1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На две столчиња не се седи?!

Дискусија во 'Врски' започната од lylaby, 20 март 2010.

  1. miamateva

    miamateva Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    22
    имаш право...или еден или ниеден е работаа. :)
     
  2. Shilaa

    Shilaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    9
    Ако си способна седи и на три. :) :)
     
  3. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    абе способна за способна мн не има такви :) ама не е фер прво спрема себеси па после спрема дечковците кога изневеруваш макар само емоционално а не физички себеси се лажеш на некој начин ,треба да е човек на чисто нели?
     
  4. Shilaa

    Shilaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    9
    Кој како сака и како му одговара. :)
     
  5. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Искрено кажано мислам дека ретко кој сака да седи на две столчиња. Тоа повеќе е растегнатост помеѓу столчиња , одколку седење. А за одговарање, може привремено да одговара, ама после некое време изборот мора да дојде. Барем така мислам јас.
     
  6. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    И на 3 си имав прилегнато, па никој не ме осети :lol:
     
    На Aphroditte и Unfaithful18 им се допаѓа ова.
  7. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Мене ми е повеќе заморно. Ќе дознае овој, ќе дознае ли оној? Не сакам стресни ситуации. :) Меѓутоа ако тоа те исполнува, седи си и не се умарај. Знам како е кога кон повеќе од еден скоро исто чувствуваш. :) Јас бе пола пола во таква ситуација. Односно тројца чекаа одговор од мене, сите имаа надеж...полудев. :D Од сите, само моменталниот дечко знаеше дека не е само он во прашање и уште рече ќе ме чека да си одлучам, и ќе поддржи се. Срце. :D
    Тогаш не правев со никој ништо, но овие ми се погодија сите во ист момент. И некако во мојот ум беа распоредени со кого кога сакам, да речеме кога ќе прекинам со едниот од нив, да поминат месеци па другиот да го внесам во игра...ама ми се налупаа наеднаш. Мислам дека го направив најпаметниот избор меѓу тројцата и сум си среќна што одбрав така. :)
     
  8. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Се седи, само ако немаш чувства кон ниедно столче, а и газот треба да ти е доволно нафатиран да го издржи тој предизвик. Сум седела, не викам не, обично тоа и ми се случува кога не сум во врска, ама излегувам со двајца паралелно, не затоа што чувствувам нешто кон нив, туку дека и двајцата ми се подеднакво интересни.

    Малку е проблематично сега, со рецесии и глупости, финансиски не можам да издржувам излегување со двајца. :D
     
  9. LaRissA

    LaRissA Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    на две столчиња не се седи,ама на три или повекје се прилегнува :$ :P
     
  10. Aphroditte

    Aphroditte Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    да видите само како се седи..
    имам една пријателка, експерт е за оваа работа, вели ем се седи ем е постабилно :D :D :D
     
  11. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Ако можеш да се снајдеш зошто да не, ама не е фер спрема двајцата, плус постои и голема шанса да те откријат, секогаш постои таква шанса. И што потоа? Ни едниот ни другиот.
    За мене е проблематично и заморно, па избегнувам такви дополнителни компликации во животот. Најдобро е кога можеш да се одлучиш за еден. :)
     
