1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На гости кај него или тој кај тебе

Дискусија во 'Врски' започната од maja8, 8 март 2010.

  1. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    На гости паааааа... еднаш годишно. Обострано е така. Какво идење по гости, да трчам кај него па после мажачка да трчам кај мама. Кај мене нема тоа. Не, благодарам!
     
  2. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.192
    Допаѓања:
    10.813
    Пол:
    Женски
    Бил кај мене дома во неколку прилики, секогаш со одреден повод (сме иделе на свадба или матура заедно, па да ме собере). Кај него треба да одам во блиска иднина, конечно да се запознаам со неговите, што не ми е многу привлечна идеја, ама више време е. Доста само он се тресеше пред моите, редно е и мене мајка му да ме потресе :D
     
  3. Beba20

    Beba20 Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    7
    hmmm sekoj den sum tamu i toa mi e vise kako moe 2ro doma ide i ona kaj mene ama so znam ne mi e tolku prijatno koa sme kaj mene :$
     
  4. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.077
    Допаѓања:
    11.219
    Баш така. Не можам странци дома да носам. И не ми е пријатно кога дечко со кој сум 1 недела во врска од друг град да ми каже “ама дојди ќе излеземе , може кај мене да спиеш“. Од кај знам може типот редовно после 5 дена врска женските ги носи дома. Јас си сакам малку време додека видам на што сум и со кого си имам работа.
     
  5. WhiteAngell

    WhiteAngell Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2012
    Пораки:
    721
    Допаѓања:
    2.303
    Пол:
    Женски
    Секој викенд сум кај негоо...помина тоа срамот. За прв пат отидов кај него после година дена врска. Он не доаѓа кај мене а не ни сака,сега за сега. :)
     
  6. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    јас кај него нонстоп сум дома мн.сме блиски сами се со таткому имаат огромен трособен стан простор има а и со него ни оди муабетчето нашетан човек проживеан и мн.си сум опуштена и тој доаѓа кај мене нормална но повеќе кога ќе има повод моите се конзервативни повеќе во тој поглед искрено наубаво ни е дома чајче тв филмој муабети јас често знам да си заспијам како бебе потоа станвам и домче :) кај секој различни се овие работи зависи од многу фактори
     
    На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    се едно е дали он кај мене или и јас кај него и мојте го знаат и неговите мене ме знаат кај него дома така да сеедно е
     
  8. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Би пошла кај него дома после 4 месеци а тој кај мене после 7-8 :$
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Бидејќи сме од различни градови и јас одам кај него,а и тој кај мене.Почесто тој доаѓа па со моите се едно :D Со чичко ми дури и работат некои работи,односно му помага.Во секој случај и мене ми е удобно кај него,а и него кај мене :)
     
  10. bart.simpson

    bart.simpson Активен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    7
    Јас сеуште немам донесено девојка дома за да ја запознаам со моите, се деси еднаш случајно да ја запознаат надвор, па после тоа дојде на важен настан и толку... Сум носел девојки кога сум бил сам да, ама ова околу запознавањево со моиве некако не ми оди... срамежливоста некако е појјака од мене... а и не верувам дека некоја е поопуштена од мене во врска со тоа прашање...
     
  11. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.219
    Пол:
    Женски
    Првпат кај бившиот отидов после 4 ипол месеци врска некаде, ама му реков да не ме запознава со никој бидејќи ми е срам, го знаев само брат му. :$
    После 2-3 недели ме запозна и со баба му, договорено беше, на моја иницијатива највеќе а и нејзина, и веднаш ја засакав, многу ми е мила и сега ми недостига! :( :inlove:
    После пресрамив, почнав почесто да одам ама не се среќавав со неговите. Еднаш случајно испадна да се запознаеме со мајка му и се на се два-три пати ја имам видено, и не ми се бендиса баш свекрвата. :lol:
    А тој кај мене дојде само еднаш, кога ги немаше мама и тато, седевме со сестра ми, со неа добро се знаеа.


    Во друга врска не би правела така, не би се зближувала толку, откога раскинавме е незгодно бидејќи тато и дедо му се познаваа од многу порано, немам појма дали си зборуваат кога ќе се видат.
     
  12. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354
    и јас одам кај него и тој иди кај мене :) се знае со моите,и јас сум запознаена со неговите. Засеа добро се сложуваме,и тој со моите. Секаде ме носи со него,роднини,другари. Незнам,се чувствувам како да сум добро прифатена :$ Дури бев и на крштевка кај неговата сестра за малечкото. :inlove:
     
  13. candise20

    candise20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2012
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    204
    Најчесто јас одам кај него он кај мене поретко сепак непријатно ми е од моите родители иако сме запознаени и добро прифатени :)
     
  14. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Доаѓаше само еднаш го претставив како мој другар и се запозна со моите, седевме на тераса со мајка ми муабетевме, од тогаш има идено само еднаш додека бев сама дома. Подоцна дознаа и моите дека ми е дечко, ама нема шанси да го намолам да дојде уште еднаш.
    А кај него одам почесто, се запознав со мајка му, сестра му и баба му. Онака супер поминувам, баба му ме засака што е најбитно, а свекрвата некако, незнам... :|
     
  15. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.348
    Допаѓања:
    83.690
    Пол:
    Женски
    Доаѓа кај мене али може да се деси еднаш во месец на спиење 1или 2 вечери , сам си е во стан дека работи во Ск кога одам таму се осеќам како дома :D а тој е од Кичево одиме и таму заедно ама јас многу ретко може да се каже на 2-3 месеци одам по 2-3 дена (да не им здосадам многу) :lol:
     
  16. Audrey16

    Audrey16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2013
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    50
    и јас одам кај него и тој кај мене...моиве повеќе го сакаат од мене, а неговите мене многу ме разгалуваат :rofl: :rofl: и на спиење многу пати се случува да остануваме :lol:
     
  17. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    на почетокот од врската првата една година не одев кај него..потоа почнав се почесто и многу ми е убаво кај него, доагаше и тој пошо бев во соба под кирија но јас почесто и ми е поубаво кај него :)
     
  18. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Јас кај дечкоми секој ден идам кога е тука и таму си и преспивам често по некогаш и 2 пати во денот а тој кај мене по еден пат во месецот на саат два дојде
    хаха абе јас сум без осет :rofl:
     
  19. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    Eптен редот си си го фатила :$ ова попладневна и вечерна дремка или како :D ,блазе тебе :emo:
     
    На Hipster и sadgirl21 им се допаѓа ова.
  20. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Ваквите адети идење на гости не ми се допаѓаат воопшто.
    Заедно сме 8 месеци,во кои јас кај него имам отидено само еден пат-официјално беше,дека роденден му беше.И ја запознав мајка му тогаш.Со сестра му се дружеме одамна.
    Тој кај мене нема дојдено барем до сега.
    Не знам,срам ми е,така што во иднина тешко дека би отишла повторно.Стресно ми е тоа :D