сакаат јас од сега дечко да носам дома,и за тоа се расправавме баш вечерва.Јас кај него одев но престанав и тој престана да ме вика откако неколку пати ми пререче зошто не сум го носела кај мене.Никако да му објаснам што моите родители се такви. :(
     
  18. 1DeeDee1

    1DeeDee1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    57
    Јас кога имав дечко мене мајка ми ми рече.. Нека дојде детето кое е тоа јас да го запознаам да видам кој е, што е, каков е, да знам со кој си има работа мојата ќерка, а и поубаво тука да сте него ли да седите по паркови, по клупи, пред влезови да те гледаат сите комшии да те зборат. Тој ми бил онака само за озбилно и дошол кај мене дома, некој што стварно ми значел.
     
  19. Spell

    Spell Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    400
    Пол:
    Женски
    Што убаво вака читам ви доааѓаат дечковците дали почесто или поретко :( Скоро 2 години не сака да дојде па не сака бар еднаш му викам ма не бре си стои до тоа ако се земаме тој ден ќе биде . Можеби е во право но не знам јас постојано сум таму и дури срам ми е не е врска од месец , два па да кажеш . Моите навистина сакаат да го видат да го запознаат ма нече и крај :^)
     
  20. ludoooto

    ludoooto Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    1
    најчесто сме кај мене,мене не ми се оди толку многу кај него :lol: си живееме на 5мин разлика и сме по цели денови заедно :inlove: