1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На гости кај него или тој кај тебе

Дискусија во 'Врски' започната од maja8, 8 март 2010.

  1. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски

    Би требало веќе да го запознаеш со твоите зошто да не,не верувам дека е поради срамот и да се срами малку ете нормално е ама толку многу за да не дојде |( не верувам,ете идете подолго време не мора да доаѓа толку често кај тебе дома,а истото важи и за неговите но не е морало ете можеби си има други сфаќања или мисли дека е рано,е сега не знам по колку години имате.Јас почнав рано да одам кај него на самиот почеток т.е ние и не сме многу време заедно но тој веќе дојде кај мене се запозна со моите,сепак ова мене ми зависи од личностите кои се во врска и од зрелоста и нема зошто да се срами од твоите родители или ти од него сепак ти е дечко и блиски сте и може слободно да се осмели да дојде на кафе да изгледате филмче или направите нешто интересно кај тебе или кај него дома.Јас се уште не се знам со неговите но ние сме на почеток од врската меѓутоа сме сериозни,мило ми е што тој се согласи да дојде да се запознае со моите.Патем разговарај со него да ти даде добри причини зошто не би се запознал со твоите или ти со неговите,срамот не држи вода бидејќи се надминува а и одите подолго време :) би било фино да дојдете до тој чекор. :hai:
     
    На Lavica.4 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Lavica.4

    Lavica.4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2014
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    8
    I mene bi mi bilo milo da dojde ke znam barem deka mi e cvrsta vrskata vaka vo nisto ne veruvam...mn.loso...mi rece seamezlivo jas ne doagam sram mi e nz mozebi mu e.mi rece rano e.imame po 20 god.dali e do godinite nz....ajde vozrasni kazuvajte.fala vi
     
  3. Lavica.4

    Lavica.4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2014
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    8
    I mene bi mi bilo milo da dojde ke znam barem deka mi e cvrsta vrskata vaka vo nisto ne veruvam...mn.loso...mi rece seamezlivo jas ne doagam sram mi e nz mozebi mu e.mi rece rano e.imame po 20 god.dali e do godinite nz....ajde vozrasni kazuvajte.fala vi
     
  4. merida

    merida Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    266
    срц и јас дури одевме се лутев за ова, мислам се лутев во смисла шо е работава се прашував. во 3 години јас немав појдено кај него ни 10 пати. проблемот беше шо просторот му е мал во 2 соби беа 4 и плус не знајш какви му се родителите. чичко ми стално викаше шо е ова само дома се влечка кизнај шо пра а забораел тој шо праел :D за нашиот случај шо да кажам секој збор е сувишен нема ту шта причати. :^) почнав почесто да одам ко се веривме. а кај мене тој идеше ама му беше незгодно зошто не можеше да ме викни па и кај мене не седевме често. можеби му е срам да ти кажи, можеби нема место за приватност, можеби има будали родители па не сака да се срами. разговарај ако можиш прашај го да ти кажи.
     
    На Lavica.4 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Lavica.4

    Lavica.4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2014
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    8
    Hahaha :D me nasmea :D i toa sto vikas mal prostor moze od toa se srami posto pod kirija se ne e nivno sea ke zemaat hmmmm mene ako veruvas niz glava mi minat iljada stvari ..a znam ne me laze pa i kaj mene da odi komsiite imaat golema usta jas sakav da raskinam radi toa neodenje....ima supper roditelu go zafrkavaat ova ona ja ne razbiram.ke se potrudam da se opustam stom ti 3 god si cekala jas imam uste vreme.vikaat se vo svie vreme :) fala merida :) pozdrav
     
  6. merida

    merida Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    266
    BTW и неговите беа супер злато душо пиле а сега.... хехе
    јас прв пат бев кај него за роденденот а потоа за следниот роденден хахха
     
  7. Lavica.4

    Lavica.4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2014
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    8
    Neznam ova cudovo koga ke se sluci :D ke vi kazam haha :D ajde moze ke terame uste 1 god. Pa ke mu tekne :) a glupavo mi e site drugarki odat pomalce od mene si idat mn.cesto i mn mi e nezgodno..:-\ ke izdrzam :)
     
  8. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Тој кај мене,само кога моите не се дома
    А јас кај него нон-стоп.
     