  12. nani22

    nani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Здравоо :) девојки јас сум нова на форумов па ако може да ми помогнете со некој совет. вака: :) имав долга врска 5 години...беше тоа љубовта на мојот живот-не можев да се замислам без него.Првите две-три години беше OK но со текот на времето односите беа се полоши и полоши...не ми обрнуваше внимание...ми викаше дека сум досадна и дека го замарам,никогаш немаше време за мене...дури и цело време ме изневерувал...(тоа го дознав после од како раскинавме). Во меѓувреме почнав да контактирам со еден дечко кој работи во странство...тука доаѓа на 3-4 месеци а го знам од многу одамна. Правевме муабет за се и сешто...па и за секс. Јас му ги кажував своите проблеми во врска со дечко ми. Едноставно ми требаше некој кој ќе ме сослуша и ќе ми покаже внимание,за да се осетам малку вредна...бидејќи бев во многу лоша емотивна состојба. Конечно дојде денот кога дечкото што правев муабет дојде...и се видовме :) Се случи тоа што се случи....имавме секс :$ можеби не требаше толку бргу...но се случи..едноставно ми требаше некој со кого убаво ќе си поминам. Требаше тоа да биде секс за една вечер но...тоа не заврши така.Се гледавме секогаш кога доаѓаше а на мене ми беше се поубаво и поубаво. :) А врската со тогашниот дечко после тоа траеше уште една година...и на крајот пак јас немав храброст да раскинам, тој ми раскина за некоја си глупа причина. Поминаа 6 месеци од раскинувањето..немаше ни трага од него за тоа решив да си фатам нов дечко. Со него сум веќе година дена и добро е...да не се жалам...нема идеален! Проблемот тука е тоа што не можам да престанам да контактирам со дечкото што работи во странство...кога и да дојде ние се гледаме. Значи јас пак изневерувам...иако сега ја немам силната причина која ме натера да почнам со сето ова. А најлошо е што не е само физичко задоволство...туку има нешто повеќе...чуствувам нешто за него. :inlove: Страшно! Дечко ми не го заслужува ова...но не можам да се контролирам и не можам да му кажам не на дечкото од странство...едноставно тој е посебен... Иако мислам дека за него сум само забава(затоа што се така и почна) сепак пак продолжувам со него...тој ми е слаба точка. Хелп :worried:
     
    На ViktorijaMari му/ѝ се допаѓа ова.
  13. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Па Нани самата си одговори.
    Дечко ти сегашниот не го заслужува изневерувањето или престани да го изневеруваш и посвети се на таа врска или остави го, макар што јас би ти рекла остави го но ти си знаеш.
    Дечкото од странство убаво си кажа, ти си му само забава, така што ако тоа ти е доволно продолжи со него не не почнувај врска со никој друг. Можеби не си подготвена за врска со некој. Пробај некое време сама, види како ќе ти е.
    А, можда и јас утре поинаку ќе мислам ццц па ќе ти дадам друг совет а шо викаш.. мада јок, сумјам бре :*


    ЕДИТ: мое мислење за седење на две столчиња... :$ понекогаш еден ми е премногу, пак да имам двајца побогу не!
     
  14. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Мислам дека нема шанси да го чувствуваш истото за двајца.
     
  15. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Е на едно столче е тесно , на две можеш да седнеш , на три да прилегнеш . Шала. :lol:

    Значи сама рече дечко ти не заслужува . Ја викам да раскинеш . Штом имаш потреба од друг значи не е љубовта силна . А зашто не се фатиш со тој од странство?? :?:
     
  16. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    nani22
    Да не се загрижуваш !! :!: Зошто?! :^)
    Јас би продолжила да се гледам со тој што викаш дека работел во странство!
    Во строга тајност, без никој да не ме научи! :x
    Гледај се со него, се додека не сфатиш дека дечкоти сегашниот-навистина ама навистина :!: не го заслужува тоа да го изневеруваш! Кога си верувала, те повредиле.
    Златна резерва, задоволство и убави моменти, а и викаш дека чувствуваш нешто повеќе за дотичниот странец :lol: !
    Сметам дека не губиш многу и дека ништо не е случајно, не е случајно што ете странецот (псевдоним му измислив) се појавил тогаш кога ти било најтешко, кога си била повредена!
    Времето ќе покаже со кој треба да си.
    Препуштисе и поуживај малце и ти после пет годишната врска! :nod:
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Може да се има чувства кон двајца, сум била во таква ситуација, во која за малку и си ја ррастурив врската! Памет за другпат секако! ;)
    Но, никогаш повеќе не би седела на две столици..
    Али као што викаат, на две столици не се седи, али на три може и да се прилегне :lol:
     
  18. blonde.92

    blonde.92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    33
    на две столчиња не се седи, ама пак на три се лежи :P :lol: :lol: :lol:
    шала на страна сум се нашла во ваква ситуација и одлучив да го одберам подобриот- помирен, посериозен .. итн итн.... и еве после еееедна година мечтаам за бившиот - поголем авантурист, пострасен бакнувач а вкревет ? ауууу.....уфффф се ежам на помислата :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На sea-star му/ѝ се допаѓа ова.
  19. christina

    christina Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    На 2 столчиња не се седи,ама во животот нема правила.Поточно правилата се кршат.Кој како сака,негов живот.За машките е во ред,а за женските не :!: Ма дај! Ама е страшно кога жена на жена ја навредува :puke:
     
  20. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    Кратко и јасно НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ :@ :@ :@