    На WhiteAngell му/ѝ се допаѓа ова.
  9. RajskataPtica

    RajskataPtica Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2014
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    59
    Lavica.4 nema nekoe pisano pravilo na kolku vreme ke odis ili ke dojde..samo treba da bides sigurna deka bi sakale da preminete na toj cekor. Po ona kolku sto razbrav ti sakas da go zapoznaes so tvoite a i ti so negovite.
    Godina ipol ne e mal period za zapoznavanje i spored mene do sega sekoj bi se presramil..edinstveno ako ne mu e prv pat.

    Razgovor... najmnogu bi vi pomognal.
    Zboruvaj so nego na ovaa tema. Ne mora da bides direktna, tuku cekaj go momentot koga bi dosle na taa tema za da ne ispadne deka premnogu insistiras. :)
     
  10. Lavica.4

    Lavica.4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2014
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    8
    Znaci nesakam da go napnuvam..ke bidam dosadna..go cekam toj moment.jas bi rekla se vo svoe vreme za onoj koj znae da ceka :) fala vi na odgovorite..mhm.se obidyvav i da razgovaram ali....mi rece ne sram mi e ima vreme..ne svakam..moze planira poseriozno pa da ne bide taka cesto odenje neznam najiskreno sto da kazam.Ke se obidam da ne mi stvara toa nervoza ali nemozam.Ke cekam dr.nema :D pozdravv
     
  11. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    Ние после скоро година време почнавем да си одиме на гости. Почесто сме кај мене, не дека не одиме кај него ама поретко.
     
  12. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.152
    Допаѓања:
    76.573
    Пол:
    Женски
    Од различни градови сме, досега еднаш јас бев кај него еднаш тој кај мене. Поубаво ми е кога сме кај него.
     
  13. krofnicka27

    krofnicka27 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    811
    Допаѓања:
    12.567
    Пол:
    Женски
    Сум била неколку пати кај него, а тој кај мене само еднаш..Се запознав и со татко му и баба му :lol: и сега ми е многу полесно да му одам на гости..Иако сме долго време заедно некако ми е глупо да доаѓа кај мене, незгодно ми е од моите :?:
     
  14. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    Ме запозна скоро со цела фамилија,идам кај него дома да,му ги обожавам внуците и внуките. За да го донесам дома незгодно ми е малце од моите,али сме збореле на таа тема,и ми кажал дека сака да се запознае со моите и ред др раб,така да можно е у скоро време :)
     
  15. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Прв и единствен дечко што си го викнав на гости е сегашниов. :D
    Кај сестра ми на роденден беше тоа , моиве сироти имаа забрана да излезат од спална , па помина без да се запознаат. Сестра ми е тачка малце :D
    После 3месеци официјално го запознав со сите на слава :D умер од срам кутриот.
    Сега веќе кога доаѓа си зборат со моиве , ја нешто друго си правам ,нет , спремање итн.
     
  16. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Мене ми е малку глупо тоа идењето дома па запознавање со пола фамилија, со мајка му г'з и гаки.... Го правев тоа кога бев средношколка не викам не ама сега ни под разно. Може да отидам некогаш кога е сам да се плеснема, ама да ме запознава со пола фамилија ни под разно.
     
    На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
  17. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Имам одено, и обично седиме в соба кај него и дур стигниме таму немам допир со неговите, ама кога бев на слава и слично ги запознав нив и неколку роднини, а од претходно ги знаев брачедите и брат му, повеќе кога шетнувавме низ град и слично.
    И тој кај мене има дојдено, обично кога ме чека да се преслечам зошто имам такви испади летен период, и еднаш кога ми го праеше компјутерот па остана и на ручек.